Jump to content

Проблем с ABS


vlado77

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам няколко въпроса относно ABS на колата.Когато запаля моторя лампата на таблото за ABS не свети,но щом потегля веднага светва,навежда ме на мисълта че накой от датчиците ми прави въртели.Дали съм прав?И как аджеба се вади този датчик,защото не видех ни зегерка,нито болт някакъв?Не ми се вярва да е набит само,а не ми се и рискова да го дърпам яко,че да не го потроша.Имам и копче на централната концола,за включване и изключване на АВС май ще е,но колкото и да го щракам никва промяна.Може ли то да ми прави врътки?Дано някой се е сблъсквал с такъв проблем и да помогне,че идва зимъска и АВС не е за изхвърляне.Благодаря предварително :):hilezh::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Преди около седмица някой от колегите беше пуснал подобна тема и там мисля, че беше обяснено как се вади датчик. Не се сещам точно защото много бегло прегледах темата но потърси може да ти бъде полезна. Ако имаш някакъв проблем по АБС-а би трябвало лампата на АБС-а като дадеш на контакт дасветне и като запалиш ДВГ-то да не изгасне. Не мисля, че ще е от датчик. Незнам, провери кабелите много внимателно защото е възможно да има притрит кабел и да замасява някъде. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом на място лампата гасне,датчиците са здрави.имаш проблем с някоя гривна или разстоянието на датчик до гривна.обикновено на задните колелета на гривните им се разрушават зъбите.най точно ще каже ваг-ком

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нали ваг-а не казва за абс-а на б3-б4? При мен точно същия номер правеше абс-а след смяна на накладки и се оказа прецакан датчик. Не знам каква е точно логиката, но просто споделям опит...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Здравейте колеги,имам няколко въпроса относно ABS на колата.Когато запаля моторя лампата на таблото за ABS не свети,но щом потегля веднага светва,навежда ме на мисълта че накой от датчиците ми прави въртели.Дали съм прав?И как аджеба се вади този датчик,защото не видех ни зегерка,нито болт някакъв?Не ми се вярва да е набит само,а не ми се и рискова да го дърпам яко,че да не го потроша.Имам и копче на централната концола,за включване и изключване на АВС май ще е,но колкото и да го щракам никва промяна.Може ли то да ми прави врътки?Дано някой се е сблъсквал с такъв проблем и да помогне,че идва зимъска и АВС не е за изхвърляне.Благодаря предварително :respekt::lol::lol:

Колега ако си правил някакъв ремонт свързан с избиване и чукане по ходовата част на предницата, просто датчика се е измъкмал леко от леглото. Просто с гуменио чукче или с дървената дръжка на чука леко го набиваш, ако се е измъкнал би трябвало да влезе навътре с около 2-3 мм. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как излизат самите датчици,гледах за болтче нещо но не видях?

Теглиш, с нищо не е захванат, само е набит, леки въртеливи движения и го измъкваш внимателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...