Jump to content

проблем с амортисьори


Recommended Posts

здравейте, колеги. Да ви е честита новата година на всички. Сега по същество. Преди около 2 месеца си смених задните амортисьори. Но изобщо не съм доволен от тях. Взех ги маслени, уж да возят по-меко, а те направо сякаш хич ги няма. И най-малката дупчица удря в купето. Направо в зор ме видяха тези амортисьори. Ходих за рекламация, казаха ми, че е било уж нормално. По-твърди били щото са за комби, но нищо им нямало. Какъв може да е проблемът, ако има такъв все пак? Марката е Билщайн. Сервизът е реномиран, който ми ги продаде и постави. Моля споделете опит, особено тези които карат Авант. Такова чудо за първи път ми се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, колеги. Да ви е честита новата година на всички. Сега по същество. Преди около 2 месеца си смених задните амортисьори. Но изобщо не съм доволен от тях. Взех ги маслени, уж да возят по-меко, а те направо сякаш хич ги няма. И най-малката дупчица удря в купето. Направо в зор ме видяха тези амортисьори. Ходих за рекламация, казаха ми, че е било уж нормално. По-твърди били щото са за комби, но нищо им нямало. Какъв може да е проблемът, ако има такъв все пак? Марката е Билщайн. Сервизът е реномиран, който ми ги продаде и постави. Моля споделете опит, особено тези които карат Авант. Такова чудо за първи път ми се случва.

Колега не карам авант ,а седан и преди 1,5 г. сложих монро на зад. мост. Първоначално не останах особено

впечатлен ,но в последствие при по - детайлен преглед установих ,че втулките на зад. мост са "тръгнали".

Смених ги ,и от тогава се кефя и на тишина и на амортисьори.

Билщайна е много по-сериозна марка от монрото ,стига да е оригинал.Обаче имам лек спомен от някаква статия

за произвеждан в Румъния билщайн ,който нямал нищо общо с качеството на оригинала.Ако това е вярно ,дано

не си налетял на нещо такова.

:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Билщайна е много по-сериозна марка от монрото ,стига да е оригинал.Обаче имам лек спомен от някаква статия

за произвеждан в Румъния билщайн ,който нямал нищо общо с качеството на оригинала.Ако това е вярно ,дано

не си налетял на нещо такова.

:)

ех, дано. Тези дни ще ходя да говоря по-сериозно с фирмата, която ми ги монтира. Но реших да питам за мнение, да не се окаже, че това е нормалното им возене :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех, дано. Тези дни ще ходя да говоря по-сериозно с фирмата, която ми ги монтира. Но реших да питам за мнение, да не се окаже, че това е нормалното им возене :flipoff:

Аз ядох дървото с едни ефтинии SUPRA изтекоха на 6-7м свързах се с нашия съфорумец thesaint 11 Димо от него взех BILSTEIN газови за сега съм много доволен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите са маслени, би трябвало още по-добре да возят. Възможно ли е това при мен да бъде фабричен дефект - да не препускат добре маслото в долна и горна посока?

Редактирано от ipv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите са маслени, би трябвало още по-добре да возят. Възможно ли е това при мен да бъде фабричен дефект - да не препускат добре маслото в долна и горна посока?

Предполагам ,че тия пръчки са гаранционни.Иди и дето се вика си потърси правата.

Преди повече от 3 год. си купувах предни пълнители "САКС"- маслени от АУТО+ с 2 год. гаранция.

На въпроса ми ако издъхнат преждевременно "кво прайм" ,отговорът беше - отиваш на стенд за амортисьори и

носиш при нас разпечатката , но едва ли ще ти се наложи да им търсиш гаранцията.

И засега се оказаха прави - повече от 3 год. ми служат вярно.Но има и нещо друго - не си позволявам лукса да

карам с хлопаща предница ,и особено разбити лагер-тампони.Това неминуемо води до преждевременна смърт на

каквито и да са амортисьори.

ЕДИТ: Каква е цената на тоя билщайн , ако не е тайна. /без монтажа/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре съм намислил да ходя да си търся правата, ако имам такива де :hilezh: Проблемът, че не са издъхнали, в смисъл не са омаслени, държат колата свръхстабилно, но много твърди са. Имаш чувството, че просто не вървят пръчките вътре.

Относно цената, платих ги по 81 бр. (мисля, че толкова беше).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,отиди на тест на амортисьори и си поговори с момчетата там относно резултатите.

ако нещо не е в ред графиката трябва да си покаже.

принципно е напълно възможно да са ти по-твърди амортисьорите,щото баш въобще да не обират ме съмнява,но пък знае ли човек :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не смениш и тампоните! Погледна ли ги и тях?

Моя авант удряше на желязо особено задна ляда като мине през някое прагче и ми бъркаше в мозъка. Благодарени на Димо взех нови ФЕБИ и Митко от Варна ми ги смени със една специална самоделна скоба за 1 час и возията се промени изцяло, въпреки че май и амортесйорите са ми за смяна. Тампоните бяха оригиналните но гумата се беше отделила от желязото и хлопаха много яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не смениш и тампоните! Погледна ли ги и тях?

Моя авант удряше на желязо особено задна ляда като мине през някое прагче и ми бъркаше в мозъка. Благодарени на Димо взех нови ФЕБИ и Митко от Варна ми ги смени със една специална самоделна скоба за 1 час и возията се промени изцяло, въпреки че май и амортесйорите са ми за смяна. Тампоните бяха оригиналните но гумата се беше отделила от желязото и хлопаха много яко.

проблемът не е в тампоните, добре са. В сервиза също се бяха усъмнили в тях, но не са те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

ОК, колеги, аз пък се чудя възможно ли е това дето се случи на мен. Трябваше и аз да сменям амортиссьори, и отидох направо в сервиза, където ги сменят. От там ми казаха, че работят само с БУГЕ, дето стрували 233 лв. за брой. Говорим си за задни амортисьори за А4 при коети исках да са и по - здрави, понеже съм с МЕТАН. Обясниха ми същто и с коя фирма вносител работят. Както и да е осъмних се и не ги смених там. След 2 дена отидох в фирмения магазин на тая въпросна фирма за дса се убедя лично и като попитах за цената ми казаха 108 лв.Останах повече от объркан, отидох в друг магазин - там ми казаха 160 лв за брой за БУГЕ, а ако искам имали и френски на РЕКОРД за 105лв за брой. Сега намерих един майстор доста добър ми предлага БИОЩАЙН (сажелявам ако бъркам точно името), за 115лв за брой. Моля, кажете ми ориентировачно, на какви цени мога да си взема що годе свестни, задни амортисьори и нормално ли е да има такива разлики в цената в рамките на един град.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...