Jump to content

НЕоригиналнен касетофон за Ауди А3 - съвет?


Recommended Posts

Здравейте приятели :hilezh:

Това е първият ми пост тук, опитах с търсачката, но за жалост не намерих това, което ме интересува :bia:

Преди няколко дни купих Ауди А3, 1.8 20v, 12/96 (клима, подлакътник, всичко, което съм чел, че може да има едно Ауди А3 /без табло за борд компютър, но за това изчетох темите тук и съвсем скоро ще има ъпгрейт / снимки по-късно - в момента е в бокса за профилактика :D ), което е с някакъв измислен касетофон със стандартни размери :o

Продавача беше написал (внос от Германия е), че ще остави и оригиналния касетофон, но не го е направил и сега таблото изглежда доста зле - буквално на 2 санта в ляво и дясно от музиката има разстояние :o

Предполагам може да се намерят... планки... с отвор за стандартен касетофон и рамка като за Ауди :)

Бихте ли ме посъветвали къде може да закупя такива (и въобще дали има :o от Варна съм)

Също така има ли стандартни CD-та с MP3 за Ауди?

До сега не съм виждал такива (или поне не съм им обръщал внимание ;) )

Между другото таблото ми е до 260, а на другите, които съм гледал е до 220-240 - мога ли да разчитам на това, че ще засича прилично реалната скорост? :)

Бирата е от мен при следващата среща във Варна :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това че километража ти е разграфен до 260 км. да не те притеснява. И моето е табло е от този модел, засичал съм го и наистина си показва на 100% реалните километри. За касетофона можеш да намериш планки/ мисля пластмасови - черни/ евентуално в почти всеки магазин за или сервиз за аудио техника. По принцип съм виждал такива да се продават в комплект с касетофона или... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой тук има излишно такова да каже - с удоволствие ще има :hilezh: и $ :bia:

Благодаря за информацията за километража - просто от около двадесет А3ки, които гледах, само това е до 260 - в един момент помислих, че предишния собственик е "тунинговал" цифрите :hilezh:

Тъй като това ми е първа кола - наистина нямам представа от къде във Варна може да купя тези планки - моля, ако някой знае да сподели :flehan:

Иначе колата е за :flehan:

Нямам търпение да я регистрирам утре, живот и здраве :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно планките за касетофона, те са пластмасови и ти предлагам 2 варианта.

1: отиваш при представителя на Audi във Варна и си порачваш.

2: http://www.avitel-bg.com/index.php обаждаш им се по телефона и ги питаш имат ли представител за Варна. Със сигурност имат тези планки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bscsystem, и сега като караш с 80 на километража показва 100 или? :hilezh:

Botsko, благодаря за линка :hilezh: :hilezh:

Петък вечер е и ще им драсна един мейл, ако не отговорят понеделник ще им звънна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, като за начало - добре дошъл във Варненската тайфа на ауди шматараците :blackey:

за планките на касетофона - имаше ги преди месец на едно сервизче за авто касетофони по "Капитан Райчо", малко преди пресечката на "Патриарха" в дясно. мисля , че 20 кинта им искаше оня.

ако не мижеш да го намериш - пиши ми ЛС, ще идем двамата.

за километража - качвате се двама с две коли и следите показанията паралелно - ще се разбере ...

ПП: Честито за колицата , очакваме включване на следващата среща :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

K4m3n, това е кофти :hilezh:

diters, благодаря за адреса ;)

Още днес ще отида там, стига да остане малко време :hilezh:

Следващия път съм 100% с вас ;) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си купих такива планки от мястото, от което ми каза diters ( :dance: за него :bia: )

20 лева, но не са чисто нови - има тук таме леко надрано, но като го сложих не си личи чак толкова... :gut:

Ако искаш ще ти обясня точно как се стига до него - само драсни ПМ на мен или на diters :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NikiN, от там взех музиката вчера - нямаха такива планки, казаха че и майсторите им в момента нямали...

Тези, които ми слагаха музиката, казаха че можели само от официалния представител на Ауди да ми намерят, но цената щяла да е над 40 лева...

За това отидох до човека от поста по-горе ;)

Внимавай каква музика взимаш да не стане смешно ;)

Предлагаха ми едно JVC за към 160-170 лева, което светеше тук таме синьо, тук таме зелено - егати майтапа, казах им, че е за Ауди - не им пукаше, много хубаво щяло да седи - а то едно пластпасово, че и сив металик :bia:

Взех си едно Сони за 139 лева - от там ме увериха, че няма разлика с почти същото на външен вид, но за 240лв (е, с AUX, 4x50, а не 4x45 като това, което взех), обаче направо си заспа на таблото (копчетата му светят с червено, но това НЕ си личи в магазина - на кутията се вижда, а вечер е направо разбиванка ;)

Колата ми е с фабричен бас и т.н., макар да е на 10 години - такава музика вади... :bia:;)B):blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш за Сони, знам го, само ми казаха че jvc свирило леко по силно и било сравнително по добро на дупките в българия - имам в предвид антивибрационното шаси, а това за 240 сигурно е с юсб и за това, но пък там не ти пука дали ще ти се надраска диска, просто пъхаш юсбите в компа и после в колата и слушаш.

Наистина ли стана добре със сонито, и пак ли ти се наложи да слагаш планки? Щото вчера един приятел ми го показа това сони и наистина е готино всичко е в червено, много яко, само дето неговия голф свети зелено и го е яд, а за БАС трябва да се мисли, щото и мойта кола е мимала, но това остава в миналото, кой какво намерил взел, така ми я докараха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за антивибрационното е пълна простотия - и на мен така ми казаха, но можеш съвсем спокойно да провериш в нета, че не си струва да скачаш на JVCто само заради това ;)

Антишока е с толкова буфериране, че трябва да караш и аз незнам къде ;)

JVCто беше 4x50 - но както писах и по-горе - Сонито свети в червено и направо си заспа с интериора B)

А за звученето - пълна лудница е - в момента съм в офиса и нямам много работа, ако искаш пусни едно ПМ ще ти кажа къде съм да минеш да чуеш.

Имам една музика - 4x25 или 35 беше, yakomada или нещо такова - с нея ми дойде Аудито - има USB и SD/MMC слотове, само че няма нищо друго :bia: (бас и т.н.)

Та няколко дни бях с нея - с USB е ГРОЗНО и стърчащо, а sd картата на няколко пъти я губих по джобовете си ;)

Колкото и да е удобно за носене по принцип - според мен направо тези с USB трябва да ги забранят ;)

Имам един авер, кара Ибиза - УСБто направо му се удря в ръката като хакне пета ;) (добре че е Ибиза, че ако беше Ауди по-често щеше да му се налага да ръчка 5та ;) )

Тези, които слагаха музиката, са ми приятели и наистина ме увериха, че дали ще взема това Сони или някое за 1000 лева - разлика в звука няма да има - обаче друго си е JVC с баш екранче и тъчсрийн за 1200 лева :bia:

Онзи ден се возих в едно такси - имаше едно НЕО, било купено за 400 лева, с ГОЛЯМО екранче и си плейваше avi-та и разни други съвсем спокойно :blush:

А за планките - да, просто е адски грозно без тях - 2 санта в ляво и 2 в дясно има дупка, буквално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Кюстендил съм, така че виждането ще го отложим малко, но това което вчера пробвах е да извадя моя касетофон и сонито на моя приятел и сонито е с абсолютно същите размери, само дето не е толкова дълго, тоест не влиза толкова много на вътре, разликата е около 2-3 см, а иначе всичко друго съвпада, та за това се чудя за планките, да не би защото на а3 е по голямо мастото за касетофон от този на а4?

В интерес на истината и на мен ми харесва повече сонито, ще го мисля на място! По добре седи на аудито - спор няма. Само не знам дали ще го има технополиса в Благоевград, от там ще го купувам, че тука ще отварят чак през октомври, а до тогава няма да чакам

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще го имат - ако не на момента, то с доставка :hilezh:

Иначе на Аудитата (А серията) таблата са им по-широки и за това трябва задължително да се купят тези планки ако се ползва неоригинална музика - иначе пак става, обаче е бая грозно, чак ми беше гадно да го снимам :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това или малко по-ниския модел от него - 15-20 лева е разликата - онова няма AUX-а (входа в дясно) :blush:

Ето го това http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=303199

Аз взех почти същото, но без AUX-а за 139 :hilezh:

Отново ти казвам, че според хора, които бачкат това, разликата била само в наличието на AUX :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК видях го това, в техномаркет, не в технополис, и утре ще видя квото има взимам едно че вече ми писна да съм само на радио, а пък щом казваш че свири готино ще се погрижа и за бас, може би още утре, да стане нещо като 2 в 1.

Благодаря ти много за инфото!

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо :D:D:D

Утре вечер ще пусна снимки на таблото с това Сони - наистина заспиват червените му копчета с останалите неща :flipoff:

А е 139лв с mp3-ка и т.н. :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен планките са си били вече поставени, защото е слаган различен касетофон от оригиналния, ама горазбрах чак като свалих касетофона. Взех сонито от 169 лева, което ти показах на снимка, супер е свети червено на всякъде, свири много по добре от предишната айва или нещо от тоя сорт, за сега няма да слагам бас, достатъчно ми е катото си е сега, и още веднъж благодаря за информацията, щото онзи тип от технополис ми хвали едно лъскаво циганско дживиси , но черното сони с червервена светлина е за моята кола.

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bscsystem, и сега като караш с 80 на километража показва 100 или? :hilezh:

Не бате, карам със 80 и на киометража показва 80. А и вече съм по бърз от 1,8 ауди дето и да си мечтае нема да си напълни киометража

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...