Jump to content

Смяна на термостат, къде?


ATC

Recommended Posts

Живея в София,Слатина искам да ми сменят някъде по възможност наблизо термостата и може би датчика на перките,частите ще ги намеря но понеже знаете какъв сняг е навън не мога да го направя сам .Трябва ли да сменям антифриза от миналата година е сменен целия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живея в София,Слатина искам да ми сменят някъде по възможност наблизо термостата и може би датчика на перките,частите ще ги намеря но понеже знаете какъв сняг е навън не мога да го направя сам .Трябва ли да сменям антифриза от миналата година е сменен целия

Антифриз и спирачна течност се сменят задължително на две години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антифриз и спирачна течност се сменят задължително на две години.

Я така ли било :lol::lol: ,аз съм питал тук-таме и все са ми казвали:"спира ли ти колата-да-тогава карай"!!!

Лошото е,че като откажат ще е вече прекалено късно :lol: !

Значи още едно нещо за смяна :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я така ли било :lol:  :lol: ,аз съм питал тук-таме и все са ми казвали:"спира ли ти колата-да-тогава карай"!!!

Лошото е,че като откажат ще е вече прекалено късно :lol: !

Значи още едно нещо за смяна :lol:

По принцип знам, че при екстремни спирания (каквото и да значи това) се губят свойствата на спирачната течност. Аз препатих след като се наложи да се сменят и двете помпи (тази на скоростната кутия и тази на педала). Спирачната ми течност е имала свойствата на вода. Хубавото е, че блокирах на паркинга зад сградата, където работя. Ами ако бях някъде по магистралите... :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се сменят. И маслото на двигателя може да кара 50к километра, но с последствия... Под масло имам в предвид боклуците, които купуваме в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живея в София,Слатина искам да ми сменят някъде по възможност наблизо термостата и може би датчика на перките,частите ще ги намеря но понеже знаете какъв сняг е навън не мога да го направя сам .Трябва ли да сменям антифриза от миналата година е сменен целия

Антифриз и спирачна течност се сменят задължително на две години.

По принцип не са вечни,но изискването за две години едва ли са спазили и 90% от колите в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом си от махалата иди в автосервиз Дружба.Хем ти е под носа хем работа ще свършиш.Моя термостат го смениха там и то за доста прилично време и цена.

10х днес бях и ми го смениха 35лв е работата след ден два ще ида да ми сменят и единия маншон на полуоската че съвсем е заминал а по-натам може и други работи там да направя... а Дунев как е сервиза някой знае ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на повечето антифризи гаранцията е 2-3 год. преди 10-ина год. видях един руски на цвят като нафта(даже щях да сгафя) и малко по-гъст, един колега шофьор си беше донесъл от русия някъде по тайгата беше работил и много го хвалеше ама от тогава не съм виждал такова нещо тук.

P.S. гледайте срока на годност че може да е залежал по складовете 1-2 год.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а Дунев как е сервиза някой знае ли?

От другите форуми а и от личните ми впечатления - не са доволни от тях хората, аз като отидох и набързо ми взеха 20 лева и това което ми бяха казали нямаше нищо общо с реално какво беше счупено на колата. Днес бях в prospeed и ми хареса как работят момчетата, не бързат и да претупват нещата, не е и скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е скъпичко за термостата 35 лв ,за смяна на маншона на полуоската 35лв,за смяна на веригата на двигателя 80лв ама може да се издържи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...