Jump to content

Автоматик за 100 С4


hrisimov

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Търсих и не открих такава тема,за това отварям нова...

Та да Ви кажа какво ме терзае.

Решил съм да си сложа автоматична скоростна кутия на моето Ауди 100 С4 2000 16V.

Карам основно градско и ми писна да ръчкам постоянно скоростите.

Според Вас дали е добра идея и ако някой знае,дали е сложна тази операция и колко скъпа?

Благодаря Ви предварително! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм си намерил все още.

Сега ми се роди тази идея и се съветвам с Вас,до колко е удачно да мина на автоматик.

Не знам дали е сложна трансформацията,връзва ли се автоматика към компютъра,има ли значение каква кутия ще взема.....такива неща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм си намерил все още.

Сега ми се роди тази идея и се съветвам с Вас,до колко е удачно да мина на автоматик.

Не знам дали е сложна трансформацията,връзва ли се автоматика към компютъра,има ли значение каква кутия ще взема.....такива неща!

Ами аз лично смятам, че не е толкова лесна трансформацията от ръчна към автомат, обратното по- може според мен. До колкото знам е вързан компа на кутията към този за двигателя, после тръби за охлаждане на маслото до радиятора (ако има изводи) , контактният ключ също е вързан заради блокировките( а може и да е различен) към скоростния лост и др. Сега това го казвам от лични наблюдения върху моята кола, но едва ли е невъзможно да се направи, но шанса да се намери някой който да го направи като фабрично клони към 0, мисля аз. На твое място бих продал колата и купил друга автоматик, но всеки си решава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото ми е известно АСЕ не се предлага с автоматик!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каталога на Behr показва, че на този мотор не са монтирани автоматични скорости. Освен това ако е възможна трансформацията е необходимо да се постави и друг радиатор за охлаждането. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви колеги!

Супер сте!

Явно ще си я карам така,защото обожавам моето "момиченце" и не бих я продал никога!!!

Ако скоро има сбирка,ще я покажа :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам много неща от автоматика лост педали и компютър кутията е с проблем и е разглобена ако ти трябва нещо свиркаи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И откъде ти е известно?Има.

Да, там има и на всички останали мотори без моя и прословутия АСЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги всичко става , кутия за Ц4 с компа, окабеляване ,лост и полуоски и става . по принцип кутия за ауди кара всички мотори закрепянето е унифицирано. ама няма смисъл от такава интервенция. скъпа е сложна за изпълнение и не се знае колко ще кара кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...