Jump to content

2.3 NG искам го


Recommended Posts

Ама хора, :hilezh: питам каква е горивната система... Интересува ме само същата ли като на ACE.

Мехничен е инжекциона. Аналогичен е на този при ACE.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човек, карал пет цилиндъра в редица не иска да чуе друг мотор!гледай да е читава колата и се мятай без да мислиш!безподобно евтина поддръжка на и без това изключително здрав мотор!успех с покупката...ако напипаш и куаттро...ще караш най-истинското ауди...

Редактирано от dominator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да допълня........НЕ слагайте газ,ако майстора не е квалифициран и поне няколко коли с мех.ижексион не им слагал газ.Повечето не знаят как да се свързват :stupid: Иначе двигателя е доста издражлив,но ижексиона не се слави с издражливост и двигателя умира.Заради скапания ижексион и по точно ст.моторче,потенциомер и дебитомери да не забравим и скъпите бенз.помпи :2gunsfiring_v1: Някой честно да ми каже:Карал ли е този мотор на газ и без да създаде никакви проблеми и най-вече да работи така както на бензин :flipoff:

Редактирано от pleyboi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има само една грижа , която я има при всички механични инжекциони - олеква клапата на дебитомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има само една грижа , която я има при всички механични инжекциони - олеква клапата на дебитомера.

Сега е момента да кажеш и колко струва нов дебимер за този мотор :2gunsfiring_v1:

Заради това че никой не разбират от тези ижексиони,ако знаех нямаше никога да карам такъв двигател.Сега се премирявам единствено че е рядък модел и си заслужава да се показва :flipoff:

П.П Единствено Звукът ме подведе да я взема и не съжалявам :stupid:

Редактирано от pleyboi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея колко струва , не ми се е налагало за толкова години да разбирам...

Виж, без значение с какъв мотор е колата за примерно 5 години екплоатация парите похарчени по нея са близки като сума. Всеки мотор си има скъпи и капризни части. Важно е състоянието и кое те кефи :2gunsfiring_v1: звука на петака и до ден днешен ми слага усмивка на лицето :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, не бих казал че инжекциона е зле...бих казал че няма кой да го поддържа!това за мен е най-безпроблемния мотор на ауди заедно с 1,8...а на газ се прави да си работи като на бензин, пак зависи от майстора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво да те поправям, всичко си е така, както си го написал, който се е качил на петак, не признава друго(поне аз де) е въртех струвах, пак петак ще си взема. При доста разширен бюджет за къде, къде по-нова кола, пак ще е СТАР петак. Не ме кефи друго и тва си е. Кой не е карал такова добиче той не знае кво е.

много верен пост брат ми.Добре,че има и ново АУДИ с петак :( та да има един ден кво да караме :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, не бих казал че инжекциона е зле...бих казал че няма кой да го поддържа!това за мен е най-безпроблемния мотор на ауди заедно с 1,8...а на газ се прави да си работи като на бензин, пак зависи от майстора!

Тоя двигател си иска бензин и това е :lol:

Аз се родих от как я оправих мойта, макар че сега сменявам горивни филтри през седмица :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

аз сьщо подьржам мнението на колегите които карат петака.това е наи якият двигател.макар да го карам от скоро и на газ.няма друга такава кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От около година карам 2.3AAR. В началото при настъпването на педала до долу колата малко се зачудва,но стигне ли 3500оборота всичко си идва на мястото...звукът е просто красив :flipoff: .Няма нужда от повече думи просто петак :rolleyes: .Дано намериш читав екземпляр.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще взимаш 5ак гледай за някой неща.Държи ли ниски обороти, пали ли без проблем, при включване на консуматор например климатик държи ли обороти.Ако ти попадне 2.3 20в ще си далеч по доволен.

Дебитомера струва 1100лв.Но целия дебитомер трудно се разваля клапата му е доста дебела, съсипва се само потенциометъра, но той се продава нов отделно за около 120лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз от 1 седмица съм с точно такова сьщото жувотно и за сега само положителни нежа мога да кажа(въпреки, че се бях насочил за 2.0 16V ACE). Все още не смея да я настъпвам много, че трябва да сменя маслото, ангренажния и ролката, но преди 2-3 дена на връщане от Търново към Варна по магистрлата реших да го пробвам до началото на критичните. Въпреки, че беше на газ си ги държеше 180-200 ... За звука нищо не мога да кажа, щото почти не се чува вътре като са ми затворени прозорците... Но си оставам с впечатлението, че моето е много "озъптяно" щото с това каране (под 100 съм падал само на кривия път на Търговище) и ми изгори 25л газ за 220км, което е доста малко май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...