Jump to content

Ролка на обтегача на пистовия ремък


Милослав

Recommended Posts

Колата е А6 2.5 ТДИ АЕЛ мотор '97.

Някой знае ли размерите на ролката на обтегача на пистовия ремък?

Доколкото знам не се продава отделно, а само с обтегача и цената е малко луда :unsure:

Та, ако някой има идея или има морга с такава ударена кола, ако може да ми каже и да снима въпросната ролка ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е А6 2.5 ТДИ АЕЛ мотор '97.

Някой знае ли размерите на ролката на обтегача на пистовия ремък?

Доколкото знам не се продава отделно, а само с обтегача и цената е малко луда :unsure:

Та, ако някой има идея или има морга с такава ударена кола, ако може да ми каже и да снима въпросната ролка ще съм благодарен.

Eто http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi моргата е в София Чепинско шосе 19

Редактирано от vladim
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi моргата е в София Чепинско шосе 19

Отваря ми заглавната страница това, а като цъкна иначе единственото на части е 98 ц5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти телефон 0887543383 мисля че колата не е разглобена още англйска е но това за ролката няма значение от там си купих датчика за тепература на водата. Пиши в търсене А6 94 до 97г тип двигател дизелов и излиат няколко на части

Редактирано от vladim
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти телефон 0887543383 мисля че колата не е разглобена още англйска е но това за ролката няма значение от там си купих датчика за тепература на водата. Пиши в търсене А6 94 до 97г тип двигател дизелов и излиат няколко на части

Тия не вдигат, това Чепинско Шосе не излиза нищо в бг мапс ...

Дали ще е удобно да ми обясниш къде е това чудо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е А6 2.5 ТДИ АЕЛ мотор '97.

Някой знае ли размерите на ролката на обтегача на пистовия ремък?

Доколкото знам не се продава отделно, а само с обтегача и цената е малко луда :hilezh:

Та, ако някой има идея или има морга с такава ударена кола, ако може да ми каже и да снима въпросната ролка ще съм благодарен.

кажи ваобще за какво ти е тази ролка?

комплекта с амортисьора струва 850лева,само ролката е 550лв.

но данеби някой майстор да те мята на черешата?

сигурен ли си че е от нея?

а иначе я свали,отиди с нея в някой сервиз в който познаваш хората и им кажи да ти намерят,подходяща,тя се сменя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажи ваобще за какво ти е тази ролка?

комплекта с амортисьора струва 850лева,само ролката е 550лв.

но данеби някой майстор да те мята на черешата?

сигурен ли си че е от нея?

а иначе я свали,отиди с нея в някой сервиз в който познаваш хората и им кажи да ти намерят,подходяща,тя се сменя!

Трябва ми, за да я сменя, защото е почнала да се чува мамицата й.

Тези цени ги знам и ми е настръхнала косата :stupid: Но аз доколкото знам само ролката не е 550, а 550 е ролката с държача. Само ролката като се свали не би трябвало да е такава цена.

Не ме мятат, идеята е че тр да си оставя колата през деня, майстора ми е далече ...

Ами сигурен съм че е от нея, защото още като я обслужвах колата, момчетата ми казаха, че е тръгнала.

Вероятно ще трябва наистина да си оставя колата при майстора за цял ден и да го ангажирам него ...

Редактирано от Милослав
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия не вдигат, това Чепинско Шосе не излиза нищо в бг мапс ...

Дали ще е удобно да ми обясниш къде е това чудо?

Aз не съм от София и не знам къде се намира Чепинско шосе. Датчика ми го пратиха по Еконт пиши в мобиле бг в търсене Ауди А6 94 до 97г тип двигател дизелов там при другите обяви за продаване има и няколко които се продават на части това за което ти говоря е с англйски номер там има и карта къде точно се намира моргата. Бъди по настоятелен с телефона щото и на мен не ми вдигнаха от първия път. Дано да я вземеш по евтино и да е читава ролката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ще трябва наистина да си оставя колата при майстора за цял ден и да го ангажирам него ...

20 лв за таксита и бутилка за майстора са за предпочитане пред случка с неочакван край <_<:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 лв за таксита и бутилка за майстора са за предпочитане пред случка с неочакван край :steinigung::hilezh:

Ооо със сигурност си прав за това.

В процес на издирване съм засега ако ли не ще прибегна до това.

Просто не ми е удобно да го разкарвам човека ...

И все пак, ако някой знае размера на тази ролка от ДИЗЕЛОВО ауди ц4 , ще съм благодарен да сподели :hilezh:

Редактирано от Милослав
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо със сигурност си прав за това.

В процес на издирване съм засега ако ли не ще прибегна до това.

Просто не ми е удобно да го разкарвам човека ...

И все пак, ако някой знае размера на тази ролка от ДИЗЕЛОВО ауди ц4 , ще съм благодарен да сподели :bia:

Здрастих колега имам пълно инфо за цена и начини за смяна елементарно е а ролката оригинална е около 60 лв желателно е да я смениш за да не страдаш излищно големи поразии може за направи звънни ми на 0889475152 и ще те оправя отренирал съм го 5-6 пъти поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво се прави, кажи че да знаем и ние.

Не вярвам да намираш оригинална ролка с амортесьор за 60 лв. Казвали са ми, че се пригаждала някаква ролка от друга кола, забравих каква, мерцедес ли беше и се махал този амортесьор. Ама не знам подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се отделно и ролка и амортесьор, не са само комплект.

Ролката ставаше от някакъв форд - пиши на Димо (thesaint11), той ще ти каже точно каква. Ролаката е абсолютно същата...

Не съм запознат с вариант за премахване на амортисьорчето въобще .. не мисля че ще стане ОК. И във следващия мотор (V6) се използва същата система за обтягане и амортисьорчето е същото.

Т.е . с едни 200-250 лева сменяш ролата и амортисьорчето (само оригинално има), алуминиевата отливка в която лягат и капака просто няма какво да им се счупи.

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се отделно и ролка и амортесьор, не са само комплект.

Ролката ставаше от някакъв форд - пиши на Димо (thesaint11), той ще ти каже точно каква. Ролаката е абсолютно същата...

Не съм запознат с вариант за премахване на амортисьорчето въобще .. не мисля че ще стане ОК. И във следващия мотор (V6) се използва същата система за обтягане и амортисьорчето е същото.

Т.е . с едни 200-250 лева сменяш ролата и амортисьорчето (само оригинално има), алуминиевата отливка в която лягат и капака просто няма какво да им се счупи.

Само за ролка имам цена 550 лв и то от доверен човек. С обтегача - 850 - ако искаш :birthday:

Не знам как я смяташ за 200 - 250 лв, но ако имаш от къде да го взема на тази цена не бих се двоумил - ако ти имаш такова инфо, моля те да споделиш :birthday:

Ако е такава цената взимам веднага - е стига да не е пластмасово :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ролката питай Димо, от него я взех преди 2 години...

Амортисьорчето го купих тогава от Юнитрейд, около 170-180 лв. мисля че беше.

Минал съм над 65 000 след смяната и нямам никакви проблеми.

Само трябва да намериш някой кадърен да тия сложи :hilezh:

Успех....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги извинявам се за закъснението ама все пак трябва и да се почива та на въпроса преди около 1 месец смених за пореден път амортесьора и ролката колегата Веско е напълно прав амортесьор 180лв ролка 60 с отстъпката ми.Преди 2 години като сминих ремъците и ролките смених за първи път и амортесьора от юнитрейд оригинален -дрън дран отупаха ме 280лв за него и едвам изкара 40 хиледарки и протече. Сега си поръчах от Германия през моя човек хем по евтино хем истинско марката е stabilus извинявам се предварително ако не е правилно написано но това е по спомени а ролката е ina от BMW надявам се че бях полезен поздрави на всички :juggle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги извинявам се за закъснението ама все пак трябва и да се почива та на въпроса преди около 1 месец смених за пореден път амортесьора и ролката колегата Веско е напълно прав амортесьор 180лв ролка 60 с отстъпката ми.Преди 2 години като сминих ремъците и ролките смених за първи път и амортесьора от юнитрейд оригинален -дрън дран отупаха ме 280лв за него и едвам изкара 40 хиледарки и протече. Сега си поръчах от Германия през моя човек хем по евтино хем истинско марката е stabilus извинявам се предварително ако не е правилно написано но това е по спомени а ролката е ina от BMW надявам се че бях полезен поздрави на всички ;)

Навярно ще си купя ролка от Димо :hilezh:, която той каза че e такава, която си е за Ауди ;)

meku6ko - сам ли си я сменял тази ролка и да разбирам ли че срещу солидно количество почерпка можем да я сменим заедно? ;)

Друг въпрос, който изниква е - трябва ли да сменя и обтегача, защото чета, че повечето ги сменята комплект?

Редактирано от Милослав
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първопричината за проблемите в ролката почти винаги е амортисьорчето (обтегача), което е дало фира..

Друг е въпроса защо се разбива..

При мен проблема беше в шайбата на алтернатора, която е с "тресчотка" в нея. Като се угаси двигателя тресчотката обира инерционния ход на ремъка.

Когато тресчотката не работи коректно, при всяко гасене се получва удър върху амортисьорчето и то дава фира бързо..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първопричината за проблемите в ролката почти винаги е амортисьорчето (обтегача), което е дало фира..

Друг е въпроса защо се разбива..

При мен проблема беше в шайбата на алтернатора, която е с "тресчотка" в нея. Като се угаси двигателя тресчотката обира инерционния ход на ремъка.

Когато тресчотката не работи коректно, при всяко гасене се получва удър върху амортисьорчето и то дава фира бързо..

Чесно казано забелязах че и при двата пъти като сменях при мен оптегача/амортесьорчето/ се беше скапало то а самата ролка си беще горе долу ок което е в подкрепа на казаното по горе от Веско с малко изключение че при мен ролката на алтернатора е обикновенна и сега ми просветна защо го сменям толкова често. БЛАГОДАРЯ колега Веско мисля че е крайно време да осъществим дългоочакваната среща и да уморим по някоя бира

ps. Всички колеги от форума знаят че съм готов да помогна с каквото мога така че заповядайте на никого няма да обърна гръб поздрави на всички <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги аз смених на скоро лагера които е в тази прослувута ролка и за сега 2000 км нямам проблеми опрерацията трае около час най много два и като пари без работата (сам на себе си до сега не съм вземал пари :) ) излиза не повече от 15 лв. като лагера е на СКФ и е 10 лв. ако някои се интересува мога да погледна за номера на лагера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте :steinigung:

За да може да затворил темата и да е полезна да кажа крайния изход - ролката се продава отделно и се сменя лесно.

Сваля се само и единствено лайсната, на която се хващат фаровете и после обтегача :)

Операцията е лесна :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Милослав, с правилния подход може и да не се сваля лайстната над фаровете. Я кажи от къде намери само ролката и колко струва?

Редактирано от Grayfox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Аутоплюс я имат. Не мога сега да ти кажа номера.

Ако идеш в Люлин, или по телефона им кажи, че ти трябва ролка за Ауди за обтегача, която е за друга кола и е донякъде универсална, от двете, за които ще се сетят, по-скъпата - към 66 лв.

Ако не успееш ми пиши да видя номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...