Jump to content

Покупка на две-три годишно Ауди


Recommended Posts

Здравейте, обмислям вариант за покупка на две-три годишно Ауди. Трябва да е дизел, спрял съм се на А4 или А6, по въжможност седан.

Тук идват и другите ми въпроси. Както повечето хора, не мога да извадя 30-35К лв. кеш, затова трябва да я взема с някакъв вид финансиране.

При положение, че мои близък роднина има фирма и е съгласен покупката да мине през фирмата му, какви са условията да ползвам данъчен кредит?

Как и през коя компания да я взема на лизинг?

Много бих се радвал да ми изясните какви възможности за лизинг имам, с цел да не се набутам излишно :mellow: Благодарим.

Редактирано от Norton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, обмислям вариант за покупка на две-три годишно Ауди. Трябва да е дизел, спрял съм се на А4 или А6, по въжможност седан.

Тук идват и другите ми въпроси. Както повечето хора, не мога да извадя 30-35К лв. кеш, затова трябва да я взема с някакъв вид финансиране.

При положение, че мои близък роднина има фирма и е съгласен покупката да мине през фирмата му, какви са условията да ползвам данъчен кредит?

Как и през коя компания да я взема на лизинг?

Много бих се радвал да ми изясните какви възможности за лизинг имам, с цел да не се набутам излишно :mellow: Благодарим.

здрасти...

Добър избор за колата...

а относно финансовите въпроси ако искаш ми пусни ЛС със скупе...ще се радвам ако ти помогна... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта за данъчен кредит е само един - твоя познат да има транспорта фирма, но бъди наясно, че когато искаш да продаваш колата, ще трябва да се внесе ДДС-то което си ползвал като данъчен кредит при покупката. Т.е. рано или късно ще ги броиш парите на държавата и за това по-добрия вариант е физическо лице!

Относно финансиране - 7.5 - 8 % е горе-долу стандартната лихва към момента. Къде е много сложен въпрос, зависи какви са ти приоритетите - ниска първоначална вноска, ниска лихва, гъвкавост при променяне срока за погасяване и т.н. При наличието на 20+ компании, които биха те финансирали е трудно да се извади победител към момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на корейците е останало да направят интериора и екстрите като са се справили отлично.

мхм чудесно са се справили с пластмаса от китайски химикалки вътре :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта за данъчен кредит е само един - твоя познат да има транспорта фирма, но бъди наясно, че когато искаш да продаваш колата, ще трябва да се внесе ДДС-то което си ползвал като данъчен кредит при покупката. Т.е. рано или късно ще ги броиш парите на държавата и за това по-добрия вариант е физическо лице!

Относно финансиране - 7.5 - 8 % е горе-долу стандартната лихва към момента. Къде е много сложен въпрос, зависи какви са ти приоритетите - ниска първоначална вноска, ниска лихва, гъвкавост при променяне срока за погасяване и т.н. При наличието на 20+ компании, които биха те финансирали е трудно да се извади победител към момента.

Не съм много сигурен че трябва фирмата да е транспортна. До колкото знам стоителните фирми не са странспортни но си взимат коли на изплащане и ползват ДДС-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдам.. стига колата да се преоборудва 1+1 товарна или 6+1 места... и нямаш грижи да ползваш данъчен кредит в/у автомобила и разходите за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдам.. стига колата да се преоборудва 1+1 товарна или 6+1 места... и нямаш грижи да ползваш данъчен кредит в/у автомобила и разходите за него.

Именно за това става на въпрос аз карам 1+1 по далон. Иначе съм си сложил седалките.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...