Jump to content

Таблото от мили в километри - възможно ли е ?


Nightmarez

Recommended Posts

Колата е А4 2000г. 1.8 :respekt:

Таблото е с FIS и показва в мили.

Възможно ли е да се направи нещо, за да показва в километри (изминатото разстояние) или решението е ново табло ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е А4 2000г. 1.8 :D

Таблото е с FIS и показва в мили.

Възможно ли е да се направи нещо, за да показва в километри (изминатото разстояние) или решението е ново табло ?

Не съм сигурна, но мисля ,че с Vag-Com е възможно да се 'обърне'. Поне така беше споменал един познат от форума :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е А4 2000г. 1.8 :D

Таблото е с FIS и показва в мили.

Възможно ли е да се направи нещо, за да показва в километри (изминатото разстояние) или решението е ново табло ?

Да с vag-com може. Трябва да потърся как се правеше :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако реша да го сменя, как да търся заместител, който да сработи на моята кола ?

Това табло е с FIS, ел.часовник, темп.масло, волтметър. Не държа на всички уреди, само на FIS-a.

Отзад е с 3 букси по 32 пина.

По какво се различават таблата? В смисъл аз имам всички датчици по колата явно. Няма да е проблем ако взема друго без някой уред. Само да гледам отзад да са 3х32 пина ?

Правилно ли съм разбрал от всичко което прочетох из форума до сега ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото ти е добре, само ти трябва някой с ваг-ком да ти го сетне на КМ. Ето как се прави:

"If you use miles you will need to switch the cluster to Km for a couple minutes to get

the cluster set correctly. Turn the igition back on, restart vag-com. Press SELECT then

click on 17-INSTRUMENTS, wait for the controller to respond. Click RECODE, change

the third to last number in the code to a 3 then click DO IT!. This will make it say Km

instead."

Помоли някой колега от Пловдив с ваг-ком да ти го направи, ако не успееш да намериш ми пиши, аз пътувам от Бургас към София след 2-3 дни може по път да ти помогна :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да му помогна, само че след празниците :(

"change the third to last number" - това третата цифра отзад напред ли е?

Редактирано от K4m3n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е от 3-тата цифра до края ( до където има цифри ) се слага 3 м/у съществуващите.

Ясно, трябва да се пробва, че аз го знам с друга цифра :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз реших да го сменя, понеже екрана на FIS не е в час - "плете". Нищо не се разбира ;)

Намерих табло в ebay.de, но номера му е различен (4BO 919 930 Q). Моя е 8D0 920 980 A.

Разликата на външен вид е само една, че часовника на 4BO 919 930 Q е стрелкови.

Дали ще стане ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма да стане таблото от Б5 Фейслифт-а се различава от на Б5 но виж за ФИС дисплея щом е заминал има решения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си само дисплей от е-бей, мисля че по 160-170 лв се намират. Преди това има още един номер който може да проваш, да увеличиш контакта на лентовия кабел с ламаринката която притиска дисплея с гумените опори отдолу.

А относно горните два диспея - единия с 4D0 - e A4 cluster , 4B0 - A6 cluster, не знам дали има разлика м/у двата, може да пробваш и да кажеш после дали става.

Но ако ти е само FIS дисплея, той се оправя или се заменя, няма смисъл от цялата играчка с прекодиране на нов и т.н. (ако не го сменяш с S- такъв) или старият не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Какво ще рече Фейслифт-а?Мога ли да си купя просто табло с FIS и да му взема дисплея ?

Вземи си само дисплей от е-бей, мисля че по 160-170 лв се намират. Преди това има още един номер който може да проваш, да увеличиш контакта на лентовия кабел с ламаринката която притиска дисплея с гумените опори отдолу.А относно горните два диспея - единия с 4D0 - e A4 cluster , 4B0 - A6 cluster, не знам дали има разлика м/у двата, може да пробваш и да кажеш после дали става.Но ако ти е само FIS дисплея, той се оправя или се заменя, няма смисъл от цялата играчка с прекодиране на нов и т.н. (ако не го сменяш с S- такъв) или старият не работи.
Кое се прекодира, колега ?Възможно ли е проблема да идва от чипа зад дисплея :bia:

П.С. Пробвах да увелича контакта... без резултат ;)

Редактирано от Nightmarez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще рече Фейслифт-а?Мога ли да си купя просто табло с FIS и да му взема дисплея ?Кое се прекодира, колега ?Възможно ли е проблема да идва от чипа зад дисплея :)

П.С. Пробвах да увелича контакта... без резултат :bia:

Не се занимавай с ново табло, защото приключенията са големи. Трябва новото табло да се обучи към ЕКУ-то на колата, а след това да си обучаваш ключовете към таблото. Не че е голяма философия, но може да не стане, ако купиш табло с различен ВАГ номер от това на твоето. Дисплей имам, но от табло от S3, незнам дали ще ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще рече Фейслифт-а?Мога ли да си купя просто табло с FIS и да му взема дисплея ?Кое се прекодира, колега ?Възможно ли е проблема да идва от чипа зад дисплея :)

П.С. Пробвах да увелича контакта... без резултат :bia:

Колегата K4m3n ти е отговорил за новото табло и прекодирането му. Също е много важно при покупка на табло да имаш IMO кода му. При теб може да се сложи табло с IMO 2 и 3.

Относно проблема с FIS дисплея - проблема му е или в чипа или в контакта(лентовия кабел), но и при двата вариана решението е нов, защото чипа на дисплея е в/у лентовия кабел.

Дисплея се презапоява, като се заменя с нов. Има колеги във форума които предлагат тази услуга.

Дисплея от S3 става и за твоето табло, просто при разпояване много трябва да се винмава, най добре е с горещт въздух да се разпои :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата K4m3n ти е отговорил за новото табло и прекодирането му. Също е много важно при покупка на табло да имаш IMO кода му. При теб може да се сложи табло с IMO 2 и 3.

Относно проблема с FIS дисплея - проблема му е или в чипа или в контакта(лентовия кабел), но и при двата вариана решението е нов, защото чипа на дисплея е в/у лентовия кабел.

Дисплея се презапоява, като се заменя с нов. Има колеги във форума които предлагат тази услуга.

Дисплея от S3 става и за твоето табло, просто при разпояване много трябва да се винмава, най добре е с горещт въздух да се разпои :bia:

ПИН кода и аз мога да му го извадя, но ако реши да купува ново табло - да внимава какво купува. Две табла с ФИС купувам и нито едно не може да се обучи на колата ми :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, за да не пускам нова тема, искам само да попитам - процедурата същата ли е и за А6 - 95 г по отношение на смяната на мили с километри?

Моторът е АВК, както сигурно е известно на повечето ... :bia:

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за да не пускам нова тема, искам само да попитам - процедурата същата ли е и за А6 - 95 г по отношение на смяната на мили с километри?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен ме интересува не само таблото, а може ли и борд компютърът да се смени и д ами показва вместо MPG в л/100 км.

след промяна отмили в километри това ще се отрази и на борд компютъра :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених показанието от мили в км. Съответно се смени и MPG в l/100. При моята кола това става чрез свързване с ваг-ком, избор на "17 instruments", "recode" и в полето "software coding", което има 5 цифри се сменя средната(третата) на 3. Показал съм го на снимките прикачени по-долу. При мен беше 00400, а сега е 00300. Освен мили в км ми се появиха и няколко ефекта :blackey:. При даване на контакт ми излиза надпис на английски" натисни педала на амбреажа, бе маймун" :blackey: и при отваряне на шофьорската врата , а ключа е на таблото - бибибка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...