Jump to content

помощ колата се тресе и вибрира при скорост 20 км/ч


integrale45

Recommended Posts

Здравейте ,карам audi B4 quattro и преди малко с по рязко тръгване, нещо изтрещя от колата все едно се строшиха съчми или каре НЕ ЗНАМ като завивам и карам много бавно с 5 км/ч колата се движи все едно я карам с квадратни гуми като намаля скоростта си от 40 на 20 км/ч колата вибрира УЖАСНО неуписуемо е направо все едно съм сложил 4 баса под седалката.Как мислите какво може да е каре опорен лагер на кардана и ли средния диференциал ТОРСЕН и при по рязко тръгване за тест, нещо изщраква под купето дайте идея моля ви какво може да е Благодаря Ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,карам audi B4 quattro и преди малко с по рязко тръгване, нещо изтрещя от колата все едно се строшиха съчми или каре НЕ ЗНАМ като завивам и карам много бавно с 5 км/ч колата се движи все едно я карам с квадратни гуми като намаля скоростта си от 40 на 20 км/ч колата вибрира УЖАСНО неуписуемо е направо все едно съм сложил 4 баса под седалката.Как мислите какво може да е каре опорен лагер на кардана и ли средния диференциал ТОРСЕН и при по рязко тръгване за тест, нещо изщраква под купето дайте идея моля ви какво може да е Благодаря Ви предварително

Симптомите ми приличат на опорен лагер но не се чуди а я качи на канал и я огледай добре отдолу или я закарай в сервиз. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опорния лагер не може да изчатка отведнъж, поне така си мисля. По скоро е преломил или кутията или торсена, но пък климбуцането ми е чудно от къде идва. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай 50-100 метра на заден ход , ако е каре в повечето случаи съчмите се подреждат и за километър -двадо десет не подскача.Така се прибрах преди няколко години от Чирпан до София .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отидох в сервиз вдигнахме я покарахме я с 60 км и с майсторите се гледаме като телета имаме съмнения за задния диференциал ама само съмнения ако е диференциала кофти може ли да има счупети зъби на короната защото на завой все едно прескача зъб оф и аз не знам вече

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май ще излезе задния диференциал някой продава ли такъв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симптомите ми приличат на опорен лагер но не се чуди а я качи на канал и я огледай добре отдолу или я закарай в сервиз. Успех.

опорния лагер е добре вчера смъкнах кардана да видя дали ще вибрира ако се движи без него само че не намерих кой да ме подърпа малко щото без кардан колата не тръгва изобщо трябва да блокирам задния фланец за кардана за да тръгне предното предаване но няма с какво поне затворих устата на някои дето викат махай кардана че да караш само на предно ;) и май ще излезе нещо в диференциала ама колко ли ще ми струва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смъкнах аз диференциала,утре ще го отварям съмнявам се в планетите или сателитите може да имам строшен зъб и ли разхлабен болт защото все пак диференциала не вие. трошил съм 3 диференциала на москвич знам как вият

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз преди години потроших на два пъти диференциала на москвича на бащата.Единия път преди да се счупи си виеше ужасно,но втория път при тръгване с "мръсна газ" не с квадратни а с триъгълни гуми я подкарах.В крайна сметка,пиньон и корона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз преди години потроших на два пъти диференциала на москвича на бащата.Единия път преди да се счупи си виеше ужасно,но втория път при тръгване с "мръсна газ" не с квадратни а с триъгълни гуми я подкарах.В крайна сметка,пиньон и корона.

ама моят не вие само на завой нещо прещраква и като намалявам скоростта цялата кола се тресе все едно на москвича са се разхлабили болтовете на кардана, аз веднъж се прибирах така на 2 болта :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аууу иде ми да се обезкостя сега ще ви кажа защо: свалих диференциала отворих го супер е и възможността да се строши такова нещо е 0% защото има няколко защити и най вече една муфа,смъкнах полуоските и те са наред и какво да видя накрая целият проблем излезе от предното каре на кардана мръсното гадното как не го видях че е строшено че заради него разглобих цялата трансмисия ама и я носих на 4 сервиза и всичките казваха ДИФЕРЕНЦИАЛА баси майсторите!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....... 4 сервиза и всичките казваха ДИФЕРЕНЦИАЛА баси майсторите!!!

А добър ден...

Я да си припомним колко колеги ти казаха за каретата? :bia: Радвам се, че с малкия дявол си се срещнал само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предното каре на кардана е потрошено но на магазините не го предлагат като резервна част вървяло комплект с кардана дано да не се случва на никой това нещо дайте идея какво мога да направя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предното каре на кардана е потрошено но на магазините не го предлагат като резервна част вървяло комплект с кардана дано да не се случва на никой това нещо дайте идея какво мога да направя

Обади се на колегата emsi_audi

Той би следвало да има такова каре. Дано само да си от София.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се на колегата emsi_audi

Той би следвало да има такова каре. Дано само да си от София.

благодаря свързах се с човека ама няма каре а цял кардан ама както и да е ще го взема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...