Jump to content

Смартфон


Recommended Posts

Какви неподкрепени коментари бе батенце? Какви спецификации?

Освен една "хардуерна" клавиатура и два-три пъти споменати 3.2 мегапиксела каза ли нещо смислено за тая експерия.

Освен,че много ти харесва и така си преценил ще казваш ли нещо по въпроса?

Избрал си за тебе ? Ми ползвай, трай и не пробутвай.

Чакаш новия айфон? И? Ще те питаме теб дали го одобряваш за да го купим?

Чети там за спецификации и мегапиксели и се радвай.Купи и следващия с 5 мегапиксела.

Хората не ползват iPhone за най-добрите си снимки. Има устройства, които снимат по-добре от телефон.

iPhone служи за други неща.

Кажи ми едно нещо, което можеш да направиш с айфона, а аз да не мога. Ще ти пратя ако искаш скрийншотове. И стига с тия злъчни коментари...щял да ме пита дали да си вземе следващия айфон...еййй,оля се. Пак четеш и коментираш повърхностно. Изваждаш нещо от контекста и започваш да го дъвчиш. Уважавам мнението и начина по който го е изложил Spunky... Не изтъквам само камерата колеги. Освен това съм подчертал дисплея и gps-а за сателитна навигация, който за мен е важен. А наистина уникалния интерфейс на айфона се копира отдавна и аз съм инсталирал такъв с 3Д менюта, плавните движения изтъкнати от колегите и всички предимства на палцеориентирания софтуер. Даже съм постнал линк, ако забелязвате. В опита си да бъда обективен съм изтъкнал в първия си пост на 1 стр.,че голям минус на уиндоус базираните телефони е недоброто им представяне като аудио плейъри. И вкрайна сметка, всеки избира това, което му допадне.

Към колегата Paho...ценовия лимит е много важен. Според мен за тези пари можеш да вземеш някой симбиан. Имаше нов модел на Нокиа в този ценови диапазон, не съм сигурен. Да кажат колегите с Нокиа. Помисли си за нещата на които държиш като функционалност и ще ти бъдат от полза. Разгледай сайтовете за телефони,избери си нещо за тази цена и провери мненията по известните български и руски форуми за мобилни телефони. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 192
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Кажи ми едно нещо, което можеш да направиш с айфона, а аз да не мога. Ще ти пратя ако искаш скрийншотове.

Ще пусна Apache Web server и ще сложа web site, достъпен отвсякъде.

Можеш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пусна Apache Web server и ще сложа web site, достъпен отвсякъде.

Можеш ли?

не може ...

ама знаеш ли с 3 мегапикселовата си камера какви снимки прави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа, че от много време гледам iphone и си търся причина да го купя. Надявах се в тази тема да прочета нещо, но и това не стана. В момента съм с Nokia 5800 и HTC P3300. Мога да говоря и за 2-та, съответно и за 2-те операционни системи. Единствено не съм имал ябълка и ми е много любопитно какво представлява. Особено ми е интересно освен Google maps, има ли нещо друго за навигация? За пример мога да дам гармин. Единствената причина да го ползвам и на 2-та телефона е, че до момента не съм виждал по подробна карта на България. Минал съм през повечето софтуери за навигация и виждам плюсовете и минусите им. Но най важно според мен е да има читава карта. Какво ще кажете вие, собствениците на iphone? Има ли свестен софт за навигация, който да се сравни с покритието на гармин? Ако има, веднага отивам да го купувам.

Малко и по темата. WM не е операционна система за всеки. Има си тънкости. Иска си рестартиране от време на време. На еднакъв хардуер работи по бавно от симбиан. Интерфейса не е много красив, макар че си има приложения, които биха могли малко да го подобрят. Относно функционалността мога да кажа, че е напълно задоволителна. Приложения бол за каквото и да е. Взимате ли си телефон с тази операционна система, гледайте да вземете такъв с по мощен хардуер за да не се ядосвате като започне да се бави. Мога да кажа добра дума за HTC. Много ми харесва как си правят корпусите. Стабилни, функционални, съразмерни, здрави и повечето нямат евтин вид.

Сега малко за Симбиян. Определено работят по бързо и много повече приличат на телефони. Доста по малко лагвания и зависвания. Отново има много софтуер и можете да си превърнете устройството в много неща. Софтуера работи по добре с камерите. Повечето пъти за еднаква цена можете да вземете по бързо и интуитивно устройство. По удобно се работи с телефонията. Повечето пъти функциите му като телефон са в пъти по бързи и се работи по приятно. ГПС-а е на ниво. Assisted GPS-а работи много по добре от тези, които спомагат WM устройствата. За жълти стотинки спомага за доста бърза локализация на устройството, което така и не можах да го видя при моето HTC, въпреки не лошия Sirf Star III. Интерфейса е много по удобен за работа с пръсти и до сега не ми се е налагало да вадя стилуса, което за мен е повече от чудесно. При WM ми се налагаше постоянно да го вадя и да бокам с него по дисплея с оглед на доста по малките букви и икони. Предполагам обаче, че в следващите модели това е малко или много подобрено. Има още много да се пише, но отново човек трябва да си прецени какво точно иска от едно такова устройство. За мен мога да кажа, че като подробно наблюдавам и двете операционни системи, не ми се пипа много WM.

Бих имал интерес към iphone, но си нямам и идея дали ще ми допадне. Особено ми е важна навигацията. Пътувам извън граница понякога и тогава предимствата да имаш навигация в джоба са явни.

Моля хора които имат обективни наблюдения да се изкажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

другата седмица излиза iPhone OS 3.0 в нея ще има включена turn by turn навигация

иначе засега има освен гугъл мапс и още няколко възможности за навигиране с айфона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след няколко дни излиза новия 3.0 фърмуеър, при който вече ще има възможност компаниите разработващи навигационните програми да използват собствени карти, само трябва да изчакаме фирмите да ги пуснат. При 14+ милиона устройства със сигурност ще представлява интерес за големите в бранша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със всички тези коментари май започвам пак да се отказвам да си взема смартфон :)

Искам да го използвам главно за телефон като цяло,Wi-Fi и gps навигация :)

Този Асус който съм посочил със 624MHz процесор къде е проблема в него ? Ще забива ли , ще бави ли или какво точно не му е в ред ?

От доста коментари бях останал с впечатлението ,че WM е по-добър от Symbian , но сега пак взех да се замислям за някоя нокия. :flehan:

Понеже не съм ползвал подобен вид устройство искам максимално да се убедя кое ще ми е по-удобният и полезен вариант и да не реша след 1 месец да го продавам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не може ...

ама знаеш ли с 3 мегапикселовата си камера какви снимки прави

Е като стана администратор,ще си взема един айфон, за да съм ниско летящ уеб сървър. :) Засега за работата ми е необходима що годе читава камера със светкавица(когато не си нося голямото фото), но не 2 mp. Реална gps навигация,без трафик,дори и за задаване на маршрута(за да не търся wi-fi или да въртя трафик в роуминг). Дисплей с по-висока резолюция,когато разглеждам и зумирам снимки.Скайпе. Телефон и останалите възможности, характерни за PDA устройствата.Това,че не е толкова широк е също плюс за мен.И в крайна сметка ми омръзна да повтарям едно и също по различни начини, не за да убедя останалите че съм направил уникалния избор, а да подчертая защо от двата аз избрах този. Поздрави на всички! END. FINE.

ENDE.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със всички тези коментари май започвам пак да се отказвам да си взема смартфон :hilezh:

Искам да го използвам главно за телефон като цяло,Wi-Fi и gps навигация :)

Този Асус който съм посочил със 624MHz процесор къде е проблема в него ? Ще забива ли , ще бави ли или какво точно не му е в ред ?

От доста коментари бях останал с впечатлението ,че WM е по-добър от Symbian , но сега пак взех да се замислям за някоя нокия. :flehan:

Понеже не съм ползвал подобен вид устройство искам максимално да се убедя кое ще ми е по-удобният и полезен вариант и да не реша след 1 месец да го продавам .

Колега тук 4PDA.INFO Все для Pocket PCима доста информация за Асуси и програми, на руски е. Не съм имал наблюдения върху други WM телефони или Асус. Не ми се е налагало да рестартирам или пък да ми е забивало. Внимавам какво инсталирам и преди това чета отзивите. За ГПС навигация в момента най-добрата програма за уиндоус мобиле е Nav N Go iGo 8 с интерфейс на български и добри карти на България. Намерих ги по нашите форуми за мобилни технологии и офроуд форума. За симбиана си ползвам Гармин, ще го намериш на същите места, както и необходимите карти. Търси инфо и избери сам, за да не се сърдиш после на някой, а да си доволен от избора си и да си го харесваш. Надявам се да съм ти бил полезен. :blink:

Редактирано от Maranello
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е като стана администратор,ще си взема един айфон, за да съм ниско летящ уеб сървър. :hilezh: Засега за работата ми е необходима що годе читава камера със светкавица(когато не си нося голямото фото), но не 2 mp. Реална gps навигация,без трафик,дори и за задаване на маршрута(за да не търся wi-fi или да въртя трафик в роуминг). Дисплей с по-висока резолюция,когато разглеждам и зумирам снимки.Скайпе. Телефон и останалите възможности, характерни за PDA устройствата.Това,че не е толкова широк е също плюс за мен.И в крайна сметка ми омръзна да повтарям едно и също по различни начини, не за да убедя останалите че съм направил уникалния избор, а да подчертая защо от двата аз избрах този. Поздрави на всички! END. FINE.

ENDE.

Е нали можеше всичко тая експерия бе батка? Почна да даваш назад? Или викаш може да прави всичко, което ТИ искаш?

Почваш да стопляш.

Не говорим за ТЕБ и какво ти трябва на ТЕБ.

НА ТЕБ, а не на всички ти е необходима читава камера със светкаваица.

Това,че не е толкова широк е също плюс за ТЕБ, а за други може да е минус.

Всички разбрахме, защо си направил своя избор.

Информирани сме вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали можеше всичко тая експерия бе батка? Почна да даваш назад? Или викаш може да прави всичко, което ТИ искаш?

Почваш да стопляш.

Не говорим за ТЕБ и какво ти трябва на ТЕБ.

НА ТЕБ, а не на всички ти е необходима читава камера със светкаваица.

Това,че не е толкова широк е също плюс за ТЕБ, а за други може да е минус.

Всички разбрахме, защо си направил своя избор.

Информирани сме вече.

Човека който пита, също не е администратор.Явно пак не си се справил с четенето. А относно моженето-може и ftp да си направиш. Ма ти си бил от много запалените. Прави ми кеф да си говорим. Отстъпвал съм...само в доволните ти мечти. На такива като теб,които не са готови на конструктивен разговор и мнения никога. И доколкото знам големите букви са крещене по форумите, не е учтиво и не се толерира от администраторите. Но явно имаш приятел администратор с айфон :hilezh: . Поздрави за администраторите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе конструктивен можачо, справящ се с четенето.

Експерия хикс едно е най-най. Ползвай със здраве.

Не си ми интересен вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

са ако си говориме реално

Xperiata наистина е пълно лайно

аз такъв уред направен набързо с грозен дизайн нефункционален бавен и пипкав не съм виждал

иначе много уважавам предните по обикновени телефенчета на Сони-Ерикс...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже спора стана въз сериозен, само да споделя, че имам наблюдение що хората (95%) ползващи iphone го купуват толкова... Щото е МОДЕРЕН! Oт всичките ми познaти с такова чудо нито един има някаква представа за нещо повече от как да си навие алармата и да сърфира из нета... Единственото нещо, което не ми харесва в него е бактерията! И съм почитател на хардуерната клавиатура...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскачаха обидените профита, че някой им се скарал :flipoff:

Давайте елате повече. Ти тоя със знанията за рутерите ли беше? Сетих се, там те обидих.

Аре спирам че съм на 67%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскачаха обидените профита, че някой им се скарал :flipoff:

Давайте елате повече. Ти тоя със знанията за рутерите ли беше? Сетих се, там те обидих.

Аре спирам че съм на 67%

:magic::wall:

недей спира ве

са че ти ги махнеме тия проценти

но знаш кво осъзнавам

първо тия дет плюят айфона са цифуни дето наистина немое отделят 1000 лева за да го имат

и второ наистина ги е страх да се сблъскат с APPLE style of live

аз съм благодарен на spunky и WIZI че ме насочиха преди време към този свят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:flipoff::magic: недей спира веса че ти ги махнеме тия процентино знаш кво осъзнавампърво тия дет плюят айфона са цифуни дето наистина немое отделят 1000 лева за да го имати второ наистина ги е страх да се сблъскат с APPLE style of liveаз съм благодарен на spunky и WIZI че ме насочиха преди време към този свят
Тука е разковничето и философията на цялата идея ! .. Ейпъл, е нещо съсвсем различно... за съжаление всеки неможе да си го позволи защото струва повече от аналогичните продукти било то ПЦ или телефони...веднъж като се докоснеш до самата ОС ..и залепваш !Просто хората там не са на принципа на масовката..да бълваме по 3 модела на месец, затова и правят уникални неща, които си заслужават парите !!!п.п. отностно GPS-a .. аз не виждам никакъв проблем с него в БГ ..картите са повече от подробни.
Колега никой не ти плюе Айфона , и на мен ми харесва много :wall: Дал съм таван до 600-650лв. , моля по темата някой да каже нещо стойностно освен да се дъвчете взаимно.Интересува ме главно до сега като съм бил с нормален телефон , дали този Widows mobile ще ме изнерви много или ще свикна бързо с него ?
Колега.. WM не е нещо супер дървено, но за 150 лв разлика ?!? заслужава ли си ?Иди като бял човек.. пробвай го.... избери си варият... и ще направиш по-добрия избор.Закво ти е модерен телефон ако няма да ползваш нет през него когато и колкото ти е нужно ?На тарифата на която съм аз.. повярвай ми .. немога си израсходя трафика и минутите... и си тегля клипчета ...програми.. квот ми е кеф... и през WiFi или 3G все ми е таз... 25 лв./месец.. кво му плащаш.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, да ... аз, като най-обикновения потребител в света :lol: , въобще не се и замислям за айфон :D Много ми е широк тоя телефон, трябва ми нещо по-малко за из джобовете. Трябва ми много памет, wi-fi, навигация, нормална телефонна клавиатура ... абе трябва ми Нокия :D

Не случайно написах за обикновения потребител. :flipoff:

Интересува ме главно до сега като съм бил с нормален телефон , дали този Widows mobile ще ме изнерви много или ще свикна бързо с него ?

В началото ще се изнервиш много. :wall: После ще започнеш да четеш и ще откриеш разни приложения, които маскират доста от недостатъците. И в крайна сметка рано или късно ще свикнеш. :magic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега.. WM не е нещо супер дървено, но за 150 лв разлика ?!? заслужава ли си ?Иди като бял човек.. пробвай го.... избери си варият... и ще направиш по-добрия избор.Закво ти е модерен телефон ако няма да ползваш нет през него когато и колкото ти е нужно ?На тарифата на която съм аз.. повярвай ми .. немога си израсходя трафика и минутите... и си тегля клипчета ...програми.. квот ми е кеф... и през WiFi или 3G все ми е таз... 25 лв./месец.. кво му плащаш.

Колега проблема е точно там ,че разликата е повече от 150лв. :flipoff: iPhone e над 1000лв. , не ми трябват договори с други оператори или плащане на интернет , ще си ползвам безшлатен Wireless :magic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега никой не ти плюе Айфона , и на мен ми харесва много :flipoff:

Дал съм таван до 600-650лв. , моля по темата някой да каже нещо стойностно освен да се дъвчете взаимно.

Интересува ме главно до сега като съм бил с нормален телефон , дали този Widows mobile ще ме изнерви много или ще свикна бързо с него ?

Батка ако не си имал виндовс телефон първо вземи от някой и разгледай да не си го блъскаш в главата после.

Аз го издържах точно две седмици.

То не бяха забивания, дропене на разговори и рестарти.

Мислех да го джасна в стената но се вразумих и го продадох.

Ей тоя беше:

http://www.gsmarena.com/i_mate_sp5m-1268.php - взех го защото беше малък и лек.

Сега може да са по-добре нещата с по-мощните процесори и памет.

На твое място бих взел Nokia E71 или E51 ако ти трябва телефон за работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а до един месец най вероятно ще е и доста по ефтин

Причина, за което трябва да е Pre, нали?

Колко можем да се доверяваме, че тези обявени из нета "петстин и педесе доларес", са реалната цифра, на която ще пуснат Pre?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...