Jump to content

Шофьорска врата


Recommended Posts

Шофьорската ми врата е леко увиснала и има следния проблем:

при по висока скорост се чува свирене и по трудно се отваря отвън...

Давайте идеи къде и как да се поправят тези проблеми.

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шофьорската ми врата е леко увиснала и има следния проблем:

при по висока скорост се чува свирене и по трудно се отваря отвън...

Давайте идеи къде и как да се поправят тези проблеми.

Мерси

Колега аз ходих при един приятел тенекеджия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при по висока скорост се чува свирене и по трудно се отваря отвън...

ма ти при висока скорост слизаш от колата ли :bia: ?

Да не си каскадьор :hilezh: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ма ти при висока скорост слизаш от колата ли :hilezh: ?

Да не си каскадьор :bia: ?

Не,качвам се само ако е над 180 :hilezh:

И трудно се отваря отвън.

Реглаж - ок...да ми препоръчате място?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 болта отстрани на вратата и 2 точно на свивката(трябва ти глухо и криво ключе)отвиваш, наместваш - демек вдигаш нагоре и стягаш!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 болта отстрани на вратата и 2 точно на свивката(трябва ти глухо и криво ключе)отвиваш, наместваш - демек вдигаш нагоре и стягаш!

Успех!

Lube,мерси ще пробвам:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега външните се разхлабват , а вътрешните се развиват на цяло в самия отвор има втулка със шестограм навиваш или развиваш според необходимото ,ако не стигне резбата подлагаш шайби . Мисля че шестограма беше 10 мм . успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега външните се разхлабват , а вътрешните се развиват на цяло в самия отвор има втулка със шестограм навиваш или развиваш според необходимото ,ако не стигне резбата подлагаш шайби . Мисля че шестограма беше 10 мм . успех

шестограма е 12 мм .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дайте снимка къде са болтовете че не разбрах

не че съм тъп.... :hilezh:

и моята е така, ма не само шофиорската!

и другата предна е така и дори се затваря трудно..

та плс. снимки за кои болтове става дума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това са вътрешните болтове, ако вратата е увиснала горния болт се развива нацяло- вътре, под самия болт, има втулка на резба с шестограм 12мм се развива леко втулката, като преди това е леко развит външния болт. Навива се първия болт, ако е точна регулировката - стягаш външния, ако не е- повтаряш същото. Ако е необходимо развиваш и болта на долната панта - регулираш и от там. А това е външния болт - вижда се като отвориш леко вратата.

Редактирано от jiko58
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последната снимка не мога да я разгадая, къде се намира този болт.

на мен и двете предни са увиснали така че няма значение лява дясна май....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последната снимка не мога да я разгадая, къде се намира този болт.

на мен и двете предни са увиснали така че няма значение лява дясна май....

Отваряш предната врата и поглеждаш между калника и вратата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

това са вътрешните болтове, ако вратата е увиснала горния болт се развива нацяло- вътре, под самия болт, има втулка на резба с шестограм 12мм се развива леко втулката, като преди това е леко развит външния болт. Навива се първия болт, ако е точна регулировката - стягаш външния, ако не е- повтаряш същото. Ако е необходимо развиваш и болта на долната панта - регулираш и от там. А това е външния болт - вижда се като отвориш леко вратата.

Колеги това за втулката го разбрах-шестограм 12 мм

Какъв инсрумент обаче да подготвя за самите болтове? И после как да регулирам тази втулка-развивам или отвивам и със колко оборота???

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я оправиха днес за 10-на мин. Бързо, лесно и ... безплатно, един приятел работи при тоя пич и не ми поискаха кинти. Ако някой от Стара Загора има същия проблем, да пише ЛС за координати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Дайте малко инфо какъв инструмент да си набавя... Малко трудно се ориентирам какъв ключ може да влезе между вратата и калника за да мога да резвия вътрешние болт???? Айде помагайте...

А ако ми препоръчате някй във Варна който е извършвал тая операция ще черпя цаца и бира през лятото.... :dance:

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Дайте малко инфо какъв инструмент да си набавя... Малко трудно се ориентирам какъв ключ може да влезе между вратата и калника за да мога да резвия вътрешние болт???? Айде помагайте...

А ако ми препоръчате някй във Варна който е извършвал тая операция ще черпя цаца и бира през лятото.... :hilezh:

поздрави

гедоре+флошка 13мм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята сам си е оправих днес,но при мен проблема беше от рамката на стъклото.За целта свалях кората и има 4 болта(еврейска звезда) и я регулирах от там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...