Jump to content

Удариха ми колата-строшиха ми фара...


sweep

Recommended Posts

Бездарниците нямат край.Удариха ми колата и потрошиха преден десен фар, като му се скучпиха крачетата.Сега съм го завързал с прасешки опашки и една дъсчица, колкото да светулка нещо...

Така сега предстой да си купя нови фарове, като за случая искам да са от фейс лифта.Препоръчайте ми откъде, какви и колко.Четох доста мнения и виждам, че много хора са си сложили такива фарове...Говорих преди известно време със Стефан(SUMISTA), само че днеска му се обадих и май няма да се уредиме... Та кажете какви са вариантите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе гледах, че тука някъв колега продаваше комплект за 270 лв, но нещо ми се губи вече...

Иначе евтините - Депо (към 400-так), оригиналните - Хела (към 550-600) или девил айз :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хела ли са оригиналните?Защото моите са Валео и лупите променят цвета на светене на крушката,гледана под различен ъгъл. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не ми се дават много пари в тоя кош...Така и така съм го направил непродаваем вече... Тея за по 160 лева парчето струват ли си парите поне ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми почти всеки, който виждам с афтърмаркет фарове са оттам. иди ги виж

каското ква пара ще кихне ?

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за фара никакви пари няма да взема...Били му чупени ушенцата и били лепени, затова нямало как да ми исплатят тоя фар...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех от тия в Интеркар. Към 320-30лв. дойдоха, доколкото си спомням. Паднаха ми се TYC, каквито си бях наумил, че искам, но може да ти се паднат и Депо. Ще режеш калниците обаче с тях и буксите ще трябва да преправиш, забравяш общо взето и за ел. регулацията, но са значително по-красиви от оригиналните преди фейса. Засега оплаквания нямам, карам ги 3-4 месеца, турих им ксенон и светят много добре. Вземи си НОРМАЛНИТЕ фейслифт фарове, според мен, не ейнджъл, девил и не знам кви айс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окабеляването не ме притеснява, ще се справим с него.Рязането на калниците си е проблемация... Аз ксенон и на тея фарове си имам и само ще го преместя.Иначе искам фейс лифт а не некви ангелски очи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми рязаното си е малко играчка... На мен ми отидоха няколко часа и си изпотроших ръцете, но не съм от най-сръчните. Рязах ги с ножица за ламарина /сърцето ме заболя докато ги кълцах/, после ги напръсках с цинков спрей, грунд и боя там където е рязано. В крайна сметка стана доста добре и сега й се радвам на колата, преди изглеждаше доста по-вехта муцуната й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То са остава и да се облеи боята, като ги режа тея неща и ще скоча от някой мост.А защо по ягодите няма да имам реглаж на фаровете отвътре ? Тфа ви е шукарно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото моторчетата за ел. реглаж на старите фарове не стават. Късо им е рамото /или както там се нарича/. Трябва от след фейслифта моторчета да си намериш /не са скъпи 20-30лв. парчето/, ставало и от някои други коли от ВАГ групата, но аз се отказах да си търся. Няма смисъл, при добър реглаж няма какво толкова да ги гласиш фаровете постоянно. Колкото до боята - ако пипаш внимателно, няма да имаш проблеми. Ако се притесняваш, намери някой, който е правил процедурата, за да ти асистира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бездарниците нямат край.Удариха ми колата и потрошиха преден десен фар, като му се скучпиха крачетата.Сега съм го завързал с прасешки опашки и една дъсчица, колкото да светулка нещо...Така сега предстой да си купя нови фарове, като за случая искам да са от фейс лифта.Препоръчайте ми откъде, какви и колко.Четох доста мнения и виждам, че много хора са си сложили такива фарове...Говорих преди известно време със Стефан(SUMISTA), само че днеска му се обадих и май няма да се уредиме... Та кажете какви са вариантите...
И аз съм със същият проблем,фаровете ми са лепени и са БОШ и са лепени,на вси4ко отгоре или ги няма или са скъпи по 300 лева,мога да ги замена...ама всеки разправя разли4но...така 4е и аз търся компетентно мнение ,благодаря
Бездарниците нямат край.Удариха ми колата и потрошиха преден десен фар, като му се скучпиха крачетата.Сега съм го завързал с прасешки опашки и една дъсчица, колкото да светулка нещо...Така сега предстой да си купя нови фарове, като за случая искам да са от фейс лифта.Препоръчайте ми откъде, какви и колко.Четох доста мнения и виждам, че много хора са си сложили такива фарове...Говорих преди известно време със Стефан(SUMISTA), само че днеска му се обадих и май няма да се уредиме... Та кажете какви са вариантите...
И аз съм със същият проблем,фаровете ми са лепени и са БОШ и са лепени,на вси4ко отгоре или ги няма или са скъпи по 300 лева,мога да ги замена...ама всеки разправя разли4но...така 4е и аз търся компетентно мнение ,благодаря
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две нагледни инструкции за монтиране на кристални фарове (целите с мигача):

http://www.audiworld.com/tech/ext17.shtml

И на колегата от форума:

http://k.uv-hosting.com/audi/headlights/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също искам да свърша тази работа, но съм навит да дам повече пари, но да е за нещо качествено и да мога да си запазя ел. регулирането :hilezh:

Бате Весо добре ли пасват тези TYC? Защото от втория линк на колегата така се вижда че този десният стърчи над ламарините.

Също Изпотяват ли се и добре ли за затворениза да не се прашат ?

...и още едно въпросче. Фара само на 3 болта ли се държи? - 2 отгоре и 1 отстрани?

Мерси :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре пасват, абсолютна реплика са си на оригиналните като форма. Пластмасата им не е толкова качествена, но за парите си са доста добри. На мен не са ми кондензирали досега. Стърчат при колегата, защото има момент на нагласяне с едно ухо отдолу, от към радиатора, после си ги беше оправил. И TYC могат да се направят да са ел. регулируеми, не е в тях проблемът, а в моторчетата, които са за стария модел фар. Тоест трябва да си намерите моторчета от фейслифта, за да станат ел. регулируеми. Държат се новите фарове на 2 рапидки отгоре и това ухо от към радиатора отдолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се намира това Интеркар ? Ще ходя да ги послегна и да го зимам, пък за монтажа ще му мисля...Ако може дайде един телефон и адрес...Че при бате Стефан чак края на септември ще има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми мнения всякакви... Всъщност и двете са китайски ментета, но по-малко оплаквания има от TYC, поне на мен така ми се стори и затова си търсих и взех такива. Стопове си взех на Депо, нямам оплаквания и от тях, не че има какво да им стане на тях...

Интеркар 3000 - София

квартал: Сточна гара

тел.: 02/ 931 02 70

адрес: ул. Заводска, 10

Редактирано от Бате Весо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам защото и аз нещо се ориентирам към смяна и ксенони... Ментаци, ментаци, но по интернет гледам пишат само добри отзиви за тях. Колкото до DEPO и FK (които се произвеждат в заводите на DEPO) смятам че откъм изработка и рефлектори за просто перфектни за цената си. А щом TYC уж са по-добри...

И още 1 въпрос имам. Тоя преходник може ли да се намери в България, или най-малкото само новия куплунг

12795.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избрали сте несъществуващ абонатен номер... Сега ще има гоогле156лв парчето...Имат ги налични, сега ще трябва да се отиде до там...Дали ползваме някакви отстъпки ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избрали сте несъществуващ абонатен номер... Сега ще има гоогле156лв парчето...Имат ги налични, сега ще трябва да се отиде до там...Дали ползваме някакви отстъпки ?

Ако не е късно вече, обади ми се и ще ти уредя 35% отстъпка в Интеркар! Добре ли е? :blackey:

Телефоните ми са отдолу в подписа.

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ай кАжи ми за става въпрос..нестига че повтаря думите ..ами за по сигурно си повтаря и цитатите :blackey: ..мъка мъка

Ти кАем, ко толко... :hilezh:

Вероятно защото му е първи пост на колегата, а не се е родил никой научен...

Отделно може да има толкова МНОГО други причини...

П.П. Не трупай мнения къде и как не требЕ, прайш лошо впечатление :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е късно вече, обади ми се и ще ти уредя 35% отстъпка в Интеркар! Добре ли е? :hilezh:

Телефоните ми са отдолу в подписа.

Повече от добре е, утре ще отида да говоря с човека :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...