Jump to content

Отговор на въпросите "Защо 4300к?" и "Защо 50W?"


Recommended Posts

Тъмно сива комби с тъмни задни прозорци и голям клубен стикер на задния прозорец... отпред решетката е badge less :hilezh: Общо взето няма начин да ме сбърка човек ;)

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Извинявам се че използвам темата на колегата. Реших че не е уместно да пускам нова тема , тъй като питането ми е именно относно 4300К и 50Вата.

Съвсем скоро си смених фаровете на А4-ката със такива с лупи (99-00 година). Естествено сега на дневен ред идва поставянето на ксенон :flipoff: Тъй като най-вероятно ще е китайски ( 4300К - 50W ) имам въпрос към колегата Wizi , а и към всички други колеги които имат опит. ..... Реших да е 50 вата поради 2 причини:

1. Защото се предполага че свети по-добре.

2. За да избегна евентуалните проблеми със светенето на индикации за изгорели крушки и т.н. (което не е съвсем сигурно , но предполагам ще сработи)

Да си дойдем на думата:

Съветват ме разни познати да не слагам 4300К китайски , защото жълтеели. Препоръчаха ми 5000К.

Колега Wizi , твойте как са като погледнеш към фара ? Някой колега с 5000К да сподели как светят неговите като погледне към фара ?

Тук е момента да спомена , че като цветова температура търся цвят , максимално близък до заводския (доколкото това може да стане с китайски "КИТ" разбира се :D)

Като гледам снимките по-горе ми се струва че мойте познати са прави :hilezh:

Ако взема да питам китайчето от Ибей , знам ли го може да се обиди :hilezh:

Редактирано от Jenkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не търсиш светимост.

Тогава няма правилен отговор на твоя въпрос.

Почваш да обикаляш фирмите монтиращи ксенон и да гледаш къде кой цвят ще ти хареса.

Само един жокер - като сложиш крушката във фара се вижда малко по различно от това да я държиш в ръка на акумулатора.

Сега ще попиташ защо така ?

Защото мойте 6000К китайки нямат абсолютно нищо общо с 6000К корейки камо ли пък с някои други китайки от друга фирма.

Просто не очаквай китайките да са наистина това което пише на етикета като цвят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със китайски 4300к и съм мноого доволен.Искам само да попитам,дали наистина има разлика в светенето на оригинален рефлекторен фар и такъв с лупа дето ги продават в Интеркар?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не търсиш светимост.

Точно светимост търся , логично щом съм писал че търся заводския ефект.... Може би не съм се изразил съвсем правилно в предния ми пост.

Raino , няколко дена карам с лупите. Не съм особенно впечатлен от светенето им с халогенни крушки. Не че е лошо , но с нищо не е по-добро от старите фарове. Със ксенон предполагам че няма да е зле :steinigung:

Редактирано от Jenkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под заводски ефект повечето хора които идват при нас разбират пречупването на светлината от ръбовете на лещата и синьо-лилавите отблясъци като резултат.

Тези хора си купуват 6000К за да им е синичко.

Ако търсиш светимост 4300К

ако търсиш наистина светимост - НЕ взимай китайски крушки.

ООООбаче трябва и да се примириш с по-високата цена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тука ще боцна едно мненйце, защото съм кисел гъзар и откак имам нова кола с хубави халогени не прощавам на боклуци с нерегулирани фарове и статистиката е много показателна от 10 боклука с нерегулирани фарове само 1-2 са с ксенон и то 50/50 рефлекторен/прожекторен. Та това е по темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи аз бях с 5000К и светят едно такова бяло. Обаче не ме кефеше как осветяват пътя. Когато застанех до кола с фабричен ксенон, моите правеха асфалта да излежда зелен сравнение с тях. Взех си 4300К. Като гледаш прожектора отстрани светят жълтеникаво. Когато ги гледаш отпред си е такова бяло готино и от пречупването на светлината лилавее понякога. Пътя осветява досущ като фабричен. Много по-доволен съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не мисля , че има място за спор !! многократно съм се изказвал че всичко освен 4300 са сини ламби и на всичкото отгоре евтино изглеждащи!!

само че съм с китайски ксенон и фара ми е китайски, но и на хасфалта и при пряк поглед цветовете са верните!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..И друго ми хрумва. Едно 35 Ватово ксенонче на задното стъкло. На ключе на таблото. Някой като иска да ми направи загар на врата да му подобря дистанцията....

На мен пък друго ми хрумна и мисля, че е най-ефективно! :bia: Но работи само, ако си дизел!

Слагаш му чип, и ако некой ти се залепи за задната броня или ти светка нещо, абе квото и дразнещо да пави, просто даваш кик-даун до ламарина и ... ПУФФФФФФФФФ... черния облЪк у предния Жам! :):lol: След 5 мин ще излиза от мГлата със червени очи!

Искам само да поясня, че тази защитна реакция се нарича тип "Октопод"!!!

Пускаш черното и изчезваш! :(

аз не мисля , че има място за спор !! многократно съм се изказвал че всичко освен 4300 са сини ламби и на всичкото отгоре евтино изглеждащи!!

..

Сори баце, но си ЗВЕРСКИ НЕправ!

Моите виждал ли си ги?

Като ги видиш как светят, ще си преосмислиш теорията за "сини и еФтини"

П.С. Кво напраи с фланците, мъ?

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не мисля , че има място за спор !! многократно съм се изказвал че всичко освен 4300 са сини ламби и на всичкото отгоре евтино изглеждащи!!

Хапсолютно и аз, както един колега спомена до скоро бях много антиксенон индивид, поради точно синкявите ксИнони, возил съм се в кола със синкяви ксИнони, баси пикоча, ем не се вижда ем изглежда ПОШЛО и ЕФТИНО. Но наскоро се возих в колата на Ради/radi_b4/ и той е с ксенон, но 4300 и от малко по-скъпите китове. :hilezh: Явно ми е харесало, защото си слагам ел регулацията на фаровете и след нея ксенон, НО ИСТИНСКИ И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 4300 :( Всичко остaнало е fake.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хапсолютно и аз, както един колега спомена до скоро бях много антиксенон индивид, поради точно синкявите ксИнони, возил съм се в кола със синкяви ксИнони, баси пикоча, ем не се вижда ем изглежда ПОШЛО и ЕФТИНО. Но наскоро се возих в колата на Ради/radi_b4/ и той е с ксенон, но 4300 и от малко по-скъпите китове. :hilezh: Явно ми е харесало, защото си слагам ел регулацията на фаровете и след нея ксенон, НО ИСТИНСКИ И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 4300 :) Всичко остaнало е fake.

Ей, като патките сте! Една изкряска и всички надигат глави! :)

Сините ксенони са 10к!

Истинските 8к са суперстудена бяла светлина със пренебрежимо лек суперсветлосин отенък!

6к е чиста студена бяла!

4300 е мека бяла - жълтеникава!

Ако при вас е друго, значи сте взели ма ВЕРНО от еФтините! ;)

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

корсо бате не знам какво и къде си гледал ама май имаш нужда от очен лекар :stupid:

10K баце е UV лампа за соларим.

На поста пред твоя, баце, се вижда мноо добре! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чувал само за няколко цвята

4300 к (правилният цвят) патентован от Филипс ако не се лъжа

6000 к това се води Илиянско синьо :hilezh:

8000 к , 10000 к , и тн. China Violet :hilezh:

Цорцо бате не се пъни с твоите ксенони и двамата знаеме какви са и коя марка са за това не са еталон за сравнение с китайчетата :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чувал само за няколко цвята

4300 к (правилният цвят) патентован от Филипс ако не се лъжа

6000 к това се води Илиянско синьо :hilezh:

8000 к , 10000 к , и тн. China Violet :hilezh:

Цорцо бате не се пъни с твоите ксенони и двамата знаеме какви са и коя марка са за това не са еталон за сравнение с китайчетата :hilezh:

Ми баце, аз щот си знам, че моите НЕ са СИНИ и за тва се чудя, защо искат да ме убедят в обратното :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе не е патент на филипс 4300К, просто светлината е най-много при тази температура. Самите филипс правят 2 цвята крушки. Едните са 4300К които са за първоначално вграждане, а тези които се продават за замяна са по-сини поради промяната на цвета с течение на времето. Та 4300К не се продава от тях. Също така филипс произвежда САМО D1R, D1S, D2R и D2S стандарти.

ето това е от сайт-а им

Colour stability:

One of the physical properties of Xenon gas discharge bulbs is that the colour changes over life time. The colour shifts towards the blue end of the colour spectrum. Consequently when only one bulb is replaced on a car, either because it has reached the end of its life or due to an accident, the colour impression of the new bulb compared to the older existing one will be different, i.e. more yellow.

The Philips Xenon HID bulb is the most blue on the market compared to major competitors. Therefore Philips Xenon HID gives the best colour match when fitted with an older existing bulb.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми баце, аз щот си знам, че моите НЕ са СИНИ и за тва се чудя, защо искат да ме убедят в обратното :blink:

Прав си не са сини, пенбяно-лИлЯви са, виждал съм ги, ако ще не Хела да са ми Мела да са, са си СИНИ. Далтонист смотски. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си не са сини, пенбяно-лИлЯви са, виждал съм ги, ако ще не Хела да са ми Мела да са, са си СИНИ. Далтонист смотски. :)

Млък, бе, БАВЕН! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Млък, бе, БАВЕН! :musik:

Мухахахахха кой го каза, пезидента на параолимпииците. Хуан Антонио САКАТанч. :bia:;)

Га ше се бегаме ве дирник, та разпробия и да го пенсионирам NG-то доволен. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мухахахахха кой го каза, пезидента на параолимпииците. Хуан Антонио САКАТанч. :(;)

Га ше се бегаме ве дирник, та разпробия и да го пенсионирам NG-то доволен. :bia:

Шшшшшт тихичко! :musik:

Че срамЪ ти после ще е по-голем! :bia:

БАВЕН И ХАРЧЕЩ! :(

Казах ти, кът сложа летните гуменки, ще се възползвам от теб! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я още една картУнка:

brightness.jpeg

corso,бате лаНбите са ти сини,па и към несветещите отиват... ;):D

Млък ма! Далтонист! :)

Тая картинка горе можеш да я изпринтиш и да си избършеш трътката с нея! :) Ако 8к светят така, каолко ли синьо светят 10к?!? :hilezh:

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...