Jump to content

Странен Звук Отзад На А4 2.0 Tdi


GENADII

Recommended Posts

От 2-3 месеца притежавам и карам А4 2.0 TDI В7-седан. Малко след като свикнах със звука на колата в купето, започнах да чувам глухо потропване или по-скоро тупкане от към задната част на колата. Звука се чува при спиране с малка скорост или пък при разклащане напред-назад на купето и пак при минимална скорост. Два пъти досаждах в "Порше-Запад" за проблема, като първия път ми казаха, че са сменили четири щипки на нещо си... Втория път /друг приемчик/ ми издаде колата с думите, че звука е от плискането на горивото в резервоара. От една страна не ми се вярва много на тази версия... Да не съм си купил Тико или пък Марути, я? От друга страна има резон в тая работа, защото звука се влияе от количеството на горивото, т.е. спадне ли под половината, тупкането намалява а стигне ли към 1/4 , просто изчезва. Ще бъда благодарен на всички градивни мнения по този проблем, защото, макар и незначителен, проблема просто си съществува а в сервиза, вече не гледат на мене с добро око...

Р.Р. По дупки и неравности не се чува нищо. Дали някой е наблюдавал нещо подобно пък било при В5, В6 или В7 и дали резервоара е разположен различно при седан и комби?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Не съм компетентен на тема Б7, защото не съм имал щастието да се кача в такъв автомобил, но баща ми кара Б5 и има същото глухо потропване отзад. Няколко майстора един след друг обясниха, че това са спирачните апарати - работят си перфектно, просто хлопат леко. Това бил дефект на тия А4-ки. При Б7 се очаква такива дефекти да са отстранени при положение, че е доста по-нов модел, но знае ли човек. В краен случай си усили музиката и не го слушай това, защото по българските пътища е много трудно да не ти тропа абсолютно нищо! :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eeee не съм само аз.Колега карам А4 Б6 1.9 131к.с. и аз имам същото припукване на моменти.Това е категорично от резервоара.В зависимост от количеството гориво се плиска и самата пластмаса в резервоара пука.Престави си нещо от рода на бутилка за безалкохолно като я натиснеш по силно леко се деформира,като я пипнеш пак си възвръща първоначалната форма с характерен звук.

Карай си и не се притеснявай. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ходи по никакви сервизи, това е от горивото в резервоара.при мен също се чува глухо как се плиска в резервоара, когато е пълен или е над полувината се чува- при малко количесто в резервоара няма никакво "плискане" така, че несе притеснявай...слез от колата оставия на скорост и иди отзад и побутни малко няколко пъти и чуй как горивото се плиска в стените на резервоара.

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eeee не съм само аз.Колега карам А4 Б6 1.9 131к.с. и аз имам същото припукване на моменти.Това е категорично от резервоара.В зависимост от количеството гориво се плиска и самата пластмаса в резервоара пука.Престави си нещо от рода на бутилка за безалкохолно като я натиснеш по силно леко се деформира,като я пипнеш пак си възвръща първоначалната форма с характерен звук.

Карай си и не се притеснявай. :lol:

И при мен го има, поне плискането на горивото (А4 Б6 Авант). А припукване също има, но засега не мога да разбера дали е от там или от разни неща (пожарогасител, кабели, въже, т.н.) които държа над резервната гума и под пода, и които се блъскат при по-рязко спиране примерно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм с колата от аватара. Аз имам подобно почукване но то се променя с промяна на скоростта като след 100 не го чувам въобще чувам го сякаш от задна лява гума . Първоначално си помислих че нещо са е закачило за джантата но нямаше нищо. Аз допускам че е или от накладките които са перфектни испански на 8 месеца нови или просто спирачния ми диск е леко изметнат щото имам леки пукнатини по него . Но общо зето ни ми пука за ся и не го земам на яд . :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, и аз сам с В7 отскоро и проблема маи наистина е някакав такав с горивото, защото в началото си мислех че е от тубата с течност за чистачки , която съм сложил в багажника, но се самнявах да не би шума да идва от някаде другаде. Но все пак си имам едно наум, 4е може да е от другаде. Но ситуацията е сащата като твоята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...