Jump to content

Пътищата в България


bugssy

Recommended Posts

  • Отговори 84
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има още живот в тая гума...

Дано обаче не вземе нечий живот... :flipoff: Ето затова искам да разбере колегата ,че задкормилното устройство е само част от проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

По стара българска традиция ... малоумните изпълнения на тарикат изтребителите ги оправдаваме с лошите пътища ... Аман ...

Да си измират безмозъчните олигофрени, да си се блъскат, да излитат от пътя, да трошат и себе си и колите си ... Колкото повече, толкова по-добре.

И аз съм на същото мнение :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще, не на магистрала, ми на прекопана царевица да го пуснеш .. Се тая.

не е все тая, защото колкото и да си по правилника никой не може да ти гарантира че на двупосочен път с много завой каквито са нашите няма да ти изникне някой такъв и да те прати при свети петър. на магистралата тоя тъпак ще отиде сам в райските покой и ето ти тебе 50%по малко смърт. въпроса е сега искам ли нашата мила държавица да инвестира във спасението на 500 - 600 човека на година или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По стара българска традиция ... малоумните изпълнения на тарикат изтребителите ги оправдаваме с лошите пътища ... Аман

Е тва е робското мислене - дай да си караме по надупчените пътища дето не можеш да дигнеш 90 без да се пребиеш - то тия дето се пребиват те са си виновни щото не съобразяват скоростта с пътните условия - която ако трябва реално да я съобразим за българия трябва да е 40 кмч.

И то за кво са ни пътища - 30 години хората от поколението на баща ми чакат да се направи път че да се стига до морето без риск за живота им - а то що било - щото некви селяни смятат че път не требе ми он кара прекалено бързо и я че си карам жигулето бавничко. . И при тва положение 30години депутатите си намират извинение да протакват нещата че ако може да дойде техния мандат че да гепат парите за правене на пътя - то не беха батковци и братленца, не беша царе и шушумиги , братчеди и португалски принцове. А народа нали си е свикнал, и като умре некой му се изпика отгоре и го обяви за нарушител.

А хората в европа от 50 години карат с 250+ и катастрофи нямат

Редактирано от Oyama
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на пътищата - едно "сравнеине" ... глупости говоря, какво сравнение... и аз не знам как да го нарека, но се втрещавам всеки път като се сетя, а именно:

Discovery channel (или Natonal Geografic) не помня точно предаването:

В китай за 1 година се строят 40 000 (ЧЕТИРЕДЕСЕТ ХИЛЯДИ!!!) километра пътища!!!!!!!!!!!

:flipoff::flehan::flehan:

А-А-А-А-А!!!

:hilezh:

КЪДЕ СЕ НАМИРАМЕ, КАКВО СТАВА ?!?!

За бога, поправете ме ако бъркам... ние 100 километра няма за 30 години не можем да направим.

Иначе за шофирането - не мога да говоря за другите, но за себеси мога да кажа че имам точно 2 случая в рамките на 15 години шофиране, заради които ми е идвало да си скъсам книжката и да не сядам да карам повече. 2 случая на абсолютно безмислено и опасно изпреварване, за които просто съм имал късмет да няма никой отсреща, и нямам никакво оправдание. Винаги ще ги помня, и винаги ми се разтрепрерват краката като си помисля какво е можело да стане за едното нищо. Ето защо карам като баба (според някои), но винаги на сигурно, старая се да съм толерантен, и изпитвма огромно удоволствие, когато някой колега ми присветне с авариини в знак на благодарност.

Повече търпение на пътя, толерантност и спокойствие - това мисля че ни трябва.

... аа и да не забравяме че когато някой седи с единия крак на тротоара, и с другия на пешеходната пътека - той може би иска да пресече, а ние ТРЯБВА да го пуснем!

Ами как за 30 години да направят 100 км магистрала след като тук в БГ крадат като за олипиада. В Китай е малко трудно да крадеш държавни пари, защото ти слагат една дъсчица на гърба с няколко йероглифа на които ти пише провинението и те застрелват публично насред стадиона като собака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

У главата требе да има нещо .. Тва под гумите е подвластно на това в главата.

С това съм напълно съгласен! Но, съгласи се, народа много трудно ще се превъзпита. Факт е, че тези същите, били слаби или малоумни шофьори, по една магистрала биха предизвикали много по-малко катастрофи. Доколкото разбирам това е и основната идея на martinich. Ще ти дам един пример! Млад шофьор! Първа зима - разбирай че има снежна покривка! Има два маршрута, единия е добре поддържана магистрала с мокър асфалт, вследствие скъпите препарати с които се обработва тя и един български "първокласен" път, който е осеян със остри завои, заледени участъци, не добре почистена пътна настилка и т.н. Та въпроса ми е, при коя от двете ситуации е по-вероятно да катастрофира младежа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на пътищата - едно "сравнеине" ... глупости говоря, какво сравнение... и аз не знам как да го нарека, но се втрещавам всеки път като се сетя, а именно:

Discovery channel (или Natonal Geografic) не помня точно предаването:

В китай за 1 година се строят 40 000 (ЧЕТИРЕДЕСЕТ ХИЛЯДИ!!!) километра пътища!!!!!!!!!!!

:lol::):owned:

А-А-А-А-А!!!

:owned:

КЪДЕ СЕ НАМИРАМЕ, КАКВО СТАВА ?!?!

За бога, поправете ме ако бъркам... ние 100 километра няма за 30 години не можем да направим.

Иначе за шофирането - не мога да говоря за другите, но за себеси мога да кажа че имам точно 2 случая в рамките на 15 години шофиране, заради които ми е идвало да си скъсам книжката и да не сядам да карам повече. 2 случая на абсолютно безмислено и опасно изпреварване, за които просто съм имал късмет да няма никой отсреща, и нямам никакво оправдание. Винаги ще ги помня, и винаги ми се разтрепрерват краката като си помисля какво е можело да стане за едното нищо. Ето защо карам като баба (според някои), но винаги на сигурно, старая се да съм толерантен, и изпитвма огромно удоволствие, когато някой колега ми присветне с авариини в знак на благодарност.

Повече търпение на пътя, толерантност и спокойствие - това мисля че ни трябва.

... аа и да не забравяме че когато някой седи с единия крак на тротоара, и с другия на пешеходната пътека - той може би иска да пресече, а ние ТРЯБВА да го пуснем!

Ами как за 30 години да направят 100 км магистрала след като тук в БГ крадат като за олипиада. В Китай е малко трудно да крадеш държавни пари, защото ти слагат една дъсчица на гърба с няколко йероглифа на които ти пише провинението и те застрелват публично насред стадиона като собака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, предполагам всички сме съгласни, че пътищата трябва да се осъвременяват, че са необходими пътни съоръжения с по-висока пропускливост, че качеството и скоростта на строително ремонтните работи трябва да са по-високи, че трябва да се ползват адекватни технологии и строителни материали, че маркировките трябва да се осъвременят, че развитието на инфраструктурата трябва да се един от приоритетие на държавата ни...

И като сме съгласни какво от това. Дайте в знак на протест и ние да караме по старите пътища като малоумници.

Робско ми било мисленето. Хайде колега, Ояма .. с неробското мислене ... Дай да видим какво мислиш ти? Или ще си поредния, който тук ще издигнеш форумни лозунги, какво трябва да се направи, а когато видиш, че те изпреварва неква скапана ладичка, отма ще ти стане пацата и още на следващия прав участък ще му покажеш "ху из дъ меен ин риъл" .. Независимо от пътната обстановка и състоянието на пътя ... А това, че от самочуствието си страдаме ... кой му дреме, като има лош път, върху който после да хвърлим вината за евентуалната катастрофа.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да кажа нещо съшественно, та тва за лудите глави спор няма имаги и ще ги има не само тук в бг има ги и поцелия свят, мислете че маниаци те ги има само в бг и се лъжите ще дам пример Гърция ,Германия Швеицария Италия Франция кадето и да е има такива луди та даже и по луди от наще...които е ходил знае как карат там.Миналата година на вращане от германия какво ми направи впечатление от австрия на татък пътните знаци почистени и поставени на видни места, маркировката на пътя нова няма дупки с удоволствие да си караш макар и с 100 да е по магистралата ,чистичко няма прах по пътя или кал се едно секи ден хората се грижеха за пътя и магистралите.На връщане както си гледаш такъв хубав и поддържан път изведнаж влизаме в Словения и гледаш кал прах наклонени табели и сичко така както го гледаш в българия и си рекох "Аде доидохме си "......та ограничаване на скороста с множество дупки по пътя нестава сами виждате колкото и да е лош пътя пак ще има някои луд дето да кара като пилот от формула 1...тук става вапрос за това кога и как ще се направят путищата за да не ни се трушат колите и да не караме таи че постоянно да избягваме препиттвията...давам пример ,, не само някои луд може да те блъсне в път с много завои а и някои примерен шофиор които се опитва да избегне голямата дупка в неговото платно в завоя например, за да се предпази от счупване на колата си или излитане от завоя..!!!! Ако дупките бяха основния компонент с които се намалява скороста на идеотите то в другите целивизовани страни щеше да има повече дупки от колкото в българия...Аз мисля че ако няма дупки всички знаци са поставени таи че можеш да ги видиш а не скритои в короната на дарветата и храстите, мантинелите и световарите и маркировката са в изправност ще има по малко жертви от колкото сега....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

А хората в европа от 50 години карат с 250+ и катастрофи нямат

........ :steinigung: и къде в Европата карат с 250+ от 50 г,....нещо ми убягва.....,че и без катастрофи ......... :) няма страна без катастрофи

Редактирано от gandi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, предполагам всички сме съгласни, че пътищата трябва да се осъвременяват, че са необходими пътни съоръжения с по-висока пропускливост, че качеството и скоростта на строително ремонтните работи трябва да са по-високи, че трябва да се ползват адекватни технологии и строителни материали, че маркировките трябва да се осъвременят, че развитието на инфраструктурата трябва да се един от приоритетие на държавата ни...

И като сме съгласни какво от това. Дайте в знак на протест и ние да караме по старите пътища като малоумници.

Робско ми било мисленето. Хайде колега, Ояма .. с неробското мислене ... Дай да видим какво мислиш ти? Или ще си поредния, който тук ще издигнеш форумни лозунги, какво трябва да се направи, а когато видиш, че те изпреварва неква скапана ладичка, отма ще ти стане пацата и още на следващия прав участък ще му покажеш "ху из дъ меен ин риъл" .. Независимо от пътната обстановка и състоянието на пътя ... А това, че от самочуствието си страдаме ... кой му дреме, като има лош път, върху който после да хвърлим вината за евентуалната катастрофа.

Аз че карам малоумно си го знам и това няма как да се оправи , друг е въпроса когато загиват хора които е можело да бъдат спасени от некви си оправени пътища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пътищата няма да се оправят от писане по форумите. Докато не се покаже на хората, в чийто ръце е това, че някак си се оляха. Че за всеки е видна тяхната наглост и корупция. Че всяко търпение си има край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече търпение на пътя, толерантност и спокойствие - това мисля че ни трябва.

... аа и да не забравяме че когато някой седи с единия крак на тротоара, и с другия на пешеходната пътека - той може би иска да пресече, а ние ТРЯБВА да го пуснем!

:respekt:

Пътищата няма да се оправят от писане по форумите. Докато не се покаже на хората, в чийто ръце е това, че някак си се оляха. Че за всеки е видна тяхната наглост и корупция. Че всяко търпение си има край.

Ами те раздадоха 1 млрд-че миналата, година. Тази година ще са около 5 млрд-а. Вместо да ги върнат на данъкополатците ги раздадоха без търгове на свои хора, част от които бяха раздадени за ремонт и построяване на пътища. Къде са сега тия пари? И как предлагате да им поискаме отговорност на ония в парламента, като не можем да се съберем за един прост незаконен протест?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пътищата няма да се оправят от писане по форумите Докато не се покаже на хората, в чийто ръце е това, че някак си се оляха. Че за всеки е видна тяхната наглост и корупция. Че всяко търпение си има край.
И как предлагате да им поискаме отговорност на ония в парламента, като не можем да се съберем за един прост незаконен протест?

ето че темата почна да отива в правилна посока, т.е. кучетата лаят кервана си върви. с тая наша робска психика дълго още ще страдаме.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз че карам малоумно си го знам и това няма как да се оправи , друг е въпроса когато загиват хора които е можело да бъдат спасени от некви си оправени пътища.

или спасени от малуумници дето карат по правилата!!!!! :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едни млекари прости с козе и овце изправиха парламентите на крака , а ние с наще аудита се почесваме. :steinigung:

Въпрос на приоритети. Според мен края на търпението ни е доста близо. Не говоря само за пътищата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на приоритети. Според мен края на търпението ни е доста близо. Не говоря само за пътищата

прага на търпимост на българина е няколко долара месечна заплата за тримесечен период - проверено е.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прага на търпимост на българина е няколко долара месечна заплата за тримесечен период - проверено е.

:hilezh::):hilezh:

Редактирано от bugssy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прага на търпимост на българина е няколко долара месечна заплата за тримесечен период - проверено е.

Много корави ора сме ей... :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази тема да кажа един виц който е много стар, но го ползвам винаги когато става дума за нашите пътища

Питали Хърватите как имат магистрали простиращи се от край до край на тяхната държава.

Отговора

-Дават ни пари за 1 км ние правим 800 метра, а вие като ви дадат пари за 1км правите пътна маркировка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...