Jump to content

Добавка за почистване на инжекциона


connor cane

Recommended Posts

Колеги,

вчера след разговор с едно приятелче - квартален майстор, отидох до ОМВ и си купих добавка за почистване на инжекциона - забравих марката...около 10 лева струваше. Имам малко по-малко от половин резервоар бенц (карам на газ) и я изсипах цялата (250 грама), макар че пише, че е за 1 резервоар (пълен). Днеска сутринта си я карах само на бензин до работата.

Майсторчето ми каза, че доста таксиджии така са си почистили инжекциона и им се е оправило паленето - щото като караме на газ и дюзите и другите елементи на горивната система се поспичат и натрупват отлагания.

Надявам се това да ми реши проблема със сутрешното палене от 2-3 път - не че е пролем чак такъв, ама ме дразни - искам колата ми да е тотално изправна.

Има ли колеги които са ползвали подобни добавки. Ако има - нека споделят опит - дали са получили желания резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Redex във всяка бензиностанция на Shell OMV

Май такава сложих.... имаше няколко вида - от 5 до 20 лева. Аз взех средно скъпата - 10. Ти ползвал ли си такава, доволен ли си от резултата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ползвам CASTROL TBE, 1:1000 се смесва. Повишава октановото число и има смазващи свойства, както и миещи.

19 лв.

http://mail1.castrolcis.com/techinfo/useca...33;OpenDocument

7aea19d5f41c8232fd1ff1037465d010500x500.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ползвам CASTROL TBE, 1:1000 се смесва. Повишава октановото число и има смазващи свойства, както и миещи.

19 лв.

http://mail1.castrolcis.com/techinfo/useca...33;OpenDocument

7aea19d5f41c8232fd1ff1037465d010500x500.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече към три години слагам от тази добавка (на снимката червената опаковка). Не се предлага в магазините, а се доставя само на сервизи. На мен ми оправиха дюзите с нея в сервиза на БОШ и от тогава я слагам.

protec-prods.gif

http://pro-tec-deutschland.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ползвам CASTROL TBE, 1:1000 се смесва. Повишава октановото число и има смазващи свойства, както и миещи.

19 лв.

http://mail1.castrolcis.com/techinfo/useca...33;OpenDocument

7aea19d5f41c8232fd1ff1037465d010500x500.jpg

Само на бензин ли караш?

Откъде може да се купи тази добавка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз я взех от бензиностанция на "Зара". Карам на газ основно, добавки слагам профилактично да не ми се спекат дюзите :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ползвам CASTROL TBE, 1:1000 се смесва. Повишава октановото число и има смазващи свойства, както и миещи.

19 лв.

http://mail1.castrolcis.com/techinfo/useca...33;OpenDocument

7aea19d5f41c8232fd1ff1037465d010500x500.jpg

Ееее, какво смазва? Нали трябва да мине и през дюзите и после изгаря? Как постига смазващия си ефект и къде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Колеги,

вчера след разговор с едно приятелче - квартален майстор, отидох до ОМВ и си купих добавка за почистване на инжекциона - забравих марката...около 10 лева струваше. Имам малко по-малко от половин резервоар бенц (карам на газ) и я изсипах цялата (250 грама), макар че пише, че е за 1 резервоар (пълен). Днеска сутринта си я карах само на бензин до работата.

Майсторчето ми каза, че доста таксиджии така са си почистили инжекциона и им се е оправило паленето - щото като караме на газ и дюзите и другите елементи на горивната система се поспичат и натрупват отлагания.

Надявам се това да ми реши проблема със сутрешното палене от 2-3 път - не че е пролем чак такъв, ама ме дразни - искам колата ми да е тотално изправна.

Има ли колеги които са ползвали подобни добавки. Ако има - нека споделят опит - дали са получили желания резултат.

Колега доскоро работех но бензиностанция аз също съм продавал такива добавки за бенз и дизел от дистрибутори зная че нее препорачително да се предозира добавка за бинз така че !!!!!! дизела него бърка чак толкова по добре спазвай инструкциите ако се оправи трябва да покараш повечко говорим за 200-300км успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това,че тази добавка е за един резервоар какво означава? Има резервоари по 70литра,45литра и други.Не е ли най-правилно да пише на етикета за колко литра е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........ щото като караме на газ и дюзите и другите елементи на горивната система се поспичат и натрупват отлагания.........

Това твърдение не е съвсем вярно. Повярвай ми. Един го казал на друг, той на трети, още от времето на карбураторите и запушените им жигльори.

Проблема с паленето при газта идва и от много други неизправности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това твърдение не е съвсем вярно. Повярвай ми. Един го казал на друг, той на трети, още от времето на карбураторите и запушените им жигльори.

Проблема с паленето при газта идва и от много други неизправности.

Прав си. Аз например напоследък започвам все повече да заподозирам стъпковото моторче. То има ли отношение при паленето?

Миналия петък сипах пак бензин тоя път с добавка Лики Моли от Еко. Да видим какво ще излезе с нея.

Редактирано от connor cane
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си. Аз например напоследък започвам все повече да заподозирам стъпковото моторче.

Има... особено ако някой се е бъзикал с реглажния му винт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има... особено ако някой се е бъзикал с реглажния му винт.

Реглажен винт...къде се намира той? Как се регулира? Стана ми интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се пипа, по принцип ...

А и както установихме вчера след скромен преглед, се оказа, както и предполагах, че проблема не е в запушените инжектори.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...