Jump to content

Аудито не върви


K4m3n

Recommended Posts

А някой замислял ли се е дали километражът му е верен на човека? Колко ти пише че вдига по километраж? Ако наистина е на 6500 оборота (реални) пр 170км/ч (реални) е съединител. Просто няма какво друго да е освен ако не караш с 12 цола джанти. :gut:

Междудругото и това е варянт, защото при по-бързо стартиране стрелката на километража много бавно се покачва и със закъснение отчита километрите. Май цялото табло е за смяна, но наистина не е съединител ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми излез на магистралата с някой приятел.. разберете се и двамата да поддървате 130км/ч.. ако го разминеш като експрес малка гара.. значи е таблото.

обаче този твоя случай е много итересен.. реално няма вариянт да си с толкоз къси скорости че на 170 да си на 6500оброта.. навремето sciorocco-то ми беше с МНОГО къси скорости и при 6200 оборота беше около 180км/ч

от друга страна, немога да си представя как 125 коня ще закарат оборотомера в лютеницата на равна отсечка на 5-та предавка.. струват ми се малко нещо.. мисълта ми е че грешката може да е както в спидометъра, така и в оборотомера.

Редактирано от M
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб се е оказало бубина + термостат ама при мен може да се окаже друго ... как мога да разбера какво е?

Е със сигурност ние тук можем да подхвърляме само идейки. Най-добре някои добре специализирал се в Ауди-та сервиз. При мен беше Бош до Технотест в София. Веднага откриха проблема, макар във VW да ми разправяха, че колата ми е наред :-) Ти писа, че си в Пловдив - разпитай колегите от там или иди на някоя сбирка и ще те насочат предполагам. От личния ми опит знам, че ремонтирането на стара кола си е ходене по мъките :flipoff:

Дано по-рядко ни се случва, нещо различно от смяна на консумативи :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......немога да си представя как 125 коня ще закарат оборотомера в лютеницата на равна отсечка на 5-та предавка.. струват ми се малко нещо.. .

Това го приех лично :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с глупостите. 125коня не са малко за това купе и си върви много прилично колата с такъв двгател. Аз съм със същият двигател и съм много доволен. Имах Сааб 200+ коня преди и мога да кажа че аудито 1.8 се държи много, много прилично!

Най добре наистина провери с някой приятел на магистралата както каза колегата. Най вероятно се е прецакало таблото. Друго обяснение няма. Грешката не ми се вярва да е в оборотомера защото тази кола вдига повече от 170км/ч. Оборотомер или работи или не работи. Тези нямат настройки като допълнителните спортните там за 4, 5, 6, и 8 цилиндъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Стига с глупостите. 125коня не са малко за това купе и си върви много прилично колата с такъв двгател. Аз съм със същият двигател и съм много доволен. Имах Сааб 200+ коня преди и мога да кажа че аудито 1.8 се държи много, много прилично!

Най добре наистина провери с някой приятел на магистралата както каза колегата. Най вероятно се е прецакало таблото. Друго обяснение няма. Грешката не ми се вярва да е в оборотомера защото тази кола вдига повече от 170км/ч. Оборотомер или работи или не работи. Тези нямат настройки като допълнителните спортните там за 4, 5, 6, и 8 цилиндъра.

да не би да показва в мили ???????? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не показва в мили :respekt: Както километража е до 260, ако беше в мили....Смених дебитомера оправе се вървежа, ама оборотите пак не са както трябва или на мен така ми се струва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пич,ти не разбра ли,че оборотите и скоростта ти нещо не се врьзват.Искам да кажа,че не сьм виждал кола,която да е на 3500 об при 90 км/ч.Опел вектра-120 км/ч 3000 об ,Ауди Б4-100 км/ч 3000 оборота и то това са коли с мотори 1.6 и 2.0 до 90 коня.Вземи се пусни с някоя дружка,да видш дали не ти е развален километража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пич,ти не разбра ли,че оборотите и скоростта ти нещо не се врьзват.Искам да кажа,че не сьм виждал кола,която да е на 3500 об при 90 км/ч.Опел вектра-120 км/ч 3000 об ,Ауди Б4-100 км/ч 3000 оборота и то това са коли с мотори 1.6 и 2.0 до 90 коня.Вземи се пусни с някоя дружка,да видш дали не ти е развален километража.

Абе пич, ти не разбра ли, че отдавна установих че не се връзват оборотите и скоростта. Километража лъже с 20-30 км въпроса е как да се оправи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сам с А3 ауди 1.8 20v искам да ви каза като го купих исках да го тествам и закарахме баба ми и дядо ми до Велинград бяхме 5 човека и багаж колата се представи отлично на патя със скорост от 210 км само че майка ми почна да пишти да намалиме и до тама

Редактирано от kris7777
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сам с А3 ауди 1.8 20v искам да ви каза като го купих исках да го тествам и закарахме баба ми и дядо ми до Велинград бяхме 5 човека и багаж колата се представи отлично на патя със скорост от 210 км само че майка ми почна да пишти да намалиме и до тама

Днес купих ново табло, отивам през уикенда на магистралата да видим има ли разлика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега върви да ти закачат колата на компютър и да проверят как ти работят термо-датчиците /те са две в едно/ на двигателя.

Аз имах горе долу същият проблем , от време на време губех мощност и ми се увеличаваше разхода , плюс това започваше да ми мирише не бензин в купето.Оказа се единият датчик които подава информация за темп. на двигателя към компютъра. Сменят се двата.

По въпроса за вървенето аз карам същата, мога да ти кажа че вдига повече от 200 със сигурност без проблеми.

Така че търси къде е проблема.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...