Jump to content

Внос от Швейцария


Recommended Posts

Колеги имам следния въпрос мой роднина от Швейцария иска да ми подари кола, това е хубавото, но как ще мина през митницата е въпроса. Идеята е че трябва да се плаща по принцип ДДС но на подарък на каква стойност ще се начисли. Другото което ми иде на ум да има някаква фиктивна продажба на цена например 300 франка, но за тази кола това е смешна сума и предполагам ще имам проблеми. Молбата ми е ако ниакой има опит в тези неща да сподели.

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пишеш най ниската но разумна цена ..иначе има вероятност да ти я преоценят ...и тогава ...хурка

То от това ме е страх ше ми сложат няква луда цена ...... та де се чудя какво да я правя после. Тука чета за нянкви проценти въз основа на оценка от застроховател. Незнам на колко ще я оценят, става дума за А3 1997 1.8 повече подробности за двигатела незнам. На харизан кон забите не се гледали па и аз не питам :unsure:. Май ще е най добре да направя фиктивна сделка на някаква сума пък каквото стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-ДДС по фактурна, договорна или оценка на митница цена.

-След вноса и преди регистрация, ако колата няма знак CE в табелата с данните имаш и едно минаване на Технотест 270лв, където удостоверяват, че колата е годна да се движи в границите на Европейски съюз, (примерно: броят цилиндри, мерят междуосово разстояние, проверяват спирачки и др.)

- + 200лв. екотакса в КАТ преди регистрация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.

При официално обявена цена от 700 франка, ДДС и мито са ти общо около 300 - 350 лева. (отделно имаш технотест и еко-такса).

Така че не виждам проблем да направите една фиктивна продажба. Аз миналата година по този начин регистрирах Хонда Прелюд, така че цената спокойно минава без да буди подозрение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, нещо ми е останало в главата, че митото и ДДС-то на коли внос "втора ръка" се определяха според киловатите на мотора , а не по фактурна (договорна) стойност ? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, нещо ми е останало в главата, че митото и ДДС-то на коли внос "втора ръка" се определяха според киловатите на мотора , а не по фактурна (договорна) стойност ? :bia:

Хахаа ти ме уби :lol: , проблема е че не си единствения който ми каза така :bia: такмо запалих цигара и се почесвам умно. Горе линка дето съм го пуснал има калкулатор и там има поле освен за стойност на колата и за разходи за докарване. Като увелича цената и ДДС-то расте :(

Редактирано от Hun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е така (както показва калкулатора ти) радвай се , най-добре питай в митницата в която ще го обмитиш ...

От значение (за акциза) е и дали колата е до 121КВт или повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

де го измисли па това :hilezh:

Швейцария не е член на европейския съюз, колега. По тази причина има и мито. :hilezh: По същата причина се налага и технотест на колите внесени от там, с изключение на тези, които си имат евро сертификат издаден там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Швейцария не е член на европейския съюз, колега. По тази причина има и мито. :hilezh: По същата причина се налага и технотест на колите внесени от там, с изключение на тези, които си имат евро сертификат издаден там.

Колега колите вкарани от Швейцария не се дължи мито, освен ако колата не е произведена в ЕС както в твоя случай. Всяка кола която си има документ че е произведен в ЕС се плаща само ДДС. Това долу съм го копирал http://auto.mitnica.com, където изрично отговора е че ЕС и Швейцария имат договор за преференции.

Здравейте! Имам следните въпроси относно боравенето с калкулатора предоставен в сайта: при изчисляване на митните сборове за автомобил, внос от САЩ, отметката за произхода в кое поле се поставя - "с" или "без преференции", тоест дължи ли се мито или не? И другият ми въпрос е: има ли значение за плащането на ДДС дали документът за придобиване е договор за покупко-продажба или фактура, т.е. същинският ми въпрос е при всички случаи ли се дължи ДДС за автомобил внесен от САЩ?

Подадено от Stanoev на 25 март 2008 г.

Ако внасяте автомобил от САЩ следва да отметнете "без преференции", тъй като между ЕС и САЩ няма сключено споразумение за преференциална търговия. С преференции (редуцирана ставка на митото) може да внасяте автомобили например от Швейцария, Турция, Сърбия, Македония, държавите от средиземноморска Африка и др.

Що се отнася до митническата стойност на автомобила, то тя се определя като сбор от покупно-продажната цена и разходите за доставка (транспорт, застраховки и т.н.). В кой от двата посочени документа ще бъде вписана продажната цена е без значение, а ДДС се дължи винаги при внос на каквито и да било стоки от която и да е държава извън ЕС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега колите вкарани от Швейцария не се дължи мито, освен ако колата не е произведена в ЕС както в твоя случай. Всяка кола която си има документ че е произведен в ЕС се плаща само ДДС. .......

Taка наречения Евро 1 сертификат. Като забрайш да си го вземеш и ще платиш мито щом толкоз държиш :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...