Jump to content

Данък МПС X 2


jororo1

Recommended Posts

Благодаря ви много колегии.Това ме успкои много.Аз си мислех,че е над 500 лева :lol:

Може и да стане.... с незнайната еко такса.... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ,то ако може така никой няма си плаща данъците на колите :hilezh: това че пътищата са кочина спор няма, но в повечето случаи " номера" не минава.. и " малкото" оскъпяване от ОЛП+10 .. се оказва не толкова малко.

Абе аз ако я докарам до там,че да немога си платя данъка за МПС-то.. то по-добре да го продам :lol: .. то бива бива... ама и на това ще му дойде края.

А за "метода" с вносната бележка.. какво ще пишеш на нея ?? превеждам 20-30--50 -100 лв. на местни данъци и такси по случай празника на града ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам аз данъка по банков път може да се плаща и на разсрочено плащане

За моженето може, но на основание за плащане нали трябва да се посочи за какво е ? а при положение че те няма в регистъра..?

за "скърпване на положението" пред продажба... сигурно става.. ама все си мисля че работата ще стане ясна на по-следващ етап, защото въпросния автомобил вече ИМА талон, като дори и след смяната му в доисето в КАТ си пише дата на първоначална регистрация, както и кой е човека , и след това всеки следващ собственник. Така че дори и да се продаде такъв автомобил, в един момент винаги може да се види кога е бил внесен,регистриран, и човека който го е регистрирал дали е направил това и в данъчното, и като стане разминаването .. едва ли ще пропуснат възможността да ти смъкнат кинтите ! ... особенно като се има в предвид колко хора го правят този номер :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е смисъла колега да не си плащаш данъка ? така или иначе колата се води на твое име, и данъка се трупа, трупат се и лихви, в един момент ако решиш да продаваш въпросното возило без документ за платен данък никой нотариус няма да ти изповяда сделката.

Съответно отиваш и се изсипваш в данъчното, и ти взимат всичко което дължиш + лихвата, и в един момент може да се окаже че имаш да даваш повече данъци от колкото ще продадеш самата кола.

Не минава номера с " откраднахая " ... данъка си се дължи до момента в който автомобила е твоя собственност или не се спре от движение, но за да се спре от движение искат бележка от данъчното че всичко му е платено.. мърдане няма !

п.п. Поправете ме ако съм в грешка !

Веднага те поправям - копуваш си кола и не я рвгистрираш в данъчното както би следвал , след това не й плащаш и данъците както би следвало (защото няма смисъл да се наливат пари в една източвана хазна) не ме питай защо. Ходиш си на преглед и си ти я замерват на газанализатор и спирачки , но не показваш бележка за платен данък а някоя банкнота и след като колата ти е изправна можеш да минеш и без заветната бележка удостоверяваща платен данък. И така докато не рещиш да я продадеш, тогава отиваш в банката и внасяш една сума праи примерно 56,40 лева по сметка на данъчното и с бордерото от банката право при нотариуса и той изповядва сделката. Всичко е ок. колата не била регистрирана никъде, не дължиш нищо и те така те. Който не го е чувал - той не го е правил! Държавата това е един инструмент за насилие и Аз ще започна да си плащам данъците , тогава когато получа нещо срещу сумата заплатена от мен а не да карам по дупки да си троша колата и да плащам винетки а и данъци :hilezh: такаааа не става - Баламите ги нема вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага те поправям - копуваш си кола и не я рвгистрираш в данъчното както би следвал , след това не й плащаш и данъците както би следвало (защото няма смисъл да се наливат пари в една източвана хазна) не ме питай защо. Ходиш си на преглед и си ти я замерват на газанализатор и спирачки , но не показваш бележка за платен данък а някоя банкнота и след като колата ти е изправна можеш да минеш и без заветната бележка удостоверяваща платен данък. И така докато не рещиш да я продадеш, тогава отиваш в банката и внасяш една сума праи примерно 56,40 лева по сметка на данъчното и с бордерото от банката право при нотариуса и той изповядва сделката. Всичко е ок. колата не била регистрирана никъде, не дължиш нищо и те така те. Който не го е чувал - той не го е правил! Държавата това е един инструмент за насилие и Аз ще започна да си плащам данъците , тогава когато получа нещо срещу сумата заплатена от мен а не да карам по дупки да си троша колата и да плащам винетки а и данъци :hilezh: такаааа не става - Баламите ги нема вече.

Спор няма че " схемата" не работи, въпроса е какво може да се случи после ?

Ако в един момент ти се обадят и кажат.. така и така.. тази кола ваша ли е била в периода хх.хх.ххх ? ти кво ? неможе да кажеш Амее.. не е била моя... ?

.. и как ще им обясниш защо не си я завел в данъчното ? .. и после ще идат и при нотариуса.. дето е изповядал "законно" сделката..... и така... за временно спестени едни смешни пари.. влизаш в некав филм с държавно участие.

Навремето когато имаше давност и аз съм скатавал от фишове, един единствен път съм плащал 10 лв... и когато нарушението е било за фиш.. винаги съм им казвал ... " пиши" ... и те се трупат и изчезват с годините, давността беше 2 години... но и тази благинка я няма вече :hilezh: и сега се "оправяме" както дойде .. ако съм много виновен ... с г-н "кво шЪ прайм" .. и колкото-толкова .. ама туй са дребни суми в сравнение с "феномена" неплащане на данък.

Редактирано от 99ufo99
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спор няма че " схемата" не работи, въпроса е какво може да се случи после ?

Ако в един момент ти се обадят и кажат.. така и така.. тази кола ваша ли е била в периода хх.хх.ххх ? ти кво ? неможе да кажеш Амее.. не е била моя... ?

.. и как ще им обясниш защо не си я завел в данъчното ? .. и после ще идат и при нотариуса.. дето е изповядал "законно" сделката..... и така... за временно спестени едни смешни пари.. влизаш в некав филм с държавно участие.

Навремето когато имаше давност и аз съм скатавал от фишове, един единствен път съм плащал 10 лв... и когато нарушението е било за фиш.. винаги съм им казвал ... " пиши" ... и те се трупат и изчезват с годините, давността беше 2 години... но и тази благинка я няма вече :hilezh: и сега се "оправяме" както дойде .. ако съм много виновен ... с г-н "кво шЪ прайм" .. и колкото-толкова .. ама туй са дребни суми в сравнение с "феномена" неплащане на данък.

схемата работи. само си дръж колата в изправност заради себеси и заради другите. Аз карам почти през ден с над 200 км/ч от Асеновград към Пловдив (или обратно) и не бих си позволил лукса да имам неизправни спирачки или каквото и да е друго :hilezh: така че ако покрай теб прелити сребристо audi A3 РВ 5859 ВН или ти присветне отзад - това съм аз. Не спирам на стоп палки - не и на тази отсечка.

Редактирано от Любо Audi А3 Тurbo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

схемата работи. само си дръж колата в изправност заради себеси и заради другите. Аз карам почти през ден с над 200 км/ч от Асеновград към Пловдив (или обратно) и не бих си позволил лукса да имам неизправни спирачки или каквото и да е друго :hilezh: така че ако покрай теб прелити сребристо audi A3 РВ 5859 ВН или ти присветне отзад - това съм аз. Не спирам на стоп палки - не и на тази отсечка.

:hilezh: радвам се за ентусиазма ти, не съм си и помислял да си карам колите неизправни.. то данъка няма общо с тази работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам почти през ден с над 200 км/ч от Асеновград към Пловдив (или обратно)

Това е много похвално, колега...

Редактирано от doc_mc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че ако покрай теб прелити сребристо audi A3 РВ 5859 ВН или ти присветне отзад - това съм аз. Не спирам на стоп палки - не и на тази отсечка.

Баси мутрата! :D:hilezh:

Като си ходим към Смолян от тук нататък много ще внимавам по тази отсечка, да не ти убия скоростта нещо, направо ще се мятам в канафката ако те видя в огледалото ........ :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси мутрата! :lol::hilezh:

Като си ходим към Смолян от тук нататък много ще внимавам по тази отсечка, да не ти убия скоростта нещо, направо ще се мятам в канафката ако те видя в огледалото ........ :lol:

:);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моженето може, но на основание за плащане нали трябва да се посочи за какво е ? а при положение че те няма в регистъра..?

за "скърпване на положението" пред продажба... сигурно става.. ама все си мисля че работата ще стане ясна на по-следващ етап, защото въпросния автомобил вече ИМА талон, като дори и след смяната му в доисето в КАТ си пише дата на първоначална регистрация, както и кой е човека , и след това всеки следващ собственник. Така че дори и да се продаде такъв автомобил, в един момент винаги може да се види кога е бил внесен,регистриран, и човека който го е регистрирал дали е направил това и в данъчното, и като стане разминаването .. едва ли ще пропуснат възможността да ти смъкнат кинтите ! ... особенно като се има в предвид колко хора го правят този номер :steinigung:

аз имах друго на идея.Колкото и да е данъка по-малко може да се плаща и си си редовен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

схемата работи. само си дръж колата в изправност заради себеси и заради другите. Аз карам почти през ден с над 200 км/ч от Асеновград към Пловдив (или обратно) и не бих си позволил лукса да имам неизправни спирачки или каквото и да е друго :hilezh: така че ако покрай теб прелити сребристо audi A3 РВ 5859 ВН или ти присветне отзад - това съм аз. Не спирам на стоп палки - не и на тази отсечка.

За извънградско знаеш ли колко е ограничението? Заради един такъв състезател като теб, само че с автобус точно там съм излизал от пътя само и само да не отнесе мен и жена ми. После като го настигнах при Хвойна, обясняваше че не бил ме видял. Изобщо не ми пука дали спирачките са изправни или не - има много добра причина за ограниченията там и за знака "път с повишена концентрация на ПТП". :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам един казус не е точно по темата ама има лека връзка

преди години имах WV костенурка която дълго време седя пред блока спряна от движение в КАТ имаше някакви акции за прочистване на старите коли и ми я дигнаха/някаква фирма от Казичане/ и сега като отидох да плащам данъка на Аудито ми искат и данък за костенурката имало някаква наредба

оказа се че е доста сложно, в КАТ за да я отпиша/бракуват/ ми искат номера, а без бележка от там в данъчното не я отписват

та въпроса ми е има ли начин да се оправя в данъчното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди имахме Москвич - и в КАТ казахме, че сме е дали на вторични заедно с номерата. Номера стана - но в КАТ искат платен данък за предходната година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Аз карам почти през ден с над 200 км/ч от Асеновград към Пловдив (или обратно) и не бих си позволил лукса да имам неизправни спирачки или каквото и да е друго :mellow: ....

Да...в тая отсечка е пълно с паметници на такива като теб... с изправни спирачки. Лошото е, че от време на време го отнася и по още някой не успял да се метне в канавката заради такъв кат' теб :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данък ли? Да си троша колата по рововете и да плащам като поп с благодарност, че ме оправят?

За кое точно да плащам данък?

Защото нарязаха улицата ми на правоъгълници дълбоки по една педя преди два месеца и ги отебаха?

Защото хората започнаха да бъркат бетон и да пълнят дупките от джоба си?

За това ли да плащам:

http://dupkite.com/component/option,com_da...tegory/catid,6/

Или като вземем всички да плащаме данък и ше вземат да ги оправят?

Да плащам ли? По-скоро ми идва да удуша някой.

http://dnes.dir.bg/2009/06/03/news4553064.html

biglogo.jpg

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или ти присветне отзад

аз не разбрах - ти си зад мене и присветкаш - това какво означава? да ти помахам за здрасти или искаш да ти кажа дали нямаш изгоряла крушка на дългите? може ли да поясниш

JVV , точно тази дупка беше на стария Тодор Каблешков близо до Била. Отдавна улицата я преасфалтираха и я разшириха... май не беше улица а булевард, както и да е.

Редактирано от lllubo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JVV , точно тази дупка беше на стария Тодор Каблешков близо до Била. Отдавна улицата я преасфалтираха и я разшириха... май не беше улица а булевард, както и да е.

Това е логото на сайта.

Много лесно мога да изгубя половин час и да спретна актуална фотогалерийка само в рамките на две-три улици, по които минавам всеки ден.

Когато видя, че се прави нещо ще започна да плащам. Така съм си решил и не ангажирам никой с мнението си.

В момента не се прави или се прави така, че след една година да се прави пак за да се лапкат парички наново.

Мисля, че всички са съгласни с това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...