Jump to content

Спирачки - проблем на А4


Recommended Posts

Просто уникална простотия!

Като спирам колата,независимо със съединител или без,при супер малка скорост,1-5км,на сух път,педала на спирачката ми тропа,все едно АБСа включва...От къде може да е този проблем и огромната ми молба е да ми препоръчате читав сервиз,в който разбират от спирачки,а не да са пенкилери.

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е същата работа. При мене има и друго като карам бързо 150+км/ч въобще ми гаси АБС-а. Оказа се хлабави връзки в куплунга който влиза в АБС-помпата. Сега като е студено времето пак ми прави номера понякога. Сервиз не мога да препоръчам. Ама според мен си трябват хора специалисти по тази част. И в Юнитрейд да отидеш няма да ти помогнат освен да искат да ти подменят цялата система сигурно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто уникална простотия!

Като спирам колата,независимо със съединител или без,при супер малка скорост,1-5км,на сух път,педала на спирачката ми тропа,все едно АБСа включва...От къде може да е този проблем и огромната ми молба е да ми препоръчате читав сервиз,в който разбират от спирачки,а не да са пенкилери.

Мерси.

90% имаш разместен датчик на някое от колелата (при мен беше така).Скоро правил ли си нещо по ходовата част?

Положението на датчиците е от решаващо значение за првилното сработване на АБСа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90% имаш разместен датчик на някое от колелата (при мен беше така).Скоро правил ли си нещо по ходовата част?

Положението на датчиците е от решаващо значение за првилното сработване на АБСа!

Да,сменях носачите...къде се намират тези датчици?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90% имаш разместен датчик на някое от колелата (при мен беше така).Скоро правил ли си нещо по ходовата част?

Положението на датчиците е от решаващо значение за првилното сработване на АБСа!

Да,сменях носачите...къде се намират тези датчици?Проблемът се появи веднага след това....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,сменях носачите...къде се намират тези датчици?Проблемът се появи веднага след това....

Монтирани са зад спирачните дискове, на самата главина. Ще се ориентираш по кабелите. Много е важно да са плътно вкарани датчиците вътре в леглата. Един колега, тук от форума, имаше същия проблем и се оказа, че датчика е излезнал само 2-3мм., но това е достатъчно за да не работи добре. Огледай добре колелото където ти включва АБС-а и сравни положението на датчика с някое от работещите колела :gmorning:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да виждал съм го този проблем и на един мой приятел на А4-ката...при 5-10км/ч като искаш да спреш и винаги ти рита педала...иначе си спира и няма проблеми при по висока скорост.Значи ще му кажа да си погледне датчиците,че той човека се беше отказал и така си караше .... :gmorning:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VBI и Dak,

благодаря ви за инфото,утре лягам под колата :flehan:

Ще ви информирам за развитието на нещата:stupid:

И като легнеш да не заспиш :flipoff: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто уникална простотия!

Като спирам колата,независимо със съединител или без,при супер малка скорост,1-5км,на сух път,педала на спирачката ми тропа,все едно АБСа включва...От къде може да е този проблем и огромната ми молба е да ми препоръчате читав сервиз,в който разбират от спирачки,а не да са пенкилери.

Мерси.

Разместен ти е някой датчик на ЕйБиЕс-а. Може и сам да си ги наместиш, даже инструменти не ти трябват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги :):respekt:

Огромни БЛАГОДАРНОСТИ на всички ви :):hilezh:

Разместен датчик на предно дясно,след донаместването му,проблемът изчезна :)

Страхотни сте,благодаря ви !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги :flehan::D

Огромни БЛАГОДАРНОСТИ на всички ви :hilezh::flehan:

Разместен датчик на предно дясно,след донаместването му,проблемът изчезна :hilezh:

Страхотни сте,благодаря ви !

Вече като хода по "майстори" имам некъв уплах :hilezh: едно направи друго развали.Ми така е ,още бай Тошо на времето го е казал ,че в таа дръжава никой си не е на мЕстото :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...