Jump to content

Парктроник ? Какъв ? От къде ? За колко ?


Recommended Posts

Колеги замислил съм се да слагам парктроник на колата обаче понеже много харесвам и оценявам труда на инглощадските дизайнери и не искам да развалям вида на интериора на колата ми.

Интересно ми е кои от вас са си сложили подобно нещо и бих помолил който може да прати снимка на вътрешния модул и как пасва той на таблото. Интересува ме такъв дето най-да пасва на стила на ауди - т.е. да свети в червено не натрапчиво и да не е шарено и голямо.

Предварително благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи от типа с електромагнитна лента, която се лепи от вътрешната страна на бронята. Нищо не се продучва, няма видими сензори и е доста елегатно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи от типа с електромагнитна лента, която се лепи от вътрешната страна на бронята. Нищо не се продучва, няма видими сензори и е доста елегатно.

къде мога да ги видя тези парктроници колега ? цени и т.н. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, знаете ли дали има модели които светят червено? Разгледах над 10 различни модела с 50 различни цвята, а няма един който да свети в цвета на таблото. Всъщност имаше един много хубав, ама дисплея му беше огромен и ме е страх да не го помислят за навигация гепардите (да им еб* майкат*!) Та кажете ако има нещо по-прибрано така, идеалният вариант ще е да може да влезе в нишата под пепелника или още по добре на таблото между оборотомера и километража, пред стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, знаете ли дали има модели които светят червено? Разгледах над 10 различни модела с 50 различни цвята, а няма един който да свети в цвета на таблото. Всъщност имаше един много хубав, ама дисплея му беше огромен и ме е страх да не го помислят за навигация гепардите (да им еб* майкат*!) Та кажете ако има нещо по-прибрано така, идеалният вариант ще е да може да влезе в нишата под пепелника или още по добре на таблото между оборотомера и километража, пред стъклото.

Аз на А3ката имах такъв дето светеше червено.Дисплея беше един объл и много малък и добре изглеждащ,черен на звят.Залепих го горе на тавана зад задния плафон и като погленеш в огледалото го виждаш,като цвят беше черен като пластмасите и светеше червено като всичко в колата.Яд ме е ,че нямам снимки,нямаше как по добре да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Сложи от типа с електромагнитна лента, която се лепи от вътрешната страна на бронята. Нищо не се продучва, няма видими сензори и е доста елегатно.

Вече ги има в България. Аз си взех от официалния представител с 2г. гаранция, монтираха ми го и с чиста съвест мога да кажа, че по точен парктроник не съм виждал. Мога да спирам на по-малко от 10см от каквото и да е. Стени, метални колчета, коли ..... просто нямам думи, другото хубаво е, че не си дупчих бронята и няма грозотий. Ако някой мисли да слага няма да сгреши. Ето един линк към една обява http://www.topobiavi.com/парктроник-без-пр...adno117368.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ауди 100/ А6 Ц4 не може- има една греда в бронята, която омазва пейзажа. Там само с датчици.

А цифрите на дисплея се сменят, моя светеше зелено, за половин час светна червено :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ауди 100/ А6 Ц4 не може- има една греда в бронята, която омазва пейзажа. Там само с датчици.

А цифрите на дисплея се сменят, моя светеше зелено, за половин час светна червено :hilezh:

Незнам къде се намира точно тази греда за която си писал, но ако е на 3см под нея или над нея няма да има проблем. Аз изчетох упътването и там е обяснено за такива случаи защото работи на електромагнитен принцип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излята е в бронята- 2-3 см е, после има още 2-3 см ребра, тоест поне 5- 6 см е.

Може да се напъха лентата под лайсните на бронята, но аз предпочетох датчици :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излята е в бронята- 2-3 см е, после има още 2-3 см ребра, тоест поне 5- 6 см е.

Може да се напъха лентата под лайсните на бронята, но аз предпочетох датчици :hilezh:

Еми няма лошо щом ти върши работа,дано да ти показва точно. Но мисля, че ще може да се сложи на кола като твоята, ти като знаеш как изглежда бронята свалена какво мислиш има ли къде да се лепне лентата и да е на 3см от този метал, но не под тези лайсни за които казваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показва точно до сантиметър- играх си с рулетка и колата на съседа ми беше препядствие :flehan:

Може да се свали по- ниско лентата, под гредата, но тогава пък не е спазено правилото за 30- 50 см от земята.

Доколкото съм схванал от прочетеното и от обясненото от grizzly, датчика излъчва, препядствието отразява, връща сигнала и се обработва времето за връщане на сигнала (затова пише до 10км/час да е скоростта при паркиране на заден).

Магнитната лента осигурява по- добро покритие, 6 датчика на практика напълно покриват функционалността на лентата. Е, не се дупчи бронята :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показва точно до сантиметър- играх си с рулетка и колата на съседа ми беше препядствие :hilezh:

Може да се свали по- ниско лентата, под гредата, но тогава пък не е спазено правилото за 30- 50 см от земята.

Доколкото съм схванал от прочетеното и от обясненото от grizzly, датчика излъчва, препядствието отразява, връща сигнала и се обработва времето за връщане на сигнала (затова пише до 10км/час да е скоростта при паркиране на заден).

Магнитната лента осигурява по- добро покритие, 6 датчика на практика напълно покриват функционалността на лентата. Е, не се дупчи бронята :lol:

Да така е 6-те датчика покриват много, но доколкото знам има няколко възможности ултра звуковия да не отчете. Например при наклонено препядствие отзад сигнала който изпраща датчика не се връща, а се отразява нагоре и неотчита. Попаднах на това в нета. Разликата между ултразвуковия и електромагнитния. Ултразвуковия е червения,а електромагнитния с трите цвята

post-40005-1243966117_thumb.jpg

post-40005-1243966125_thumb.jpg

post-40005-1243966131_thumb.jpg

post-40005-1243966263_thumb.jpg

post-40005-1243966267_thumb.jpg

post-40005-1243966272_thumb.jpg

Редактирано от kitezone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ае колеги, за къф чеп са ви дисплеите?, че да ги мислите - червени, зелени, под пепелника в джабката?

не ви ли стига просто звуковия сигнал? почвате да приближавате и .... т т т т т....

стаа напечено и .... тт тт тт тт тт...

нацепвате са и .... ттттттттт.... :lol:

помислете малко :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Чепа' е, че ми е много удобно да видя колко остава; че обичам да си усиля любимите песни и тогава 'ти-ти-ти'- ткането ще го чуя, ама друг път.

Ти случайно да не слушаш само радио или и ТВ- то го гледаш на тъмен екран- не че не може, но с картина е по- приятно.

И не на последно място- кенефа Ц4 няма видимост на последните 60 см от багажника и дори да му свикнеш с габаритите, винаги има шанс да не видиш ниска саксия, от каквато ме спаси вече веднъж парктроника.

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, ти с видеокамера ли си на парктроника?

освен това, баш като паркираш ли си усилваш музиката? не се ли приготвяш някак си да слизаш от МПС-то?

сори за Ц4-ката, не знаех че няма видимост 60см!

ето това според мен е предостатъчно като сигнал:

http://www.parkingdynamics.co.uk/Vehicle-S...ng-Dynamics-PD1

клик на първото клипче :lol:

ps kitezone къде ти го монтираха? в пловдив ли?

Редактирано от CID
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не съм с камера, но винаги се случва да изпищи фалшиво.

Представи си- даваш на заден- нищо не се вижда, а ти пищи. На бас, че ще продължат 80% от шофьорите :lol:

С дисплея ако перманентно намалява разстоянието, очевидно има нещо, ако ту намалява, ту показва, че се увеличава, почти сигурно е, че или е нещо като по- стръмен наклон или пръчка или подобен предмет, който ту попада в обсега, ту- не и препядствието е 'фалшиво'.

Сега ще кажеш, че ще пищи различно- е, да, но за всеки диапазон от 30 см звука е еднакав, а на дисплея го виждаш със стъпка 10 см. По- джижданите дисплей показват графично и в коя зона на бронята е препядствието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ги има в България. Аз си взех от официалния представител с 2г. гаранция, монтираха ми го и с чиста съвест мога да кажа, че по точен парктроник не съм виждал. Мога да спирам на по-малко от 10см от каквото и да е. Стени, метални колчета, коли ..... просто нямам думи, другото хубаво е, че не си дупчих бронята и няма грозотий. Ако някой мисли да слага няма да сгреши. Ето един линк към една обява http://www.topobiavi.com/парктроник-без-пр...adno117368.html

колега това същото нещо ми трябва ама някъде в София да ги слагат !

има ли някой идея в София къде ги правят ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега това същото нещо ми трябва ама някъде в София да ги слагат !има ли някой идея в София къде ги правят ?
В София незнам дали ги слагат някъде, аз съм от Пловдив тук знам къде, но ако можеш да си свалиш бронята и прочетеш инструкциите ще си го сложиш сам. Много е лесно. Мисля, че всеки сервиз където монтират подобни неща няма да се затруднят. Може да се обадиш на вносителя да го питаш. Ако разбера нещо повече ще ти пиша.
колега, ти с видеокамера ли си на парктроника?освен това, баш като паркираш ли си усилваш музиката? не се ли приготвяш някак си да слизаш от МПС-то?сори за Ц4-ката, не знаех че няма видимост 60см!ето това според мен е предостатъчно като сигнал:http://www.parkingdynamics.co.uk/Vehicle-S...ng-Dynamics-PD1клик на първото клипче :)ps kitezone къде ти го монтираха? в пловдив ли?
Да в Пловдив много лесно се монтира.Ако се интересуваш ще ти дам координати
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да интересувам се. кажи цена за работата по поставянето ...и на хапаратурката ;) - абе въобще колко ти излезе всичко!

Редактирано от CID
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да интересувам се. кажи цена за работата по поставянето ...и на хапаратурката ;) - абе въобще колко ти излезе всичко!

Петре,

ела да ти го ... хм... сложа аз... тоя парктроник ... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...