Jump to content

VAG-COM за B8


Cocteau

Recommended Posts

Ето някой неща, които могат да се активират през vag-com.

Моята е еще в гаранция и няма да я пипам, но ако има мераклии, могат да ги изпробват.

[select]

[17 - Instruments]

[Coding - 07]

[Long Coding Helper]

Click on each of the Byte numbers in step 3) and you'll see the selectable options below.

Uncheck the box for "Seatbelt Warning active"

[Do It!]

Enabling Gauge Test/Needle Sweep

This will sweep the gauge needles through their full range automatically when you start the engine.

[select]

[17 - Instruments]

[Coding - 07]

[Long Coding Helper]

Click on each of the Byte numbers in step 3) and you'll see the selectable options below.

Check the box for "Gauge Test/Needle Sweep active"

[Do It!]

Enabling Lap Timer

[select]

[17 - Instruments]

[Coding - 07]

[Long Coding Helper]

Click on each of the Byte numbers in step 3) and you'll see the selectable options below.

Check the box for "Lap Timer active"

[Do It!]

Operating Windows and Sunroof with Remote

(Note, the sunroof cannot be opened with the remote)

You need to continuously hold the remote button for the function to operate.

[select]

[46 - Cent. Conv.]

[Coding - 07]

[Long Coding Helper]

Click on each of the Byte numbers in line 3) and you'll see the selectable options below.

Check the box for "Comfort Operation: Remote Control active"

[Transfer Coding]

[Do It!]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Някой би ли ми казал какъв кабел и откъде да си взема, тк този който имам за B6-цата не става за B8-цата? Оригиналния на Ross-tech ми е скъп така че дано има алтернатива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Този трябва да ти свърши работа. Порови се малко в облака може да го намериш и по-евтин.

http://www.obd2tool.com/goods-4447-2013+VAGCOM+V12103+VCDS+OBD2+Cable+Vcds+Hex+can+usb+tool+for+VWAudiSeatSkoda.html

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Можеш да го купиш от Китайския ebay:

 

http://www.dhgate.co...0-1c|3816360554

 

Аз имам точно тази версия и работи идеално. Фалшификат е, но германския оригинал е над $300.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Цитиране на предходен пост!

Този трябва да ти свърши работа. Порови се малко в облака може да го намериш и по-евтин.

http://www.obd2tool.com/goods-4447-2013+VAGCOM+V12103+VCDS+OBD2+Cable+Vcds+Hex+can+usb+tool+for+VWAudiSeatSkoda.html

Нормално ли е да е толкова евтин (15$)? На Ross tech е 349$. 

Освен кабела, какъв софтуер ще ми трябва и от къде мога да го сваля?

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела или е оригинала на VAG-COM ($349) или е китайско менте ($15). Ако струва някъде 100 лв, означава че просто продават китайското менте за 100 лв. Китайското менте работи идеално и се продава със софтуера. Единстения проблем е че софтуера е пиратски. Не го купувай ако имаш морални резервации срещу пиратсвото.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аз софтуера гледам се сваля и от сайта на Ross Tech та кое му е пиратското в случая...въпроса е че след инсталацията се лицензира автоматично като включиш кабела първия път.

а аз имах един много тарикат колега който много рови и си поръчва такива китайски джаджи и си взе кабел за 20 долара от dhgate, който сега не може да ползва защото не работи със софта и естествено може да се оплаче само на арменския поп както се казва..та аз затова предложих на колега склад 66  защото срещу "5 лева" повече има гаранция че ще тръгне....но всеки си има мнение и лични предпочитания как да пазарува....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ross-Tech е единствената фирма която произвежда оригинала (кабела и софтуера) и цената е $349:

 

http://store.ross-tech.com/shop/VCHUC.html

 

Кабела и софтуера работят заедно. Ross-Tech не предоставя лиценз на други фирми да произвеждат кабела. Така че всички кабели които не са на Ross-Tech са китайски ментета. Този за сто лева за който говориш: http://sklad66.com/cms/VCDS-VAG-COM.html е просто китайско менте купено за $15 което Склад66 продават за 100 лв. на хора които мислят че като са платили 100 лв. не е менте. И тука е големия тарикатлък – да продаваш менте за 100 лв. под предлога че е оригинал.

 

Китайските ментета за 15 долара идват с едно малко CD което съдържа пиратска версия на софтуера VCDS на Ross-Tech, който е кракнат и не изисква лиценз.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В описанието е посочено, че предлаганите от нас интерфейси са съвместими.

Никога не сме твърдели, че са оригинални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдението беше направено косвено от колегата roggger чрез становището че VAG-COM интерфейсите които се продават от Склад66 не са подобни на тези които се продават в DHGate za $15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези от DHGate също работят с последната версия.

 

Освен бързата доставка какви са превъзходните възможности на вашия продукт за които хората биха платили 70 лв. повече?

 

Ето една друга българска фирма която продава едентичен продукт като този на DHGate, но за 80 лв. Ето и двата линка:

 

http://www.programatoribg.com/vagcan/index.htm

 

http://www.dhgate.com/product/vag12-12-vag-diagnostic-cable-vag-12-12-vag/212880559.html?recinfo=17,0,2#svh-2-5|null:0

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не работят с последната версия, работят само със стара 12.xx от 2012.
Може да се свържеш с тях за да ти я изпратят последната.

На линка който си посочил - погледни снимката на която интерфейса е отворен.
Вижда се липсата на "ненужни" компоненти. А други са подменени...

 

Често преработваме и поправяме китайски, вкл. и такива от dhgate, olx, програматори и т.н.т.
Китайците продават над 15 вида от този продукт с вариращо качество и възможности.

Повечето (но не всички) може да се преработят и да функционират пълноценно.

 

Възможните проблеми или комбинация от тях са вече описани.
Сред тях са комуникационни грешки; неправилно декодиране на DTC (поправяш нещо което не е развалено :eusa_think: ), не работещо дълго кодиране и др.

Наш кабел от 2011г. с версия 11.xx, може да се обновява и сега ще е с последната (засега) 14.10.0 от ноември 2014.

Може да се ползва и версията на руски език.

 

Да сведем разликите до: функционални на 100%, обновявания и гаранция за това и за хардуера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам кабел купуван от Вас през които вече няма комуникация с колата . Същото се  случи и преди време , но кабела беше гаранционен и го подменихте .Може ли да се поправи или пък да си купя компоненти от  Вас 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте, не искам да влизам в спор с вас дали вашия продукт е по-добър вариант от тези от DHGate. Разбирам че като представител на Склад66 сте длъжен да си защитавате продуктите. Но това което пиша на този форум произлиза главно от личен опит. Ако ми трябваше кабел който работи с последната версия на софтуера на Ross Tech а не 12, най вероятно бих го поръчал от вас и бих платил 100 лв. Но това не винаги е изискване, като се има предвид че версия 12 работи и със Б8 модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето случай, само изглеждат, че работят - грешни DTC, без дълго кодиране и т.н.т. Идват със софтуер който връща датата и изключва мрежата ...
Многократно дискутирани неща.

Поправяме кабели купени и от DHGate ... защо ли.

В новите версии са изчистени бъгове  и е подобрена е поддръжката не само на новите автомобили като B8 - защото е по UDS и все още е актуалният модел.

 

@Mu

Не се свързахте с нас ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много на ти с VAG COM и софтуери и кабели свързани с коли, но доколкото видях въобще не е сложно и в предвид опита ми с компютри и телефони, предполагам, че ще се справя. За това проучвам възможностите.

До колкото разбрах, версиите (11, 12, 14), за които говорите се отнасят за софтуера. От какво зависи дали кабела ще работи с по-стар или по-нов софтуер?! 

Правилно ли съм разбрал от разговора на CVT и VAGCOM, че цената на кабела + софтуера на skald66 се оправдава единствено от гаранцията, която дава фирмата и от бързата доставка (за разлика ако си поръчаш от ebay)?

И в крайна сметка, какъв ми е интереса да купя кабел, който струва 100 лв и работи с версия 14, като мога да купя кабел за 15 $, който работи с версия 12, която версия ще ми свърши същата работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето случай този за 15$ няма да работи или ще работи известно време.

Това вече бе коментирано.

Най-интересно е грешното декодиране на DTC, ще сменяш нещо което не е повредено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Купувам втори кабел 12.12.2 от OLX и не ми отваря живи данни на двигателя,искам да знам с вашия дали ще ги отваря за Audi A4B8 2.0TDI 143к.с.

Цитиране на предходен пост!?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако очакваш живи данни в межърмънт блокс няма и да видиш без значение от кабела.

ЕКУ-то работи по друг протокол и можеш да четеш само през advanced measurment blocks

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...