Jump to content

В купето мирише ужасно


A6 future owner

Recommended Posts

Сменях скоро филтъра на купето, така че едва ли е от него. Не се получава винаги, а само понякога, като не виждам някаква логика. Миризмата е ужасна, на лошо, застояло...

Да не би да има още някой филтърче, което трябва да се смени?

Моля ви, помагайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменях скоро филтъра на купето, така че едва ли е от него. Не се получава винаги, а само понякога, като не виждам някаква логика. Миризмата е ужасна, на лошо, застояло...

Да не би да има още някой филтърче, което трябва да се смени?

Моля ви, помагайте!

Ходи да ти пръснат тръбите с едно шпрейче и си ти.http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=41225

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е така, защо мирише само като е включен климатика? А и не съм забелязал да има влага...

Абе бате нали ти казах,имал съм го същия проблем,некви гъби мухоморки почват да растат,питай човека той ги разбира нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе бате нали ти казах,имал съм го същия проблем,некви гъби мухоморки почват да растат,питай човека той ги разбира нещата.

Гъби ли? :bia: ... къде никне тая гад?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадта никне във въздухопроводите от остатъчната влага....мирише ужасно на спарени чорапи и други благовония:hilezh:. Лекува се със спрей който се продава в Бриколаж.....или Практикер....изпръсква се целия и работата се оправя:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро четох че някъде се продавал такъв спрей и не било трудно да се впръска в системата на климатика.Доколкото помня Grizzly го обясняваше и ако може да обясни пак ще сме му благодарни :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадта никне във въздухопроводите от остатъчната влага....мирише ужасно на спарени чорапи и други благовония:bia:. Лекува се със спрей който се продава в Бриколаж.....или Практикер....изпръсква се целия и работата се оправя:hilezh:

Миналата година когато пусках климатика миришеше на гад, тая година все още не съм усетил... гъбите, поникнали в моето ауди сигурно са изсъхнали и затва не смърдят :bia: Ще го имам в предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадта никне във въздухопроводите от остатъчната влага....мирише ужасно на спарени чорапи и други благовония:hilezh:. Лекува се със спрей който се продава в Бриколаж.....или Практикер....изпръсква се целия и работата се оправя:bia:

Колега къде точно го впръскваш това спрейче и можеш ли да ми препоръчаш марка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрейчето се продава с една доста дълга сламка към него....нея я пъхаш наред из духалките и пръскаш на воля. Сега точно не се сещам какво пишеше на самия спрей, но имам подозрение, че си пазя флакона някъде....остава само да го изнамеря. Предполагам обаче че в Бриколаж/Практикер като кажеш за какво ти трябва ще ти го покажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах скоро някаква като кутия, дето отлепяш найлона отгоре, палиш колата, включваш климатика, излизаш от колата и оставяш да работи 30 минути. Май в Кауфланд го гледах, струваше към 30 лева. Някой да е ползвал подобна гад?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрейчето се продава с една доста дълга сламка към него....нея я пъхаш наред из духалките и пръскаш на воля. Сега точно не се сещам какво пишеше на самия спрей, но имам подозрение, че си пазя флакона някъде....остава само да го изнамеря. Предполагам обаче че в Бриколаж/Практикер като кажеш за какво ти трябва ще ти го покажат.

А значи се пръска в самите въздуховоди?Цена нещо помниш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро четох че някъде се продавал такъв спрей и не било трудно да се впръска в системата на климатика.Доколкото помня Grizzly го обясняваше и ако може да обясни пак ще сме му благодарни :bia:

Казва се спрей за климатици. Струва между 10 и 20лв. Не е нужно да се пръска целия но може да се наложи да се пръска 2-3 пъти.

Към спрея върви прозрачен маркуч с накрайник.

Аз лично го пръскам във входа на рециркулиращата клапа при пуснат климатик, вентилатор и активна рециркулация.

Клапата при мен се намира в краката на пътника зад жабката.

Гледах скоро някаква като кутия, дето отлепяш найлона отгоре, палиш колата, включваш климатика, излизаш от колата и оставяш да работи 30 минути. Май в Кауфланд го гледах, струваше към 30 лева. Някой да е ползвал подобна гад?

Мисля че тази кутия върви с една ултразвукова приставка която струва още една торба пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрея се пръска в всички въздуховоди като цлта е да се достигне и до радиатора в купето.Трябва да се напръска и под филтъра на купето за да има ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрей за почистване на климатици

Ето и малко снимки

снимка1

снимка2

снимка3

снимка4

снимка5

Редактирано от bojo06
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тази пяна да не направи някоя беля при съприкосновение с кожата на таблото ...гледам бая си фъснал :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тази пяна да не направи някоя беля при съприкосновение с кожата на таблото ...гледам бая си фъснал :hilezh:

в описанието на продука пише че не е агресивен към таблото ама знае ли човек

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За да не пускам нова тема, продължавам в тази:

Лошата миризма от климатика някакси изчезна от самосебе си, колкото и странно да звучи. Забелязах обаче друг проблем, не знам дали сега се е появил или е отдавна така, но сега го забелязвам. Значи принципно духа студено, когато работи климатика, може би не толкова, колкото трябва да е, но не се чува никаква промяна на звука - т.е. усеща се промяната в двигателя, компресора очевидно работи, но не се чува нищо допълнително като перка, вентилатор и т.н. Моля да ме насочите за какво може да става въпрос, аз така или иначе ще отида на майстор, ама да съм подготвен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами виж отпред при радиатора, трябва да имаш 2 перки. Като е включен климатика, трябва да се въртят и двете. По принцип моята като е включен климатроника и отпреде мотора не се чува ВЪОБЩЕ, а се чува само как се въртят перките (ше кажеш, че прахосмукачка има под капака :birthday:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгадах проблема - отидох на сервиз, майстора си пъхна ръката до лакътя и изкара някакво импровизирано уплътнение, което е било сложено някъде, паднало е, намотало се е в перката, блокирала е и е изгорял предпазителя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...