Jump to content

Мога ли да сложа гуми 225 на джанти 7"?


Recommended Posts

Абсолютно спокойно може. За 7 инча 225 е точно на ръба, но е допустимо. 235 вече ще са му малко широчки, нотова, което си се запътил да слагаш дори е един от любимите ми размери за 16-ки и мисля, че няма да сбъркаш. Действай смело и сподели какво е станало! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна:

..............

------------------min---------- ideal---------max

6.5 Inches - 185mm / 195 or 205mm / 215mm

7.0 Inches - 195mm / 205 or 215mm / 225mm

7.5 Inches - 205mm / 215 or 225mm / 235mm

............

Редактирано от The^Maniac
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с 8J, как стоят нещата ??? 235 нагоре ли? По принцип, колкото повече широчината е към максимума, толкова по-трудно се кривят. Ама 8 ми се струва много широко за 225.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с 8J, как стоят нещата ??? 235 нагоре ли? По принцип, колкото повече широчината е към максимума, толкова по-трудно се кривят. Ама 8 ми се струва много широко за 225.

При 8J 225 e минимума, a 255 e максимума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 8J 225 e минимума, a 255 e максимума.

Мдааа, така предполагах и аз...На А6 това ще му дойде в повече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна:

..............

------------------min---------- ideal---------max

6.5 Inches - 185mm / 195 or 205mm / 215mm

7.0 Inches - 195mm / 205 or 215mm / 225mm

7.5 Inches - 205mm / 215 or 225mm / 235mm

............

А с 8J, как стоят нещата ??? 235 нагоре ли? По принцип, колкото повече широчината е към максимума, толкова по-трудно се кривят. Ама 8 ми се струва много широко за 225.

По логиката на таблицата трябва да е:

8.0 Inches - 215mm / 225 or 235mm / 245mm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, така предполагах и аз...На А6 това ще му дойде в повече...

Има един доста добър вариант за нещо с размерите на А6, а именно 245/45/17. Това не е нископрофилна гума тъкмо и не разваля возията. За него е нужна джанта с ширина 8J обаче.

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм , аз си мислех за нещо по-скоро 215/50 или 225/50. Много широки ми се струват 245...Самото им въздушно съпротивление вече предполага по-висок разход и по-голяма склонност към аквапланинг. Не знам ...нещо не съм привърженик на много широките гуми. В нашите условия, малко им се губят предимствата...Ако е на 16" 205/55 или 215/55 според мен е добър размер, като компромис, между сигурност и комфорт. На 17" се опитвам да стигна до същото положение, но нещо е по-трудно, понеже с по-голям радиус, пък се променят и динамичните качества на колата. Търся нещо, което да е по-скоро комфорт и минимално влияние върху динамиката . Аз съм с куатро, така че стабилността така или иначе е по-добра и позволява да не търся максимална широчина. Малко една голяма дилема ми се е образувала в главата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно спокойно може. За 7 инча 225 е точно на ръба, но е допустимо. 235 вече ще са му малко широчки, нотова, което си се запътил да слагаш дори е един от любимите ми размери за 16-ки и мисля, че няма да сбъркаш. Действай смело и сподели какво е станало! :)

Гумите са вече в гаража. Като намеря време ще ги монтирам. Силно се надявам да подобрят малко комфорта в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, можеш да сложиш дори и 230 но там клониш кън 8J джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да сложа гуми 205/55/16 на джанти 6J ???????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 13 years later...
  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...