Jump to content

Обслужване на А6 1995г.


toti13

Recommended Posts

Здравейте,

Скоро си купих колата и не съм и правил задължителното техническо обслужване.

Въпроса ми е какви са цените на ремъци, ролки, какво масло е добре да се сложи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Скоро си купих колата и не съм и правил задължителното техническо обслужване.

Въпроса ми е какви са цените на ремъци, ролки, какво масло е добре да се сложи?

Колега, честито за колицата :hilezh: , но по тоя въпрос има изписано с тонове тук, не си от вчера , попрочети и тогава питай.

А и тук гадатели няма :hilezh: Няма да е лошо да споделиш и какъв е мотора :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, честито за колицата :bia: , но по тоя въпрос има изписано с тонове тук, не си от вчера , попрочети и тогава питай.

А и тук гадатели няма :lol: Няма да е лошо да споделиш и какъв е мотора :)

Мотора е 2.0 16V ACE 136 к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам същият двигател на Б4.Да знаеш,че е кръгло 140 к.с..Ако е 137,трябва да е стария 2.0 16V,с код 6А,но да го слагат на А6?!.Направо ти давам извадка от домашната ми сервизна книжка:

-обтягащата ролка-”SKF” и ангренажния ремък-”Gates”-по около 40-45 лв.

-ремъка на алтернатора,ремъка на хидравликата и ремъка на климатика-”Gates”-общо около 30 лв.

-горивния филтър-”Hengst”-около 30-35 лв.

-филтъра за купето-”Fiamm”–около 20 лв.

-въздушния филтър-”Hengst”-16 лв.

-масления филтър-”Hengst”-7.50 лв.

Казвам около,защото почти всичко съм вземал с отстъпка и съм го сменял 2007 г..

Иначе,за маслото-полусинтетика 10х40.Вече за марка-разтърси се за препоръчвани във форума.Не всички марки са сертифицирани от ВАГ,не че хората не си ги сипват и нямат проблеми.

В переспектива,свещите NGK са по 10-на лв.,кабелите Beru-около 200 лв..

Редактирано от Emillion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление Емо е допуснал 2 грешки.

Ролката ти струва около 125 лв, защото е друга при теб независимо, че мотора е същия.

Маслен филтър Хенгст за Ауди на цена под 10 лв няма.

Ако ще вършиш обслужване ми пиши и ще вземем нещата по цени на едро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда така е.Ролката при теб е една специална ексцентрична и цената и е такава каквато и Коко каза.

При по новите модивикации на ACE се слага имаенно такава ролка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда така е.Ролката при теб е една специална ексцентрична и цената и е такава каквато и Коко каза.

При по новите модивикации на ACE се слага имаенно такава ролка

Точно двойна е разликата. Вчера взимах киткомплекта на BADJO, но той имаше огромен късмет, че е със старата ролка. Най интересното е, че пишеше INA Slovakia, а ремъка беше Optibelt.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление Емо е допуснал 2 грешки.

Ролката ти струва около 125 лв, защото е друга при теб независимо, че мотора е същия.

Маслен филтър Хенгст за Ауди на цена под 10 лв няма.

Ако ще вършиш обслужване ми пиши и ще вземем нещата по цени на едро.

Ами ще го правя обслужването, в понеделник съм в сервиза на един приятел да видим какво още има за смяна и след това мисля да купувам всичките части. Според мен има още за смяна гарнитура на картера и маркуч на хидравликата (този който е под налягане), ако знаете къде ги правят добре ми кажете. За сега ми казаха за един майстор, който е на ул. Житница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отскоро имам а6 2,5 тди 5 цилиндра 140 коне 1995 до 2100 нема почти ускорение с зор дига 180, за неколко километара, нормално ли е?

Редактирано от valers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отскоро имам а6 2,5 тди 5 цилиндра 140 коне 1995 до 2100 нема почти ускорение с зор дига 180, за неколко километара, нормално ли е?

Не никак не е нормално-виж катализатора,огледай интеркулера,въздушния и горивния филтри,сложи подходящо масло и прилично гориво-ако пак е така - дюзи помпа и така.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отскоро имам а6 2,5 тди 5 цилиндра 140 коне 1995 до 2100 нема почти ускорение с зор дига 180, за неколко километара, нормално ли е?

Въобще не трябва да пишеш тук, защото темата е за обслужване на бензинов мотор, а по твоя въпрос доста е писано и отивай в подфорума за дизели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...