Jump to content

Дави ми се колата


BADJO

Recommended Posts

И на топло сместа е много богата, а стартовата дюза я откачи и пак дави... Сигурно е регулатора на налягането на бензина, ама го дават по моргите в комплект с главата на инжекцията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че когато е топла регулатора на диференциално налягане не участва в смесообразуването.

VBI обясни по-горе че той играе ролята на смукач, докато колата не стигне 80 градуса.

Да не е проблем с държане на налягане на горивната система?

Аз имах подобен проблем, но само когато беше топла.

Оказа се клапата на бензиновата помпа и я смених.

Опитайте да я запалите когато е топла, като откачите регулатора - ако не е от него по тази логика би следвало да запали... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не - грешно си ме разбрал колега mitaka. Регулатора на налягане непрекъснато коригира сместа на базата на показанията на л-сондата. Просто като е студен двигателя не взима под внимание л-сондата, а работи на базата на заредените товарни програми в ЕКУ-то за съответния режим. Колкото до VAG-COM-а често срещан проблем е настройката на Сом порта на РС-то или в самата програма. Тогава често се случва да не познава контролера на двигателя. Бях писал в една друга тема, че е нужно (по някой път) да се махне отметката FIFO в properties -> advanced на самия Сом порт от Device Manager на Windows XP. Това почти винаги оправя нещата и контролера на двигателя се разпознава. Мисля, че проблема с давенето е по-скоро свързан с л-сондата, щом като температурния датчик на ЕКУ-то е в ред. Но за да е сигурно трябва да се закачи на VAG-COM. Някой път л-сондата е "мудна" и това прави диагностиката още по-трудна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видя, да запиша един час, в някой от Бош-овете за другата седмица, да я видят тази сонда. :moon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...