Jump to content

ксенон проблем


Recommended Posts

  • Отговори 90
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, това е много готино. Като ракета от фойерверк. Скоро очаквам Китайците да почнат да капсулират заря в крушките. Ще има и зелено и синьо и розово и бум-бум ефекти... За да изкара този интензитет в тази цветова гама (който отново няма общо с келвиновата скала) му е необходим втори алтернатор, от локомотив, задвижван от още един двигател :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, по-горния ми пост наистина беше майтап... обаче наистина искам да си сложа ксенон и то на прожекторен фар, ама айде препоръчайте ми някакъв сайт за такива фарове първо пък после ще мислим за ксенона. Има и други неща, които ме притесняват, напр. сега куплунгите ми са за H4, а доколкото знам, фаровете с лупите са на H7 или H1 - как ще ги вържа тия ксенони после?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, по-горния ми пост наистина беше майтап... обаче наистина искам да си сложа ксенон и то на прожекторен фар, ама айде препоръчайте ми някакъв сайт за такива фарове първо пък после ще мислим за ксенона. Има и други неща, които ме притесняват, напр. сега куплунгите ми са за H4, а доколкото знам, фаровете с лупите са на H7 или H1 - как ще ги вържа тия ксенони после?

Лесна работа са буксите:blink: Преправят се.

Моите ги взех от ТУК.

Фаровете са DEPO, монтирах си ги без проблеми, светят перфектно, засега нямам никакви, ама никакви забележки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се оплача. Тъкмо се прибирам от София през Стара Загора в Казанлък и много се разочаровах от ксенона. Сняг ме валя през целия път. Сняг ама СНЯГ. Та проблема с ксенона е, че не стопля фара, както халогенната крушка и целия става в сняг и познайте какво става. Дам, нищо не се вижда. Поне 10 пъти съм спирал да си чистя фаровете. Изнервяща работа. Забелязах, че и другите коли с ксенон без значение китайски или фабричен имаха същия проблем. Лоша работа. ГОЛЯМ минус за ксенона в снеговалеж. Търся си чистачки за фарове. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, и пръскалки ще ти свършат работа :flipoff: Не съм забелязал тези с фабричния да го имат този проблем - пръскаш овреме и няма снежец. Пък и за какво са ти фарове :dance: То с фарове всеки може :flipoff:

П.С. И аз бих предпочел чистачки на фаровете в комплект с пръскалки, ама на - Ауди са на друго мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за този страничен ефект от ксенона при студ и сняг, и при мен вчера се налага така да слизам и да чистя:respekt: Но пък как се вижда - суперско:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alex поправи ме ако греша но при фаровете с лупа това затрупване със сняг или замръзване го няма защото лупите фокусират снопа и малко или много затопля стъклото и този гаден ефект го няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alex поправи ме ако греша но при фаровете с лупа това затрупване със сняг или замръзване го няма защото лупите фокусират снопа и малко или много затопля стъклото и този гаден ефект го няма.

Ами частично помагат, ама не напълно...неслучайно заводски колите с ксенон си имат пръскалки:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или е от лупите или от това че сами 55в ксеноните но целите алпи прекосих сняг да си ебеш майката и никаде нито ми замръзнаха нито ми се навяха фаровете.Но мисля че е от лупите защото точно там къде се фокусирва снопа от лупата като си сложа ръката на стъкото е топличко,не казвам че пари ама е топличко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Малко ъп на темата.

Каква е ролята на шапчицата която е отпред на биксенон крушка?

816503D.png

На снимката, така както се гледа е това заобленото отгоре, което се държи на три болченца.

Редактирано от penmark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не заслепява насрещно движещите се - ограничава потока светлина само през прореза на кожуха.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
....Фаровете са DEPO, монтирах си ги без проблеми, светят перфектно, засега нямам никакви, ама никакви забележки!...

Колега Didoya аз съм със фарове с лупи(фабрични). Би ли ми казал от къде си купил твоите ксенони и каква марка са? Изчетох цялата тема и разбрах че си доволен от тях.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кой? Има безброй много китайски ксенони. Искам някаква конкретна марка която някой е ползвал. Обърах се към колегата понеже е доволен от този който ползва.

П.П. При китайските стоки не винаги по-скъпото е по-добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...