Jump to content

температурен датчик


kamenski

Recommended Posts

колеги неска наи после успях да развия температурния датчик за аце двигател става въпрос отивам в евро 07 тарсиха го 30 мин и ми каза че го няма отидох в ауто + и ми казаха 85,10 та някои ако знае някои друг магазин дето го има и да е по евтин че 85лв за датчик никак не ми се дават ето това е датчика

post-4781-1210077315_thumb.jpg

post-4781-1210077353_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно препоръчително е да си купиш този датчик оригинален, т.е. не се скъпи за пари, защото ЕКУ- то си мисли, че ти е постоянно студен мотора и имаш богата смес. Интересното е, че моя за АВС мотора беше 60 лв :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този датчик се грижи за показанията на уреда на таблото и индикация на таблото (ауто чек системата) при прегряване на двигателя.

Оригинален е с 4 извода, по-късно е заменен с такъв с 3. Намира се отдясно на двигателя, до горния дебел маркуч за охлаждането.

За разлика от 2-контактния датчик, който подава инфо за температурата на двигателя към ECU-то.

Той (двуконтактния) се намира зад двигателя, под делкото.

За цена-нямам идея :hilezh: Добре е да знаеш все пак приблизително какъв е производителя на датчика, който взимаш, за да не се наложи смяната му пак след 3-4 месеца.

Тук има колеги, които биха ти били полезни с цена на датчика: KOKO 100 C4 и thesaint11. И двамата са много коректни :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този датчик се грижи за показанията на уреда на таблото и индикация на таблото (ауто чек системата) при прегряване на двигателя.

Оригинален е с 4 извода, по-късно е заменен с такъв с 3. Намира се отдясно на двигателя, до горния дебел маркуч за охлаждането.

За разлика от 2-контактния датчик, който подава инфо за температурата на двигателя към ECU-то.

Той (двуконтактния) се намира зад двигателя, под делкото.

За цена-нямам идея :hilezh: Добре е да знаеш все пак приблизително какъв е производителя на датчика, който взимаш, за да не се наложи смяната му пак след 3-4 месеца.

Тук има колеги, които биха ти били полезни с цена на датчика: KOKO 100 C4 и thesaint11. И двамата са много коректни :hilezh:

ами да точно като ходих неска в ауто + датчика дето струва 85лв беше с 3 крачета а стария ми е с 4 ама продавача ми каза че са замостени и си е сащия а дали е вазможно от тоя датчик да ми дава и по висок разход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единсрвения датчик, поради който може да имаш ЕВЕНТУАЛНО по богата горивна смес е тзо за ЕКУ-то. Другия, както правилно е отбелязал колегата, е само за информация към таблото, така че в най-лошия случай той може да ти дава грешни показания - нормално ако не е изправен дава по ниски стойности! тези датчици са страшно капризни и не трябва да си правиш експирименти - купува се само оригинален датчик. За този за таблото може да се направи някакъв компромис, но за този за ЕКУ-то - той ти е най-важен. Може да ти причини големи главоблъсканици!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Невата има 2 магазина от които аз съм купувал части и като цени са по ефтини от тези и на Еврото и на кадето и да било особенно единият. този за които ти говоря е като отиваш за Пазарджишко шосе от панаира на кръстовището на Невата в ляво и после първата в дясна и магазина ти се пада от ляво като завиеш. Дано го намериш по ефтино там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз си отремонтирах сивия датчик, много е елементарно в датчиците има една биметална пластина и терморезистор отваряш отгоре леко с отверката почистваш в повечето случаи това е причината и затваряш , може и малко силикон да намажеш накрая .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами твоя е по различен моя като го гледам няма как да го отворя неска ходих в хоби кар и ми обявиха цена от 193лв и вече незнам какво да правя :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваря се по същия начин ,между пластмасата и месинга с отверката изправяш леко месинга за да се освободи пластмасата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако ми намериш тоя датчик за 15лв ще ти дам 30лв :nixweiss:

ако искаш, ще ти дам координати на човека, но е на ФАЕ - демек испански....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега!

Неотдавна и аз имах такъв проблем с този датчик, не съм сигурен дали е точно същия по каталог, но мн. прилича на него.

В Ст.Загора в Ауто хит ми искаха 50 лв. и го нямаха , не се знаеше кога ще пристигне в магазина, та от сервиза ми намериха читав датчик от морга от някакъв двигател и до момента (повече от 2 месеца) си карам с 2-ра употреба за 10 лв. без проблеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега!

Неотдавна и аз имах такъв проблем с този датчик, не съм сигурен дали е точно същия по каталог, но мн. прилича на него.

В Ст.Загора в Ауто хит ми искаха 50 лв. и го нямаха , не се знаеше кога ще пристигне в магазина, та от сервиза ми намериха читав датчик от морга от някакъв двигател и до момента (повече от 2 месеца) си карам с 2-ра употреба за 10 лв. без проблеми...

то и аз маи така ще направя вече че ми писна :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...