Jump to content

Цветен мастилен-струен принтер -какъв?


Recommended Posts

Колеги, мисля да вземам ново мастилено-струен принтер и се чудя какъв да взема - до около 250 лв. Като гледам CANON са с най-евтини оригинални консумативи... понеже са с патрончета, ама се чудя дали им издържат сами те глави (дюзи)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, пробвахме един евтин Канон и не останахме никак очаровани.

Аз имах ХП и работеше доста прилично, но му е скъп консуматива.

Въобще, този род принтери са направени за еднодневки.

Свършат ли ти консумативите, купуваш си нов...принтер...инак си на загуба..

...освен това, много зависи, колко ще го ползваш, ако ти за един лист на месец, вуобще не си купувай принтер, ползвай някой център за разпечтване.

Засъхват им мастилата и просто ги засилваш в кофата. На Канона, дюзите дяха перманенти, та като засъхнаха, изхвърлихме принтера.

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си някой с лан и си го вържи към рутера, че откакто стария ми гръмна дъното на лаптопа, им нямам доверие...мамка им принтерска :eusa_liar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да.. така е с най-евтините мастилки... като им свърши консуматива, който обикновено е мноооого малко като за ДЕМО, започваш да се набутваш.... Аз съм хвърлил око на HP BUSINESS INKJET 1000 или HP Business Inkjet 1200D, Canon PIXMA iP3300, Canon PIXMA iP4500

вземи си някой с лан и си го вържи към рутера, че откакто стария ми гръмна дъното на лаптопа, им нямам доверие...мамка им принтерска :eusa_liar:

А тва да не е станало с принтер на паралелен порт?

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак си важи проблема със засъхването.

Ако принтиш предимно ч/б, си вземи един лазерен.

Ако ше го ръчкаш за снимки, тогава има смисъл.

Вариантите с 4-ри отделни патрона е най-удачният.

А ако се напънеш, има лазерни цветни по около 500-600лв.

Вярно няма качеството на м/стр., но пък от към консуматив е по-изгоден.

Това за мрежовата опция, също е добър съвет, стига да имаш мрежа.

Освен това, Стемо не е най-евтината фирма.

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роска от 3 години имам едно HP 5740, което все още е със стартовата черна глава, която беше за 800 копия, още половината не съм стигнал и нито веднъж не е засъхвавала - нито тя нито цветната, като печатам само снимки на него, така че това за засъхването са малко празни приказки......И мани ги тия Стемо, скъпарска фирма, виж Техномаркета си е друга работа, само че като имаш гаранционен проблем ще брадясаш докато го отстранят.....

SpeedyMan, ако ще печаташ много правилно си се ориентирал към бизнес серията на HP - работят много стабилно и консуматива им е изгоден, можеш да погледнеш и К550 като модел.

Пък ако все пак решиш да си купиш принтера от не най-евтината фирма ми драсни едно лично да те уредя с хубава отстъпка и можеш да си го вземеш от магазина в Стара Загора. :eusa_liar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плюещ принтер? НИКОГА!

По-голямо тамагочи няма. Иска повече грижи от колата. И струва повече от нея.

1. Никога не работи когато ти трябва (ако не печаташ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО веднъж седмично поне).

2. За снимки не става (дори и 6 цвята) защото са по-скъпи от да отидеш във фото.

3. Отпечатъка се размива с вода (егати и принтера). Само DYE based не се размиват (EPSON - DURA brite) но се запичат 5 пъти по-добре.

Ако мастилото е повече от 15 лева (за 6 цвята взети заедно) не се захващай изобщо.

За мастила (и принтери) опитай фирма ВАЛИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Grizzly, прав си за цветните принтери, но какво да правя като ми трябва и цветен?

Роска от 3 години имам едно HP 5740, което все още е със стартовата черна глава, която беше за 800 копия, още половината не съм стигнал и нито веднъж не е засъхвавала - нито тя нито цветната, като печатам само снимки на него, така че това за засъхването са малко празни приказки......И мани ги тия Стемо, скъпарска фирма, виж Техномаркета си е друга работа, само че като имаш гаранционен проблем ще брадясаш докато го отстранят.....

SpeedyMan, ако ще печаташ много правилно си се ориентирал към бизнес серията на HP - работят много стабилно и консуматива им е изгоден, можеш да погледнеш и К550 като модел.

Пък ако все пак решиш да си купиш принтера от не най-евтината фирма ми драсни едно лично да те уредя с хубава отстъпка и можеш да си го вземеш от магазина в Стара Загора. :rolleyes:

За HP - ОК, обаче какво ще кажеш за CANON дето съм си ги харесал? Консумативите са им по-евтини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Canon iP4200 от около две години и нямам никакви оплаквания! Винаги работи, оригиналните консумативи са по 20-на лева, фото хартия на Canon (everyday use) e 16 лева за 100 броя. Не съм ходил във фото последните години!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ти препоръчвам HP.

Защо реши, че консумативите на Канон са по-евтини - на 3300 черна глава за 500 копия е 11 евро без ДДС, за BIJ1000 , черна глава за 1750 копия е 23 евро без ДДС......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Grizzly, прав си за цветните принтери, но какво да правя като ми трябва и цветен?

Я първо отговори на следните въпроси:

1. Колко често ще го ползваш? ежедневно / седмично / когато потрябва (може и веднъж в месеца).

2. Какво ще печаташ?

- предимно текст (черно бял с малко шаренко)

- цветни графики на бял фон (малко плътни)

- цветни графики цял лист (много плътни)

- фотореалистични изображения (снимки) размер А4 (не очаквам трайност над 2 години)

- фотореалистични изображения (снимки) размер А4 (очаквам трайност като на снимка над 30 години)

Не знам дали знаеш че мастило за 500 копия е при 5% запълване на лист (машинописна страница). При 80% запълване тази мастилница издържа 20-30 страници. При цена от 11 Евро става 1лв на лист

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ти препоръчвам HP.

Защо реши, че консумативите на Канон са по-евтини - на 3300 черна глава за 500 копия е 11 евро без ДДС, за BIJ1000 , черна глава за 1750 копия е 23 евро без ДДС......

HP са по-добрия вариант явно. К550 или някой Business inkjet?

Я първо отговори на следните въпроси:

1. Колко често ще го ползваш? ежедневно / седмично / когато потрябва (може и веднъж в месеца).

2. Какво ще печаташ?

- предимно текст (черно бял с малко шаренко)

- цветни графики на бял фон (малко плътни)

- цветни графики цял лист (много плътни)

- фотореалистични изображения (снимки) размер А4 (не очаквам трайност над 2 години)

- фотореалистични изображения (снимки) размер А4 (очаквам трайност като на снимка над 30 години)

Не знам дали знаеш че мастило за 500 копия е при 5% запълване на лист (машинописна страница). При 80% запълване тази мастилница издържа 20-30 страници. При цена от 11 Евро става 1лв на лист

Ами при мене принтер ми трябва за всичко - основно документи на WORD с картинки печатам... По две на страница и заемат по около половин страница с малко текст

И един по-специален въпрос: имат ли броячи на главите и колко копия изкарват К550, business inkjet, canon

Иначе HP business inkjet ме кефят заради това че са като плотера ми - отделни мастилници и отделни глави... k550 като гледам главите са 2 по 2, каноните са си като едно време сигурно

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За цени на консумативи се ориентирай от ВАЛИ Тук са най-евтините качествени такива. По цена на консуматива си избери и принтер.

Старата тема за ИЗБОР НА ПРИНТЕР.

И все пак искаш ли като навлажниш листа да изчезне написаното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HP са по-добрия вариант явно. К550 или някой Business inkjet?

Ако можеш да си позволиш 1200 модела, нека бъде той - доста по-добри параметри има от 1000 + автоматичен дуплексер/двустранен печат/, което си е доста удобна екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги!

За цени на консумативи се ориентирай от ВАЛИ Тук са най-евтините качествени такива. По цена на консуматива си избери и принтер.

Старата тема за ИЗБОР НА ПРИНТЕР.

И все пак искаш ли като навлажниш листа да изчезне написаното?

Grizzly, в този сайт има и алтернативни консумативи, което би направило разходите за мастила по-малко, но не знам дали няма да скапят главите на HP...някой с опит?

За CANON съм чувал, че стават такива неща. Моя стар LEXMARK изкара 10 зареждания с неоригинален консуматив... но сега вече главата е тотално скапана и си мисля за нова машина

Ако можеш да си позволиш 1200 модела, нека бъде той - доста по-добри параметри има от 1000 + автоматичен дуплексер/двустранен печат/, което си е доста удобна екстра.

Ами разликата не е голяма, но двустранния печат май е екстра... допълнителен модул срещу 70-80 лв.?

А двата модела с кои мастилници идват? Предполагам с малките?

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 10 години си купувам само НР и съм въздоволен от тях.

Продават се пълнители (около 20 кинта) и стигат за няколко пълненета.

Касетата се преебава чак след 10-на пълненета.

И никога не са ми засъхвали дюзите, принтера неслучайно си има място където паркира касетите и ги отпуска върху едни гуми,

за да не влява въздух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е по темата, но мнението ми е, че с консумативите, по-добре е да си вземеш НР 1600 за около 450 лева и забравяш за проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Grizzly, в този сайт има и алтернативни консумативи, което би направило разходите за мастила по-малко, но не знам дали няма да скапят главите на HP...някой с опит? За CANON съм чувал, че стават такива неща.

според мен това зависи от качеството на неоригиналните консумативи, а не от марката на принтера.

аз също бих се ориентирал към лазерен. от пръв поглед и с минимално търсене, има цветни samsung, xerox и canon за 450-500лв. това обаче е вариант само ако ще печаташ "бизнес цветно" (графики и текст), а не "фото цветно" (за което лазерките хич не вадят читави цветове, до колкото съм чувал).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за което лазерките хич не вадят читави цветове, до колкото съм чувал.....?

:rolleyes: как така? Няма такова нещо!!

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен това зависи от качеството на неоригиналните консумативи, а не от марката на принтера.

аз също бих се ориентирал към лазерен. от пръв поглед и с минимално търсене, има цветни samsung, xerox и canon за 450-500лв. това обаче е вариант само ако ще печаташ "бизнес цветно" (графики и текст), а не "фото цветно" (за което лазерките хич не вадят читави цветове, до колкото съм чувал).

Абе в офиса съм взел 2 цветни лазерки - едната е LEXMARK C500, другата е HP 2600... HP-то печата със страхотно качество, а LEXMARK-а не чак толкова добре, но консумативите са му по-евтини....

За това съм решил да взема някоя читава мастилка за да може хем да има качество, хем да е на сносна цена. Остава и вариант за HP 2600 или 1600 - цветна лазерка със евтини алтернативни консумативи ама тогава качеството на печата ще падне вероятно.. Касетите на тези HP-та са с чип... LEXMARKa не е, но е с PHOTO BELT... И това му е голям недостатък

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...