Jump to content

проблем на газ


Recommended Posts

имам проблем с моита бега4ка.на бензин варви супер,но на газ над 2.200 оборота се наема много добре но от 1500 до 2.200 има едино като прекасване ако и подам пове4а газ гарми в филтара,имам 4усвото 4в не6то тогава не и стига,карах я на газ анализатор и ми казаха 4е е ок но вса6тност не е,моляви ако някои си го е патил да ме светне 4е сам като болензаради колата.благодаря ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имах такива проблеми преди. Оказаха се 2 причините: Първата - спукан въздухопровод (смуче повече въздух, бедна смес на ниските обороти - "бум"), Втората - дебитомер. Залепих въздухопровода, смених дебитомера - и край на проблемите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. провери си кабели и свещи и ако трябва ги смени

2. най вероятно имаш спукан/сцепен/изваден маркуч (мен луд ме направи един такъв)

3. бедна смес - трябва настройка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сас сигурнос нямам спукани маркучи, на ниските работи идеално - до 1500 и от там до 2000 има едно прекъсване,все едно работи на 3 цилиндъра. и от 2000 на горе работи вече нормално. ходих на настройка , на газ-анализатор и от тогава почна да гърми. Ходих на сервиз защото почти спря на газ. С кабели и свещи съм сменил, но проблема си остава. Имам самнение за ламда контрол. На бензин варви перфектно, и за това мисля че отпада версията за дебитомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно,че днеска ходих на диагностика,и ми откриха че палеца е износен,та от там ми идват и проблемите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами казаха,че там не могат да ми го сменят,защото била много гадна работа,и в понеделник ще ходя в сервиза на Волксваген на нова диагностика и отстраняване на проблема.На бензин се усеща между 1000-2000 оборота като дам рязко газ се чува едно като почукване/дето му викат че че чука аванса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами дано да ти излезе от това,но при мен нямам проблеми на бензин,и затово упреквам газовото:flipoff:пи6и да ми кажеш колко са ти вземали и дали се е оправил проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коце,а бе питай ги твоите газаджии,дали нямат софтуер за да ти проверят ламбда контрола.Моя проблем се оказа точно той-бедна смес ,кофти вървене,гърмежи.Ако няма как да се провери,просто го махни временно и ако е причината той,ще усетиш веднага по вървежа.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами само да допълня,че като слагах газаовата,майсторите казаха,че ламбда сондата е махната,това има ли значение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с обикновена газова уредба,няма значение дали ламбда сондата работи,но ако си с газов инжекцион или с ламбда контрол към газовата,тогава не е добре :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле мале бах ти ташака,в Плевен са ебати негодните майстори,след като обиколих доста сервизи,на компютри я качвах,и какво ли не,и след като получих около 10 различни мнения от негодници,които обаче не се наемаха да правят нищо/"тва ACE двигателя е направен да върви на бензин"/.Можете ли да познаете как си оправих проблема с предърпването между1000-2000 оборота,просто завъртях една врътка, по изпарителя,не тази за оборотите,а една малко по голяма жълта,за която всички ми казваха"тва не се пипа"-колата заспа,бензин/газ в ускорението почти няма разлика,а градско ми даде към14.5-15л газ,като съм сменял предавките след 3500оборота.Много съм доволен от себе си,да зема да пия една бирица,А?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой от майсторите смотаняци ми беше оправил колата и беше казал,че е направил еди какво си,а той само да е завил въпросната врътка бих му платил колкото каже,ма те и пари не знаят как да вземат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой от майсторите смотаняци ми беше оправил колата и беше казал,че е направил еди какво си,а той само да е завил въпросната врътка бих му платил колкото каже,ма те и пари не знаят как да вземат

Радвам се, че си оправил колата, но както в много теми за АГУ е писано, проблема с гърмежите винаги е или в запалителната с-ма или бедна смес :hilezh: . Колкото до майсторите - прав си ;) , много техника накупиха да правят диагностика, но не се научиха да работят с нея. Това между другото е в сила и за фирмените сервизи - много техника, а ма тя сама не може да оправи колата. Кой знае? В бъдеще ако ръгнат по една мрежова карта на ЕКУ-то, може да ги оправят и дистанционно. Теглиш си ъпдейти за компа, теглиш и за колата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле мале бах ти ташака,в Плевен са ебати негодните майстори,след като обиколих доста сервизи,на компютри я качвах,и какво ли не,и след като получих около 10 различни мнения от негодници,които обаче не се наемаха да правят нищо/"тва ACE двигателя е направен да върви на бензин"/.Можете ли да познаете как си оправих проблема с предърпването между1000-2000 оборота,просто завъртях една врътка, по изпарителя,не тази за оборотите,а една малко по голяма жълта,за която всички ми казваха"тва не се пипа"-колата заспа,бензин/газ в ускорението почти няма разлика,а градско ми даде към14.5-15л газ,като съм сменял предавките след 3500оборота.Много съм доволен от себе си,да зема да пия една бирица,А?

Бравос колега! Тука разбирачите :hilezh: като вземат да пишат, че АСЕ мотора нема начин как да се направи на газ да четат внимателно. И аз съм супер доволен от работата на газ на Аудьо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
здравеите забавих се се с ремонта но се полу4и ре6их си проблема с газовото просто маистора си излеза маистаор скопи ми една джаджаи колата трагна като самолет все едно е на бензин.ако някои го е енямога да го пратя в сервиза

И каква е тази джаджа дето я е скопил майстора. Да не се окаже че и ти си бил с ламбда-контрол? :hilezh: Дай повечко инфо за тази джаджа за да могат и други колеги да се възползват. Иначе честито и безаварийно :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази "джаджа" ще да е била ламбда контрола-подкрепям колегата ВБИ :bia: При мене беше точно това и сега и аз летя на самолет :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...