Jump to content

КЛУБЕН УЕБСАЙТ


HITMAN

Recommended Posts

aaaa, takowata....

малко критика на Инкози...

Инкози търпи критики ... И сте прави за почти всички елементи. Това за фона не се бях замислял, иначе добре седи :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 143
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...Това за фона не се бях замислял, иначе добре седи...

Замислете се и нещо друго: представете си текст върху тези избледнени картинки - ще стои малко претрупано, предполагам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе хе хе ... Гууд .. Идеята с картинкови фонове отпада гордо.

Ама моля ви се, не искам да съм в ролята на палач... :hilezh:

Просто имам известен опит от 96 г. насам в дизайн на карета за пресата и в уеб занаята, та затова...

Best,

petroff

Редактирано от petroff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа, нещо темата взе пак да изпада на долу а така не бива :D

Тъй като аз като дизайнер мога много нескопосано да се изявявам предпочитам да не се меся там където не ми е работа, НО можем докато се уточнява дизайна и да наблегнем малко към функциите, които искаме сайта да има, а тези два дена мога да се опитам да направя няколко тестови странички с цел "функционалност" като в последствие ще реша, но или ще бъде с изцяло текстови линкове или ще се опитам на базата на това което направи Дако да докарам подобен вид.

Ще изброя какво смятам, че трябва да има сайтът ни, защото форума не ни го предлага:

1) Имаме много теми за това кой каква кола кара, цвят, клапани, цилиндри, телефони на хората, професия и т.н., смятам че тази информация трябва да бъде централизирана и който желае да може да я попълва

2) Имаме си списък за пътна помощ, можем да го направим по динамичен, хора да могат както да се записват, така и да се отписват тъй като няма смисъл някой в резултат на първоначален ентусиазъм да се запише а после като му звъниш да не му се занимава с теб и по този начин да се заблуждават останалите. Може да се направи удобен за разпечатване като се генерира pdf, и други благинки

3) Напоследък често събираме пари и правим поръчки за стикери, фанелки и т.н., това също може да се направи много удобно като да позволява редакция на поръчката, потвърждаване за плащане от страна на човека събиращ парите ... бла бла бла

4) Анкетите ..... тук не съм сигурен че имам конкретно предложение но ми се струва че могат да бъдат по добри от тези на форума, понякога нещо им куца и който има предложение да го сподели (пример организирането на пролетен рейд, по удобно би било ако може да се редактира първоначанлия глас, за да се вижда отгоре когато някой си промени мнението).

5) Клубните ни майстори - за тези хора трябва да има най-важното - Контакти и коментари от хора които са ходили при тях (това може да се остави за някакъв по-късен момент) Аз например никъде не съм написал но с Мишо не съм се виждал лично но 2 (два) пъти през лятото ми помогна МНОГО и то само по телефона :blink: .

6) Мейл листа, аз за момента не съм получил нищо от него, може и да не съм вкючен, може и да не го ползва никой, но си мисля че е полезен например за информиране на наближаващи клубни събития. Тъй като не всички имат време да се ровят из форума, а това според мен би повишило посещаемостта на срещите!

7) Сваляне на разни програмки ..... преди една седмица пуснах един тестови вариант на торент тракер .... ако ви харесва може да го доразвием и да го ползваме, тъй като това за момента е един от малкото бързи и легални начини за разпространение на информация.

8) Централизирано място за събиране на снимки и филмчета от клубните събития за да не е нужно 10 човека да качват тук, 10 там и после като мравчица да събирам отвсякъде :o

Хайде предлагайте още, ако и аз се сетя ще пиша още!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко днес ми остане време ще направя втора версия на дизайна на Дишо (не го познавам пича, но се сещате за какво говоря). Ще го променя според това, което сме говорили и ще се вземат в предвид вашите забележки. Освен това ще се опитам да отделя настройките в CSS файл и да направя 4-те картинки като препратка към малка галерия от снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде Дако, стискаме ти палци, че темата отшумява лека-полека... :huh:

Напротив, напротив ... Нищо не отшумява ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте. версия 2 може да тествате на адрес:

http://5group.com/~zdravko/audi/start2

направени са следните промени

- фонът е сменен със щрихован

- червените стрелки вече не са препратки

- текстовете са препратки към форума

- добавени са препратки за вход/изход от форума

- картинките са отделени като слайдове

- създаден е CSS файл с настройки

- дублирането на 4-те кръга е премахнато

- катринките може да се избират за увеличение

- голямата картина е препратка към новина

- името горе в ляво е адреса на сайта

- емблемата на ауди е с логото на АКБ

какво мислите? ето и примерен екран на дизайна:

web-index-2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dako,

едо не ми не ми хареса само-аз съм със опера Експлорър,може и от това да е ,но когато дам на някой текст, да ми отвори темата,точно преди да щракна върху текста,който искам да ми се отвори,от долу ми се появява прозорче с точния адрес където ме препраща това.Тоя "балон" който се появява няма ли начин да се премахне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тава мисля си е от операта :/

@i_kotev: те ползват PHP-Nuke, в тези системи наистина има много реализирани идеи. давайте конкретни предложения.

Редактирано от Dako
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДАКО, ЕВАЛА ПИЧ! :(

Мога спокойно да кажа, че очаквам подобен на твоя дивелопърски ентусиазъм от 3 години!!!

Да се свети името ти редом с имената на Дишо, Wizi, Redbyte и всички други знайни и незнайни бойни единици паднали в името на Клубния Уебсайт! :(

Ето и моите скромни коментари:

...

направени са следните промени

- фонът е сменен със щрихован - СУПЕР!

- червените стрелки вече не са препратки - СУПЕР!

- текстовете са препратки към форума - СУПЕР!

- добавени са препратки за вход/изход от форума - СУПЕР!

- картинките са отделени като слайдове - СУПЕР!

- създаден е CSS файл с настройки - СУПЕР!

- дублирането на 4-те кръга е премахнато - ТУК МИСЛЯ, ЧЕ ПРЕДИШНИЯТ ВАРИАНТ БЕШЕ ОК - ЕДНОТО ВСЕ ПАК Е ЛОГО НА КЛУБА, А ДРУГОТО НА МАРКАТА - НЕЩАТА СА РАЗЛИЧНИ

- катринките може да се избират за увеличение - СУПЕР!

- голямата картина е препратка към новина - ТАКА МАЙ ЩЕ ОБЪРКВАМЕ ПОТРЕБИТЕЛЯ ЗАЩОТО ИМАМЕ НЯКОЛКО НОВИНИ И САМО ЕДНА ГОЛЯМА СНИМКА

- името горе в ляво е адреса на сайта - АДРЕСА НА САЙТА Е ДОБРЕ ДА ГО ИМА, НО ПАК КАЗВАМ, ЧЕ СИ ИМАМЕ ЛОГО НА КЛУБА И Е ДОБРЕ ТО ДА ОСТАНЕ ГОРЕ ВЛЯВО

- емблемата на ауди е с логото на АКБ - НЕКА ДА СИ ОСТАНЕ ИСТИНСКОТО АУДИ, PLS!  :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

други обаче казаха, че 4-те кръга се дублират и аз съм съгласен с тях. последният вариант на мен лично ми допада повече - хем има логото на клуба, хем е в едно с логото на ауди, т.е. обвързани сме един с друг, хем си пише ауди клуб българия и то по един добър начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

други обаче казаха, че 4-те кръга се дублират и аз съм съгласен с тях. ...

начи не съм сигурен, ама от ПОРШЕ БГ няма да погледнат с добро око на това - опитваме се да променяме корпоративния знак на АУДИ, който е 4 3-измерни кръга без пресичане (без лентичката по средата) и с червения надпис.

Ако болшинството държат да се премахне дублирането на кръговете (което според мен не е кой знае колко неприятно, а и все пак професионален дизайнер го е направил), то предлагам горе вдясно да си остане оригиналното АУДИ лого.

Pls, comment!

Редактирано от petroff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сегашният вариант е много добър.

дублирането на кръговете е неприатно, най-малкото защото са в различни стилове

ако се избира от единия от 2та варианта, трябва да бъде логото на АКБ, а не на Ауди, защото това е сайт на АКБ, а не на Ауди

сегашният вариант е перфектен, според мен.

Редактирано от KOBRETI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...дублирането на кръговете е неприатно, най-малкото защото са в различни стилове...

Е чак пък неприатно...

Мене ако питаш, в различни стилове са АКБ логото и червения надпис на АУДИ, както и бяло-зелено-червеното отляво не се връзва много-много със стила на дизайна.

Ама щом това е волята народна - няма да се проявявам като пълна консерва :(

Дако, това не променя ОСТРО положителната ми нагласа към дейността, с която си се захванал! :( AGAIN!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...