Jump to content

Разход на масло на АБК, от какво?


xenious

Recommended Posts

Колеги, на едно приятелче Б4ката (ABK мотор, '93) почна да пие много масло (по литър на 1000км). Отзад на ауспуха си е мазничко и при изфорсиране припушва леко. Може ли да е само гумички или от какво може да бъде и колко горе-долу ще струва да се оправи. Иначе колата си има компресия и върви нормално.

Редактирано от xenious
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично малко ме съмнява САМО едни гумички да озаптят тоя маслен апетит /1л.на 1000/,макар че това

се води пределна норма при много от ВАГ-моторите. :stupid:

При износена бутална група компресията също може да бъде висока точно поради уплътняващите свойства

на маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто... ако при настъпване пуши синичко... сегменти. Ако като намаляваш на скорост и си пуснал педала на газта пропушва... гумички.

Естествено първо да смени гумичките и маслото. После да го мисли ако са сегментите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То няма безброй много варианти за разхода на маслото. Аз също съветвам да започнете с гумичките. Имах сащия проблем с В3, РМ-мотор, сменихме гумичките и разходът на масло падна до ~150 гр/8000 км.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто... ако при настъпване пуши синичко... сегменти. Ако като намаляваш на скорост и си пуснал педала на газта пропушва... гумички.

Естествено първо да смени гумичките и маслото. После да го мисли ако са сегментите.

Това ще го пробваме със сигурност... 10x :lol:

Някаква идея в какъв бюджет ще се вмести... ако се окаже по-лошия вариант - сегменти?

Редактирано от xenious
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще го пробваме със сигурност... 10x :hilezh:

Някаква идея в какъв бюджет ще се вмести... ако се окаже по-лошия вариант - сегменти?

Здравей колега, аз минах по същата пътека! смяна на гумички, до около 15-20к добре ама след това започна да гори масло кат за танк!!! 4500к 4литра ги духна през кривата тръба!!! И после познай почват едни коментари сметки колко ще излезе ремонта и т. н. . Събрах парици и я вкарах в бокса за един ден я разфасовах разбирай двигателя и се почна!!!!!!!!!! 1Комплект сегменти 70лв 2 Комплект биелни лагери 30лв 3 гарнитура за главата 32лв :hilezh: Труда от мен щот това съм учил едно време :):rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще го пробваме със сигурност... 10x :stupid:

Някаква идея в какъв бюджет ще се вмести... ако се окаже по-лошия вариант - сегменти?

Между 80 и 100 лева без труда, поне моите наблюдения са такива :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на едно приятелче Б4ката (ABK мотор, '93) почна да пие много масло (по литър на 1000км).

Че това са си каталожни данни, до литър на 1000 км. й дават по книжка :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да е само гумички

Напълно подкрепям,точно литър на 1000 гореше на баща ми 80-ката преди да и сменим гумичките на клапаните.На всичкото отгоре като ги сменяха изглеждаха добре,след тази процедура мотора дори не оцветяваше маслото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах купе с абк мотор, пушеше като за световно и лапаше много масло,след смяната на гумички и масло мотора се успа, пробай първо с гумички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...