Jump to content

Домашно кино


Recommended Posts

Здравейте,

Ще си взимам LCD. Нещо Full HD. Не съм решил точно какво все още. Обаче имам специфична нужда. Имам PC и го ползвам най-вече за музика (имам хубава саунд карта 5.1) и филми. Идеята ми е като си взема LCD-то да гледам филмите от компютъра на телевизора, което до тук не е нищо странно.

Искам да си взема система за някакво озвучаване 5.1, като с него да мога следните неща:

- Да гледам филми от компютъра на телевизора и звука да минава през въпросното озвучаване

- Да слушам музика от компютъра през въпросното озвучаване

- Да гледам телевизия (филми, спорт, музика) на телевизора и звука да минава през въпросното озвучаване

Какво да направя? Аз се сещам за 2 неща:

- Някаква система за домашни кино. За телевизията няма проблем. Филми през компютъра ще мога да гледам (през HDMI от видео картата), но звука няма как да го прекарам. Няма как да слушам и музика от компютъра....

- Хубави колони 5.1 за компютър (Creative Gigaworks например ... уникален звук). Музика и филми от компютъра без проблем. Няма как да гледам телевизия през тези колони.

Какво ще предложите? Изискването е да си ползвам 5.1 звука от компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, погледни в същият раздел, малко по-назад. :steinigung: Има същата тема, а и се изписа доста. Разгледай, ще намериш доста информация. А и така няма да пишем пак това, което писахме преди седмици :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата на колегата Aleksiev (ако става въпрос за нея) е за това как да гледа USB през домашното кино. Поне аз с такова впечатление останах. Аз филмите ще си ги гледам през компютъра чрез HDMI (да живее арената). Въпроса ми е как да постигне тази мултифункционалност на озучаването и по конкретно с какво?

Ицката, под рисийвър имаш предвид да си взема усилвател ли? Би ли ми предложил нещо? Предполагам трябва да има достатъчно много входове (поне HDMI за от телевизора + вход за жакове 5.1 от саунд картата). Бюджета ми е колкото за едно домашно кино (400-500 лв).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата на колегата Aleksiev (ако става въпрос за нея) е за това как да гледа USB през домашното кино. Поне аз с такова впечатление останах. Аз филмите ще си ги гледам през компютъра чрез HDMI (да живее арената). Въпроса ми е как да постигне тази мултифункционалност на озучаването и по конкретно с какво?

Ицката, под рисийвър имаш предвид да си взема усилвател ли? Би ли ми предложил нещо? Предполагам трябва да има достатъчно много входове (поне HDMI за от телевизора + вход за жакове 5.1 от саунд картата). Бюджета ми е колкото за едно домашно кино (400-500 лв).

Не, друга е темата, малко по-назад. Прочети я, мисля, че ще намериш доста отговори на темата домашно кино.

Ето линк: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=42899

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох я цялата тема. Много коментари има за това как и на какво да гледаме. Почти нищо няма за звук или ако има всички там споменават за качество, което аз не гоня (по-скоро не бих отделил толкова пари).

Sweep, нямам оптика на саунд-а. Картата ми е Creative с изходи на жакове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега според мен единствения начин да си пуснеш музика от компютъра и да слушаш звука през домашно кино,е ако имаш звукова карта на компа с оптичен изход.Не съм много запознат с тези технологий,но като гледам входовете и изходите на домашното кино,май само така може да стане.Нали се сещаш,че домашното ти кино може би ще има USB и с една флашка пак ще си слушаш музика през домашното кино,само ще трябва да си прехвърляш музиката на флаша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sweep, нямам оптика на саунд-а. Картата ми е Creative с изходи на жакове.

Здрасти колега. Щом картата ти е Creative, 100% имаш на един от жаковете отзад изход SPDIF, което си е директен цифров изход, макар и да не е оптичен. Най-доброто решение е както ти предложиха колегите ресийвър закачен към компютъра точно чрез този цифров изход и 5.1 колони, а към телевизора вариантите са много. Само че бюджета при този вариант (ресийвър + колони) ще ти отеснее.

Другият вариант, който е и по-евтин е колони za компютър от типа на Creative - те също имат няколко входа и можеш да ги ползваш и за гледане на телевизия. Ако мислиш преди всичко да гледаш филми и телевизия ще ти вършат перфектна работа, но ако възнамеряваш да слушаш и музика на тях определено ти препоръчвам да се насочиш към по-скъпия вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rukuku, по принцип съм напълно съгласен с теб. Идеята ми е за втория вариант, който си посочил - филми, телевизия, музика(не мисля да изселвам комшиите чак).

Харесал съм ей тия колони: http://mallbg.com/product_details.php?productID=423. Но отзад не виждам други входове освен жакове. Как ще накарам звука от телевизора да минава през тях (гледайки телевизия)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rukuku, по принцип съм напълно съгласен с теб. Идеята ми е за втория вариант, който си посочил - филми, телевизия, музика(не мисля да изселвам комшиите чак).

Харесал съм ей тия колони: http://mallbg.com/product_details.php?productID=423. Но отзад не виждам други входове освен жакове. Как ще накарам звука от телевизора да минава през тях (гледайки телевизия)?

Ами освен 4-те жака за свързване с компютър на гърба на субуфъра се виждат и 5 чинча. Накой от тях са допълнителни входове. И на сайта на Creative си го пише - "Auxiliary Input for MP3 and music players" - ей това ти върши работа за да закачиш телевизора на него.

А относно музиката нямах предвид да гониш комшиите. Просто на система за домашно кино с концепция малки сателитни говорители със субууфър качеството на музиката дори и с малка сила е под всякаква критика, самата музика няма никаква динамика, която може да получиш единствено от варианта ресиивър и по-сериозни предни колони за музика в стерео режим. Иначе за филми си е предостатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези чинчове мисля, че са изходи за 5-те сателита. Но мисля, че схаванах как да стане. Прекарвам си телевизора през жака му за слушалки към допълнителния вход на тези колони и си решавам проблема. Нали така? Това означава, че телевизията ще я гледам на стерео звук разцепен някак си в 5.1.

Тук ми възниква един допълнителен въпрос. Някоя цифрова телевизия има ли звук 5.1 или е само стерео?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...