Jump to content

Въпрос за разход


TURBO_maniak

Recommended Posts

Какъв трябва да е разхода в градски условия на къси разстояния

Колата е А6(Ц5) 2.5тди 2000г. автоматик не е куатро

Принципно колата е на мой колега и питам защото му дава доста голям разход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Какъв трябва да е разхода в градски условия на къси разстояния

Колата е А6(Ц5) 2.5тди 2000г. автоматик не е куатро

Принципно колата е на мой колега и питам защото му дава доста голям разход

имам същата градско в софия ~11

ако я кара спокойно 10.5-10.9

под 10.5 неможах да я сваля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми дава около 12 13 даже ако я карам по - бързо и 15 . Ама е Quattro .

Неговия разход е двоен

Значи нещо не е наред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за какви разходи говорите...Моята 1.8 Турбо,бензин с Газов инжекцион на газ ми дава разход 12л. градско в София,при нормално каране.Я ги хвърляйте тия дизели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за какви разходи говорите...Моята 1.8 Турбо,бензин с Газов инжекцион на газ ми дава разход 12л. градско в София,при нормално каране.Я ги хвърляйте тия дизели...
Да бе 12 Фантазирай некаде другаде
Искаш да кажеш 25-30? ;)
Да
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как тогава според тебе на празна бутилка сипвам за 20лв. Х 0,76лв. = 26литра газ и минавам 220км.,а... Бас хващаш ли

Аз имам А4 1.8Т и ми дава повече

Погледни този линк при положение че това е като колата е нова,а не на 200000

Ако си от София със тия задръствания още повече няма да ти повчрвам

http://audi.testdrive.bg/modification/2391...attro150Hp.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те карам да ми вярваш,на празна бутилка сипваме за 5лв.,на тези цени в момента са 6,5 литра,качваш се при мен и караме докато свърши,ама ще сложиме един облог,съгласен ли си,от София съм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те карам да ми вярваш,на празна бутилка сипваме за 5лв.,на тези цени в момента са 6,5 литра,качваш се при мен и караме докато свърши,ама ще сложиме един облог,съгласен ли си,от София съм

Е добре щом казваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не съм от хората които обичат да си чешат езиците,когато го купих това Ауди,харчеше 11,5л/100,извънградско при не повече от 120км/ч...При малко професионална намеса,нещата си дойдоха на мястото...

Както казах този разход от 12л е при нормално каране.При настъпване вдига до 15л,но не повече...

Успех !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не съм от хората които обичат да си чешат езиците,когато го купих това Ауди,харчеше 11,5л/100,извънградско при не повече от 120км/ч...При малко професионална намеса,нещата си дойдоха на мястото...

Както казах този разход от 12л е при нормално каране.При настъпване вдига до 15л,но не повече...

Успех !!!

Сподели какво по точно си правил ще ни бъде полезно на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностика, Смяна на ламда сонда, Почистване дебитомер, Въздушен филтър, Смяна на запалителни свещи с Denso Iridium, Компютърна настройка на газ в движение и това е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста разтегливо понятие

явно моята е много икономична :lol:

Човека пита за автомат моята е ръчна и дава 10.5- 11.5 но карам предимно на къси растояния до 6-7 км и паркирането ти е ясно :lol: , ако карам късно без трафик пада под каталожния :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чувал съм, че 1.8T AEB двигател е доста харчлив. Мойта при 90км/ч извънграда в -10 ми дава 8.5/100 с трима човека вътре. Колата ми е с AWT мотор, куатро и комби. В града съм от 12 до 15, зависи колко висиш в задръстванията. Газ не съм сложил, но обмислям този вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми дава 12-13 газ в София 1.8т на ц5. Не знам какво толкова невероятно има в това, все пак това е 1.8 двигател и при нормално каране си харчи като такъв. Колкото до печките вие колко очаквате да харчи 2.5, все пак е 6 цилиндъра и тои не може да върви на изпарения като 1Z да кажем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за какви разходи говорите...Моята 1.8 Турбо,бензин с Газов инжекцион на газ ми дава разход 12л. градско в София,при нормално каране.Я ги хвърляйте тия дизели...

И при мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека пита за автомат моята е ръчна и дава 10.5- 11.5 но карам предимно на къси растояния до 6-7 км и паркирането ти е ясно :alien: , ако карам късно без трафик пада под каталожния :flipoff:

да видях за автомат-а и точно затова писах, че моята е същата, разхода който написах е напълно реален, който не ми вярва може да се повозим, колата я карам всеки ден, събота и неделя излизам вечер и я карам при доста намален трафик, можеби оттам сваля малко, но не повече от 500мл

преди половин година работих в центъра и курса ми беше дружба 2 - бул. Черни връх, като съм бръмчал в интервала от 8:10 - 9:00 сутрин и вечер 5:50 - 6:10, демек само в задръстване, тогава разхода ми беше около 12.5-13.5, но говорим, че 13км ги взимах за около 50мин до час и 10мин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе 12 Фантазирай некаде другадеДа

Това абсолютно не е нормално! Дори 3.0ТДИ харчи 14-15, а кво остава за 30/100??!?!?! За бога, 4.2 бензин харчи 20-22/100 бензин, ква е тая печка бе приятел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това абсолютно не е нормално! Дори 3.0ТДИ харчи 14-15, а кво остава за 30/100??!?!?! За бога, 4.2 бензин харчи 20-22/100 бензин, ква е тая печка бе приятел?
Значи моя колега ме попита нормално ли е да сипе 17л. и да мине 65-70км. на къси разстояния от порядъка на 1-2км. при положение че като я запали я чака 5-10 минутки да загрееЗатова ви попитах дали е нормално аз знам че не е и исках да споделите вие какъв е вашия разходМисля си че така е най добре да каже някой който има същата
Това абсолютно не е нормално! Дори 3.0ТДИ харчи 14-15, а кво остава за 30/100??!?!?! За бога, 4.2 бензин харчи 20-22/100 бензин, ква е тая печка бе приятел?
А до колкото за 4.2 бензин аз имам приятел ,който кара А8 4.2 служебна и ми каза че разхода е м/у 25-30 градско и 15 извън гадско ,а на него мога да му вярвамС никой не споря просто споделям това което знам
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи моя колега ме попита нормално ли е да сипе 17л. и да мине 65-70км. на къси разстояния от порядъка на 1-2км. при положение че като я запали я чака 5-10 минутки да загрееЗатова ви попитах дали е нормално аз знам че не е и исках да споделите вие какъв е вашия разходМисля си че така е най добре да каже някой който има същатаА до колкото за 4.2 бензин аз имам приятел ,който кара А8 4.2 служебна и ми каза че разхода е м/у 25-30 градско и 15 извън гадско ,а на него мога да му вярвамС никой не споря просто споделям това което знам

Е, всеки си му тежи крака различно, но един приятел със S6 4.2i му харчи 20-22 градско и около 12-14 извън. Но със сигурност печката не трябва да харчи повече от 15 и то със зор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...