Jump to content

Нормално ли е на 160км/ч.


GogiCh

Recommended Posts

Огледах внимателно всички врати......... Оказа се че предна дясна врата (горната част с прозореца) изобщо не прилепва добре и сега се чудя дали да не прибирам цялата врата или само горната част, освен това задната врата предната част е малко по-навън от предната врата т.е. не следват една линия и двете неща са предпоставка за това шумене а бях ходил и на специалист и каза вратите са страхотни нямат нищо за корекция за това и аз не се загледах много много особенно от дясната страна. Друго забелязах че всички врати дерат по планките към колонките (ключалките). Въпроса ми е следния могат ли да се повдигат вратите от пантите и ако не какво правим тогава с тия планки ако ги вдигнем още то ще задират още повече. И за предна дясна врата дали да не я прибера цялата от тия планки предполагам. Благодаря на всички за търпението и вниманието което ми отделяте, но съм нов в клуба на Ауди, а макар и стара колата ми искам да е добре защото доста често пътувам на дълги разстояния. Благодаря на всички за съветите.

И при мен беше така в задния край бяха по на долу и на вън, но като по разгледах въпросните болтове се оказа,че долния болт може да се регулира освен на горе на долу и на вътре и на вън и по този начин като изместиш долния край на рамката на вън горния прибира, малко е играчка, но при мен стана перфектно.

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Огледах внимателно всички врати......... Оказа се че предна дясна врата (горната част с прозореца) изобщо не прилепва добре и сега се чудя дали да не прибирам цялата врата или само горната част, освен това задната врата предната част е малко по-навън от предната врата т.е. не следват една линия и двете неща са предпоставка за това шумене а бях ходил и на специалист и каза вратите са страхотни нямат нищо за корекция за това и аз не се загледах много много особенно от дясната страна. Друго забелязах че всички врати дерат по планките към колонките (ключалките). Въпроса ми е следния могат ли да се повдигат вратите от пантите и ако не какво правим тогава с тия планки ако ги вдигнем още то ще задират още повече. И за предна дясна врата дали да не я прибера цялата от тия планки предполагам. Благодаря на всички за търпението и вниманието което ми отделяте, но съм нов в клуба на Ауди, а макар и стара колата ми искам да е добре защото доста често пътувам на дълги разстояния. Благодаря на всички за съветите.

Колеги с риск да направя реклама и да ме усвирите ще кажа за да могат други колеги с мойте проблеми да не се лутат а направо да идат при Георги Мутафов (автоключар) ателието му се намира в непосредствена близост до Била 2 (Славейков) и по точно когато застанеш срещу входа на Била в дясно от сградата има една малка уличка между две кооперации та там насреща е ателието, човека за половин час и смешна сума коригира, смаза и прегледа всички врати и ключалки. Дай Боже повече такива специалисти. Така че Бургаски фенове на АУДИ ако имате проблеми с вратите и ключалките горещо ви препоръчвам този човек мойте проблеми се решиха с неговата компетентност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми шумеше и се оказа разлепено челно стъкло така че си направете труда на тези които им шуми да си проверят иначе следващия вариант ново стъкло е по лош.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-ето чети и премахвай шума.За 4-ка е,но огледалата са същите(почти).

Koлега NIKO,

Тука струва ми се че се говори за доооста по-як шум !

При мен има същия проблем, но към 180 !?

На колата сякаш изведнъж j се открехват всичките дупки :flipoff: т.е. врати !

Че и климатроника взема да дуе по-силно, шот просто температурата в купето ясно и отчетливо започва да се снижава :-?

Луда работа, ама... нали все пак това не са супер-спортни колици, та затва сме тъй...

Колкото до инфото което си предоставил - това е САМО за звук (неприятен шум noise) който би могъл да се появи от процепа м/у стойката и самото огледало.

Това обаче в никакъв случай не би могло да докаже (та-камо ли и да оправи) дзверския шум за който колегата GogiCh говори.

На мен даже ушите ми заглъхват в първия момент :P, че пак ви казувам - става от раз !

Колега кажи името на уличката в Б-с, plsss

С уважение

П.Тенев

Редактирано от PeterTenev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми шумеше и се оказа разлепено челно стъкло така че си направете труда на тези които им шуми да си проверят иначе следващия вариант ново стъкло е по лош.
Да ти кажа честно при внимателно заглеждане на предното стъкло се разбира че е сменяно мега неграмотно а за уплатнението как е поставено не ми се говори така че е възможно и там да има проблем.
И при мен беше така в задния край бяха по на долу и на вън, но като по разгледах въпросните болтове се оказа,че долния болт може да се регулира освен на горе на долу и на вътре и на вън и по този начин като изместиш долния край на рамката на вън горния прибира, малко е играчка, но при мен стана перфектно.
За болтовете на пантите ли говориш???????
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Най-накрая си направих всички врати. Моята инженерна мисъл и силата на дядото са достоен съперник на немската прецизност, сега дори и на 200км/ч се чува единствено и само външния вятър. Къде е ключа за успеха - гледане, мислене, нерви и умения. Аудитата са направени страхотно и позволяват много точни корекции на всичко. Браво на немските инженери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет получен от майстор уж не е за хора със слаби сърца но все пак работи така една Б5ца стана като Д3 не шуми и не тече :bia:

Сваляте стъклото и отваряте вратата подпирате кората с коляно и гоните собственика да не гледа, хващате рамката и дърпате след няколко опита нещата заспиват.Не съм пробвал този метод а и чесно ме е страх де :)

Аз пък имам друг проблем отново свързан с увисналите врати само че на Ц5.Наложи се преди време да качиме колата на пътна помощ заради една авария и понеже нямаше как да запалим колата за да има хидравлика и лесно да се качи на платформата се налагаше с 300 зора и 2 ръце да се върти волана за да маневрира.Пичагата от пътната помощ беше доста хилав и не му се отдаваше и при несъгласуваната работа на двамата оператори ми подпряха шофьорската врата в една кола и нещо се прецака.Със последвалите скандали няма да ви запознавам.Проблема е че сега се налага да си тръшкам вратата доста силно за да се затвори защото е яко увиснала може би със повече от сантиметър.Като я отворя направо пропада.Проблема ми може ли да се реши с реглаж или да търся нова панта и ако може да препоръчате майстор в Пловдив който да съдейства с решаването на този проблем ще съм ви благодарен.Искам си старото мазно затваряне като на вратата на хладилник а не като на служебна червена баничарка рено :zustimm: .Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели какво си направил,да не си сложил стъклопакет?

Ако беше стъклопакет нямаше да чувам и външния шум. Регулиране (явно със времето уплътненията ли се смачкват, пантите ли се износват не зная точно) но след 16г. се налага да се попреберат вратите към купето. Понеже това е Ауди а не Опил има всякакви възможности за регулиране. Оказа се че най-голям ефект има когато се повдигне рамката на прозореца и при възможност прибиране в посока към купето, след което ако се наложи и леко от пантите и ключалката за да може да си легнат вратите по лайсните (да си върви правата линия) и когато всичко си дойде на мястото само ДУМАН. Ами това е аз писах и в една друга тема че правилното регулиране на вратите ми реши и друг проблем изчезна ми едно ужасно дразнещо хлопане което си мислех че е от окачването и бях решил да махна газо-маслените амортисори защото си мислех че е от тях. Оказа се че шофьорската врата е прихлопвала в ключалката .................. ами това е сега съм много доволен. След два дена пътувам до Пловдив и ще видя как е на дълъг път и високи скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, тъй като от много скоро съм горд собственик на Ауди А6 2,5тди - моля ако някой знае къде в София има майстор, който да може да настрои вратите - да сподели. И аз имам същия проблем при скорост над 150 - много сериозно започва да шуми вятър в купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

И аз имам нужда от регулиране на шофьорската врата че е поувиснала и се затваря като на Варбург Делукс. :steinigung:

Колеги кажете къде в София има човек,който да я регулира и да види защо стъклото само при вдигане щрака и пука че аман от разбиращи "майстори"?

:bia: :bia: :bia:

Редактирано от zaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...