Jump to content

Лайстна-долната част на вратите


ge2e

Recommended Posts

Здравейте,

Имам си заводски лайсни в долната част на вратите-над праговете (гумени).

Проблема е че на шофоьорската ми врата е лайсната е отлепена( виснала). Задържат се чрез някакви шипки към вратата.

Има ли някой пресдстава каква е цаната на щипките и евентуално цената на нова лайсна т.к. тази вече е деформирана.

Поздрави

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не но аз ще ползвам поксипол като се стопли защото и 2ете са цъфнали !

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробвал ли е някакво специално лепило за лепене на лайсни?

Дайте предложения....или по скоро решения :bia:

Влади Ди..пробвал ли си вече това лепило...имаш ли наблюдения по процеса на залепване-трябва ли да разлепям цялата и да сменям всички скоби?

поздрави

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намери силикон за лепене на авто стъкла.Лепи - бетон.Ако ли пък не с най-обикновен безцветен за 4лв.тубата.Лепиш лайснта и за дая фиксираш я облепяш отгоре на 5-6 места с тиксо докато дръпне силикона.Също става много здраво.Изпитано. :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега,

Ще купя този ....за бетона и ще пробвам!

Поздрави!

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес проверих в АУТО+ и си поръчах 2бр. щипки за долната лайсна над прага на колата. Нямат ги на склад-поръчка от Германия, 0,95лв./броя-доставка 1 седмица. Самата лайсна е леко деформирана...при демонтажа се огъна. Направена е от някакъв материал между гума, пластмаса и смола??? Проверих цената и на самата лайсна...ужас 130лв.

Сматам другата седмица след доставката да си монтирам същата, като дабавя и малко лепило или силикон...

Само още се чудя последователността на монтажа...първо се поставят щипките и тогава се защипва лайсната или първо се нареждат щипките в канала на лайсната и тогава се закрепя върху болтовете???

Стискайте палци..ще дам инфо как съм справил!

поздрави :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема, някой има ли идея как се свалят другите (по тънките лайсни на вратите) безболезнено, такаче после пак да се поставят.Целта на занятието е да се боядисът с цвета на колата.Благодаря ви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аде колегите от Варна да помагат!

Къде да отида да ми залепат лайсната !

Или ми дайте съвет как да го направя сам...

Ще черпя... :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен най-добрият начин е с двойнозалепваща лепенка.намират се във всяка железария.аз дори си залепих корниза на пердето на вилата с такава на тавана.успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги,

1 опит-неуспешен :bia:

Моля да ми кажете марка, модел и от къде да си набавя добро лепило. Колегата Мариян писа по-горе за някакво лепило което използват при автоскларите-лепяло бетон.

Предпочитам да няма 3-ти опит <_<

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

1 опит-неуспешен :bia:

Моля да ми кажете марка, модел и от къде да си набавя добро лепило. Колегата Мариян писа по-горе за някакво лепило което използват при автоскларите-лепяло бетон.

Предпочитам да няма 3-ти опит <_<

Поздрави

Най-добре иди някъде където сменят стъкла.

Преди време сменях стъклото на шофьорското огледало и хората ми го залепиха

със някакъв спецсиликон.До сега не е мръднало ,а беше доста отдавна.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш черен селикон за челни стъкла,скъпичък е но върщи чудеса....Ако ти е крива лайсната топиш я във вряла вода и я оправяш УСПЕХ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега също става и с монтажно лепило. Сложи между лайсната и вратата и го стисни с нещо. Аз си купих дърводелска скоба (3.50) и стана идеално вече половин година няма мардане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегите с лайсните, ако са по 130лв. взимайте и не му мислете, докато се занимавате с неуспешни опити да ги лепите ще станат по 180лв.

Преди време и аз се циганьосах за купето, видяха ми се много 122лв. и на финала (след няколко месеца) се предадох и отидох да си купя.... ама вече струваха по 170лв.

Редактирано от depeche
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги,

Чаках да се опави малко времето и....ще правя последен опит да залепа лайсната....а ако не стане ще си поръчам нова както посъветва колегата по-горе.

Днес се оглеждах за силикон-черен за челни стъкла. Бил нещо като течна гума!?! Ходих до сервизи за автостъкла и ми казаха, че е е много здраво. Казва се Dimitrol, но никъде не го открих. Моля, ако някой знае къде го продават да драсне един ред. Стъкларите ми го предлагат за 15,00лв, но в момента нямаха в наличност.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...