Jump to content

Проблем с дюзите на Ауди 100 2.0 AAD


sre4ko

Recommended Posts

Здравейте на вси4ки. Искам да попитам нещо и ако може да ми помогнете. Купих си скоро Ауди 100 2.0 AAD двигател. Карано е предимно на газ от предните собственици. Реших да го запаля на бензин и да видя как работи, но като го запалих неработеше както трябва. Мисля че дюзите са запекли тъй като не е карано доста жреме на безнзин. Интересуваме да ли могат да се направят тези дюзи нещо или трябва нови. Каква е цената горе долу на една дюза. Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало може да опиташ с "черна" STP добавка за почистване на дюзи сипана в 20л. бензин. Като го изразходиш би трябвало да са се отпушили. Пробвал съм я навремето и ми свърши работа. Иначе една дюза май е около 60-70лв. Ако можеш да ги свалиш ще видиш дали добре работят всичките или някои "пикаят". Това става като свалиш дюзите само от двигателя, без да ги откачаш от штуцерите с горивото. После откачаш + кабел на бубината за да не хвърля искра и след това някой върти на стартер, а ти гледаш :bia: Всичките трябва да пръскат като на "пара" и се чува особеното жужене (като пчела) на дюзите. Ако някоя "пикае" значи тя е проблемната. Сипваш добавката, караш и пак ги проверяваш. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало може да опиташ с "черна" STP добавка за почистване на дюзи сипана в 20л. бензин. Като го изразходиш би трябвало да са се отпушили. Пробвал съм я навремето и ми свърши работа. Иначе една дюза май е около 60-70лв. Ако можеш да ги свалиш ще видиш дали добре работят всичките или някои "пикаят". Това става като свалиш дюзите само от двигателя, без да ги откачаш от штуцерите с горивото. После откачаш + кабел на бубината за да не хвърля искра и след това някой върти на стартер, а ти гледаш :flipoff: Всичките трябва да пръскат като на "пара" и се чува особеното жужене (като пчела) на дюзите. Ако някоя "пикае" значи тя е проблемната. Сипваш добавката, караш и пак ги проверяваш. ;)

Благодаря за информацията колега. Ще пробвам. Дано те да са проблема, че като чета из форума може нещо друго да ми е проблем. Ще почна парво проверка с дюзите и после ще видим. Ще пиша какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако STP не помогне пробвай с Protech. Тази добавка я няма в свободна продажба, разпространява се само по сервизите (напр. в сервиза на Бош под моста Чавдар).

Има възможност да се почистват дюзите и с ултразвук в комбинация с почистваща добавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,а какво ще споделите за мненията относно спирт за горене в резервоара?Дали би имало положителен ефект за дюзите.Има ли вариант да се повреди нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,а какво ще споделите за мненията относно спирт за горене в резервоара?Дали би имало положителен ефект за дюзите.Има ли вариант да се повреди нещо?

Това се използва само ако имаш вода в бензина, за да може двигателя да я изгори, ако не ти се чисти резервоар. Иначе използването на спирт би могло да запуши бензиновия филтър. Според мен за почистване на дюзите няма да има никакъв ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Колеги темата може да е стара но намерих нещо добро.Едни видео клипове който показва как трябва да се държи една добра и една лоша бензинова дюза :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...