Jump to content

A4 1.8 Турбо Куатро масло


manchorov

Recommended Posts

Днес като си гледах количеството на маслото в двигателя отвартях капачката да долея малко и установих 4е по капачката има някаква светло кафеникава утаичица,която преди я нямаше.Маслото ми е 5В30 на Кастрол и е на 6-7000 километра.За тези километри ми е изгорила окуло 5-600 грама,при полужение 4е има и малак теч някаде при масления филтар,но не прави петна по земята.Някои знае ли от или какво се е отаило по капачката с този жълто кафеникав цвят.Добавки не съм слагал.Преди това съм карал с 10В40 пак на кастрол,но ве4е съм на пълна синтетика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая пяна за която пишеш е от вода. Зимно време при каране на къси разстояния и особено ако имаш газ е нормално. Опасно е когато е повече и я има по щеката. Иначе карай и пей :icon_biggrin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпържи я малко извънградско и проблема ще изчезне! И така до следващия път!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газова нямам,но от както я имам колата (2г.) за втори път ми се случва да виждам нещо подобно,предишния път си бях аз виновен щото незнам защо бях сложил добавка в маслото.Казвате че е вода ама от каде се е взела нали не е антифриз примерно.И да точно като много ситна пяничка е :icon_biggrin:И вярно ли е 4е докато работи колата и отвартиш капачката за маслото,без да я вдигаш трябва да подскача ,което означавало че нещо (незнам какво точно) работи както трябва по двигателя.Дано да сте ме разбрали :bia:

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кондензирали водни пари по капачката, в резултат на къс пробег: загряване, изстиване, загряване, изстиване и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

теча около филтъра се отстранява за 15 минути и 8 лв.

Мдаа,особено ако е от О-пръстена на топлообменника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...