Jump to content

Изчезва ми маслото


bateice

Recommended Posts

Двигател 1.6 ADA

В разтояние на 6 месеца съм долял около 2 литра масло.....

От ауспуха не пуши.

Около капака на главата има малко омасляване и това е което е видимо.

Някакви идеи какъв може да е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгоряло го е най-вероятно, за да намалява от теч, трябва да правиш локви по земята.

Няма локви но ако го гори каде е проблема ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш че не пуши и олятото е малко.Обикновенно като гори препушва когато мотора е загрял.Пропушва след подаване на газ.Поне моето старо Б3 беше така,или по точно пушекът се появяваше като го изфорсирам после изчакам 20-25сек. и пак му подам еднократно газ.Проблемът се реши след смяна на гумечки и така го продадох.На какви км. ти е маслото да не е време за смяна.Обикновенно като доиде време за смяна нормално е да започне да харчи.Успех това мога да ти кажа. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е от гумичките.

Няма масло в антифриза и не пуши отзад колкото и както да я форсирам а и свещите са си чисти.

Мерси на всички за съдеиствието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема и аз ще се намеся в тази. При мен е същото но се появи изведнъж ,след смяната на маслото :hilezh: и ми се струва че маслото е по-рядко от обикновено (като барна това което е на щеката). На път сам да сменя гумичките на клапаните ,но майстора ми каза че може маслото да е прекалено "тънко" и за това да го гори.. :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спецовете твърдят , двг. с диаметър на цилиндрите 79,5 и 81 мм , сегментите издържат до 400-500 000 , на 82,5 мм около 250 000 дължало се на разлика в дебелинатана на сегментите. Понякога и гумички не помагат при едното ми Ауди е така другото не пипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...