Jump to content

Огледала


vikik

Recommended Posts

Здравейте, след 5 дневна командировка се прибрах и със съжаление установих че ми липсват стъклата на огледалата!

Викнах полиция за да взема протокол за кражба, надявайки се така да мина пред застрахователя, но уви полицаите казаха че не могат да установят кражба понеже няма нищо счупено.

И така днес ще отида да сложа нови, но много ми се иска да ги защитя по някакъв начин за да не се вадя пак с 160 лв.

Ако някой знае хитринка за защитата им от кражба, моля да сподели тук!

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОЛКО???Какви са тия стъкла бе човек,на едно аверче му откраднаха стъклата на огледалата(били му ги изкъртили с отверка) на А3-ката и ги намери за 14 лева 2-те...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОЛКО???Какви са тия стъкла бе човек,на едно аверче му откраднаха стъклата на огледалата(били му ги изкъртили с отверка) на А3-ката и ги намери за 14 лева 2-те...

Ми в магазините не успях да намеря а това е цената от представителството!

проблем стана с дясното огледало че са счупили и машинката и не може да се монтира стъклото и сега.....мъкаааа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми в магазините не успях да намеря а това е цената от представителството!

проблем стана с дясното огледало че са счупили и машинката и не може да се монтира стъклото и сега.....мъкаааа!

Застрахователите не плащат за стъклата, но пък плащат за счупени машинки(от личен опит с Бул Инс). Само за стъкло отиди в Интеркар на ул.Симеон. При тях подгреваемо стъкло струва 35лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NO ако колата ти е след 98ма, т.е. ако огледалата са ти с БИМЕТАЛНА пластина и почсват да награвят автоматично, а не чрез копче, да знаеш че ще греят нон-стоп. имай го предвид да не стане някоя галимация :magic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NO ако колата ти е след 98ма, т.е. ако огледалата са ти с БИМЕТАЛНА пластина и почсват да награвят автоматично, а не чрез копче, да знаеш че ще греят нон-стоп. имай го предвид да не стане някоя галимация :magic:

Ами няма копче за огледалата, предполагам че подгряването се включва заедно с това на задното стъкло, или пък е автоматично?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, в Ауто+ лявото огледало (голямото) - за 35 лева, китайско, с подгряване :magic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, в Ауто+ лявото огледало (голямото) - за 35 лева, китайско, с подгряване :)

Ех, свърши вече, ако не успеят да направят дясното ще го купувам цялото!

Въпросът е дали някой знае как да ги укрепя за да не ги крадът занапред?

Редактирано от vikik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NO ако колата ти е след 98ма, т.е. ако огледалата са ти с БИМЕТАЛНА пластина и почсват да награвят автоматично, а не чрез копче, да знаеш че ще греят нон-стоп. имай го предвид да не стане някоя галимация :)

Извинявам се за офф-топика. На моята а4-ка от 2000г греят постоянно огледалата, сменяни са , да разбирам че са сложени от старите и за това е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дали някой знае как да ги укрепя за да не ги крадът занапред?

:hilezh: има едно лепило, Капчица се казва.. Мажеш и слагаш :)

Друг начин няма. В тая страна дето са правени тия коли, не се краде, хората не знаят че тука е така и не са го измислили..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офф-топика. На моята а4-ка от 2000г греят постоянно огледалата, сменяни са , да разбирам че са сложени от старите и за това е така?

няма стари нови...

тайванките които продават в БГ са само една разновидност и тя е каквато ти я казах, т.е. non stop греят, при колите след 98. при колите преди 98 негреят нон-стоп, защото подгряването се включва с копчето на задния джам.

аз моя проблем го реших като махнах бушона за подгряване. както каза един колега, явно ще е "сезонен" бушон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма стари нови...

тайванките които продават в БГ са само една разновидност и тя е каквато ти я казах, т.е. non stop греят, при колите след 98. при колите преди 98 негреят нон-стоп, защото подгряването се включва с копчето на задния джам.

аз моя проблем го реших като махнах бушона за подгряване. както каза един колега, явно ще е "сезонен" бушон :huh:

От '97 са с тази биметална пластина, а не от копчето за задния реотан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да разбера дали огледалата ми са постоянно захранени?

Може би трябваше да измеря напрежението на клемите дали е постоянно?

Предполагам че като ми падне акумулатора ще ми се изяснят нещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги крадяха няколко пъти! Естествено булинс не плаща, и аз минах през тази изненада! И по съвет на приятел си купих обикновенни за смешни парир незнам някъде 30 лв за двете. След седмица в дъжда, почнаха да се лупят и още какво ли не, да не говорим, че бяха и бели, т.е. вечер като ти светнат с фаровете, нищо не виждаш! Последва, отново кражба....и на тези СЪЩО!!!! Като си мисля, че тия нещастници дето ги крадят даже ми направиха услуга! След което си взех оригинални, за 150-160 лв вече не си спомням!

Сега, понеже Булинс иска щета и парче от детаила, най-добрия вариант който ми дойде, предвид страната в която живеем и звеската селяния, мерките предполагаха и подобни методи за защита. Взех тубичка каноконлит, онова дето се смесва в два цвята, и още няколко и нежно, но стабилно съм ги залепил СУПЕР ЯКО!!!!! Ако ще се крадат, тежко му горко на тоя тип!!!! Нека счупи всичко, поне ще останат парчета от материала, та да ми го плати булинс. Ако ми счупят и огледалото, супер, направо ново.

Това е колеги.....БГ предполага драстични мерки! Докато живеем тук ще е така, пък като заминем, няма за лепим!

И на мен много ми писна само да се крием братче, едни панели се свалят, едни защити се включват, едни кокошкарски кражби...ама това е....

Редактирано от Audi_A4_1.8i
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги крадяха няколко пъти! Естествено булинс не плаща, и аз минах през тази изненада! И по съвет на приятел си купих обикновенни за смешни парир незнам някъде 30 лв за двете. След седмица в дъжда, почнаха да се лупят и още какво ли не, да не говорим, че бяха и бели, т.е. вечер като ти светнат с фаровете, нищо не виждаш! Последва, отново кражба....и на тези СЪЩО!!!! Като си мисля, че тия нещастници дето ги крадят даже ми направиха услуга! След което си взех оригинални, за 150-160 лв вече не си спомням!

Сега, понеже Булинс иска щета и парче от детаила, най-добрия вариант който ми дойде, предвид страната в която живеем и звеската селяния, мерките предполагаха и подобни методи за защита. Взех тубичка каноконлит, онова дето се смесва в два цвята, и още няколко и нежно, но стабилно съм ги залепил СУПЕР ЯКО!!!!! Ако ще се крадат, тежко му горко на тоя тип!!!! Нека счупи всичко, поне ще останат парчета от материала, та да ми го плати булинс. Ако ми счупят и огледалото, супер, направо ново.

Това е колеги.....БГ предполага драстични мерки! Докато живеем тук ще е така, пък като заминем, няма за лепим!

И на мен много ми писна само да се крием братче, едни панели се свалят, едни защити се включват, едни кокошкарски кражби...ама това е....

Много истина има в написаното тук, чак се почувствах все едно че аз съм го написал!

Агента каза че ако съм ги бил изкъртил пластмасите щели да платят, е не знам в каква държава живееме, но сърце не ми дава да си троша колата сам, по-добре да си платя ремонта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От '97 са с тази биметална пластина, а не от копчето за задния реотан.

да бе брат

обърках се

исках да напиша че по-новите сами преценяват кога да греят, а ако ги замениш с тайванки греят нон-стоп :rolleyes:

@vikik колко си прав братче...

слизам, то не е сваляне на панели,

не е да си прибирам очилата, ключа от пощенската кутия .... мани мани кокошкарска работа наистина

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако само ти си караш колата взимаш един силикон за пет лева и ги залепваш по краищата на огледалото и пластмасата и си готов.

А относно полицията става само с адвокат .Като няма свидетели трябва да вземат твоите показания за истина и да разследват кражбата.

Но истината е, че следователите си избират от сто жалби една и не я разследват.

Може да се избазигаш с застрохователите като ги питаш ,ако ти откраднат колата трябва ли да ти оставят някоя част

от не я та да ти важи каското.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...