Jump to content

Мнение за БТК ADSL CITY


Recommended Posts

Колеги в момента съм на LAN към голяма фирма... не съм недоволен от тях но цената която плащам в момента ме кара да сменя доставчика.

Питането ми е към тези от вас които са към БТК доволни ли са.Промоцията е с безплатен Wi-Fi модем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нета им е хубав, но съпорта им е отврат. Моли се да нямаш проблем с трасето или модема, нямаш си на идея за какво става на въпрос. Няма такива тъпанари.

От около 4 години съм техен клиент. Веднъж съм имал проблем с модема и на тъпаците им трябваше 45 дни да пратят човек за да ми смени модема, а на тъпата патка от съпорта и казах още на втория ден, че проблема е в модема. Накрая се принудих да пусна връзки на местно ниво в офиса им за да ми сменят модема, който иначе струва символична сума. Та в крайна сметка си реших проблема, но по стария Български начин - с връзки, а не като бял човек. Преди две години мой познат имаше същия проблем, е тъпанарите всячески отказват да му сменят модема и се правят на ударени. В момента мой познат също има проблем с въпросния модем и при него всячески отказват да му решат проблема от съпорта.

Дугия случай, мой познат си пуска АДСЛ, но уви една година не плаща такси. Всеки месец ходи до офиса им и пита какво става, те му обясняват, че го няма в системата, а човека си ползва и-нет. След година по късно му решиха проблема и го накараха да плати месечните вноски за изминалия период и то на куп.

Само като се сетих, какво звънене беше по телефоните и обясняване и пак се ядосах.

АДСЛ-а е хубава услуга, но с възможно най-скапаният съпорт, поне в България. Ако аз живеех в столицата, никога нямаше да си прекарам АДСЛ, понеже имате достатъчно много и достатъчно качествени алтернативи. Дано проблемите с модемите са отстранени при WiFI модемите.

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато ГО прекарах в къщи преди три годинки беше пърфект,то скорост,то даунлоуд,то ъплоуд......., последно време вдигнаха скороста в пъти,но маймуните на клона стават все повече и повече,тука за месец има-няма в района се ръгнаха над 20 :P безжични тариката наоколо(листа ми се увеличава,хубавото е,че повечето нямат пароли за момента :) ) и нета почна да хълца.....

А наколегата по-горе,ами що не си го взе под мишница модема и на място да им го праснеш,при мен същата работа и то точно около нова година стана,категорично ми отказаха да идват,щото нямали "екипи" ;) .Тръснах им го в офиса и зачаках отпред най-смирено :) и изнервящо.....,след час имах ново модемче.Въпрос на нерви ;)

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За един месец им пробвах бъгавия Wi-Fi ( made in долна China ) Bai Hui модем, и им го наритах обратно!

Сменям си настройките, сейфвам, идва потвърждение - и нищо! Туй говедо си знае неговото!

А и даунлод-а не беше нещо особено! Сега съм на кабелен интернет, с мой безжичен модем и по-висока скорост!

После се обади една кокошка, да пита защо съм се отказал! Като започнах да и обяснявам, само преглъщаше :rolleyes:

Ако се хванеш, обезателно виж дали има гратисен период, в който можеш да се откажеш без последствия!

Иначе ще им кихаш таксички поне година...

Другото което дразни-не може да имаш само интернет, трябва и телефонен пост да имаш активен, нищо, че не ти трябва!

За да имам за 20 лв. интернет на месец, ще плащам и още 5-7 лева такса за телефон!

За да смучат и оттам парички...Стига вече изродски истории!!!

И извън БТК има Интернет ! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Дано проблемите с модемите са отстранени при WiFI модемите.

Не са отстранени ... потвърждавам от "първа ръка" ...

За градовете извън София нета от БТК, все още няма алтернатива ... останалите доставчици се дънят много повече ...

Верно е и , че при тия мушмули (БТК-то) повечето са на заплата, а не на работа ... ама поне като ревеш достатъчно настойчиво и нещата се получават ...

За София - от приятели знам, че има доста по-читави доставчици на нет ...

Късмет :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нета им е хубав, но съпорта им е отврат.

И аз потвърждавам. Ползвам ги от 4 години, скоростта им се увеличи доста, а цените паднаха, но при проблеми... :rolleyes: Миналата година имах големи разправии с тях, даже жалба бях писала, защото се направиха на ударени за някакви пари. Имаше един период, в който телефона им за поддръжка на ADSL-a беше абсолютно недостъпен и ходих сума ти пъти на място, та в този център ме познаваха вече и дори сами ми предложиха да ми сменят модема, за да могат да увеличат скоростта на интернета. Иначе казано, ADSL-a не е лош за ползване, но дано нямаш никога проблеми с него или БТК, че ще ти трябват много здрави нерви.

П.П. Може пък и нещата със съпорта им вече да са се пооправили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Може пък и нещата със съпорта им вече да са се пооправили.

тц,естествено,че не са се оправили,но здравите нерви и добре вложеното време си казват добрата дума :rolleyes: .Тия са като скала покрай морето,единствено постоянния и невъзмутим прибой я променя както си иска B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Везните май клонят да си седя там където съм B) ...защото от много места чувам все същите неща както тук.

Добре де ...

Кажи в кой квартал си ...

Кажи какви са ти условията в момента и какви алтернативи имаш - тогава пак събирай мнения ...

Не вярвам да имаш само две възможности - БТК и настоящия си доставчик ...

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече 4та година карам с АДСЛ и съм супер доволен, нета ми е спирал един единствен път като нямаше ток :)

Иначе със съпорта им съм имал взимане даване няколко пъти, дори и от мене са по-неграмотни, а аз не се имам за много разбиращ от компютри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти 2 г. съм с АДСЛ и само 2-3 пъти ми е "прекъсвал" нета за около 10-20 мин.Не съм го и кодирал та "пръскам безплатен прашец"на воля из нашия и съседния блок, като не съм усетил да се отразява на скороста (ако въобще някой се възползва).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече 4та година карам с АДСЛ и съм супер доволен, нета ми е спирал един единствен път като нямаше ток :flipoff:

Иначе със съпорта им съм имал взимане даване няколко пъти, дори и от мене са по-неграмотни, а аз не се имам за много разбиращ от компютри :flipoff:

+1 :hilezh: Само ще добавя че тогава в моя град Мездра кабелния доставчик не искаше да ми прекара интернет, защото съм бил далече и много кабел щял да отиде <_< Сега в момента скоростта е по-голяма на кабелния, а цената е същата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм бивш и бъдещ потребител на Мегалан, понастояще БТК-юзър. Още 3-4 месеца докато поредният договор приключи.

Основни предимства при БТК (при мен):

- констатно качество на връзката, централата ми е на около 1 км. Цъкам си online game сървъри без да имам проблеми с lag-ове или drop на връзката;

- рътур с някакъв firewall и динамично раздавани реални IP-та (някакво security за масовия потребител);

- нямате проблеми с утечки на напрежение от усилватели по кабели (SAT), както и не ви изгаря нещо по РС-то в следствие на промени във времето навън (LAN). Кабелът не е натикан директно във вашия компютър (а и всичко извън дома ви си минава под земята);

Основни недостатъци (лично мнение):

- съпорта се свежда в 98%+ от случаите до "рестартирайте си модема", и то ако ви вдигнат отсреща;

- почти можете да забравите за p2p мрежи - upload-а е 1:8 спрямо download-а, нямате възможност за реално IP;

- скоростите са константни, без значение какво се случва на пазара и с каква скорост се променят офертите на конкуренцията. Цената на Mb/сек е по-висока;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм бивш и бъдещ потребител на Мегалан, понастояще БТК-юзър. Още 3-4 месеца докато поредният договор приключи.

Основни предимства при БТК (при мен):

- констатно качество на връзката, централата ми е на около 1 км. Цъкам си online game сървъри без да имам проблеми с lag-ове или drop на връзката;

- рътур с някакъв firewall и динамично раздавани реални IP-та (някакво security за масовия потребител);

- нямате проблеми с утечки на напрежение от усилватели по кабели (SAT), както и не ви изгаря нещо по РС-то в следствие на промени във времето навън (LAN). Кабелът не е натикан директно във вашия компютър (а и всичко извън дома ви си минава под земята);

Какво пречи да имаш рутер и без да ползваш BTCADSL?

Това за под земята е вярно за БТК, но е вярно и за някои ЛАН провайдери.

Качестово на връзката много зависи от това какъв меден чифт ти се е паднал от БТК.

Таксата за телефонен пост и обвързващите договори също са недостатък.

Бих ползвал БТК само извън София, където няма такъв избор от LAN доставчици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво пречи да имаш рутер и без да ползваш BTCADSL?

Това за под земята е вярно за БТК, но е вярно и за някои ЛАН провайдери.

Качестово на връзката много зависи от това какъв меден чифт ти се е паднал от БТК.

Таксата за телефонен пост и обвързващите договори също са недостатък.

Бих ползвал БТК само извън София, където няма такъв избор от LAN доставчици.

1. Някои фирми, като визираната Мегалан, не са съгласни да си share-ваш нет-а със сульо/пульо без да плащаш (ако не ти дават тяхно у-во, "нямаш право" да ползваш рутър и си директно свързан и т.н.). Зависи от доставчиците, могат да те лимитират по брой сесии, по TTL или друг начин. Както си решат, ако искаш - ползваш;

2. "Някои" не означава "всички", а и изброявам това като плюс за БТК.

3. Посочил съм че съм само на километър от централата и ефектите от претоварване по инфраструктурата или затихване на сигнала не ме ловят.

4. и 5. Тук съм съгласен, но като нямаш свястна алтернатива за даден квартал в София се налага и БТК. Е, аз вече имам алтернатива и написах какво съм си решил след поредния договор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Някои фирми, като визираната Мегалан, не са съгласни да си share-ваш нет-а със сульо/пульо без да плащаш (ако не ти дават тяхно у-во, "нямаш право" да ползваш рутър и си директно свързан

Мегалан са си цигани с тоя TTL=1, но това се бори лесно с подходящ рутер и фърмуер и не ги питам дали да шервам или не. Как да ползвам IP телефон например освен компютъра?

Това е същото като например ЧЕЗ да ти сложат ограничение колко електроуреда да ползваш и да нямаш право да слагаш разклонители.

Циганска българска работа. Няма го по света това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P2P си работи екстра, стига да си пренасочите портовете от модема, към компютъра. Прави се с допълнително обаждане за частни абонати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P2P си работи екстра, стига да си пренасочите портовете от модема, към компютъра. Прави се с допълнително обаждане за частни абонати.

Може и без да се обаждаш на малоумния хелпдеск.

http://my.contact.bg/

Логваш се с потребител/парола от договора и си пренасочваш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модератор вече се намеси и помоли да се върнем към темата.

Спамът започва от тук:

Аз лично си се логвам на HTTP сървъра на модема и си настройвам с root-ски права какво и къде да прави, но това друга бира. Както и за изказването за TTL-а и подмяната на firmware-а на рутърите - това НЕ са неща, които интересуват масовия потребител на интернет. Това че АЗ, JVV или друг потребител с опит може да се пребори не се брои. Така че, не пълнете главите на хората с идеи, че нещо можело "някак си" да се направи. После ще дойде "ох/ах какво/защо се получи, ама аз го прочетох във форума" при някой друг колега, решил да се пробва.

Фокус на темата, че почваме да спамим ...

Първо обясняваш как БТК не слагали ограничение по TTL и това е предимство.

Аз обяснявам, че това ограничение всъщност се избягва много лесно.

Ти се ядосваш и постваш горната плява. Обясняваш как едва ли не е много опасно и става "някакси". Освен това "не се брояло" :bia:

Кой спами всъщност?

Хайде стига толкова. Разбраха се предимствата на БТК.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За БТК имам не пряки наблюдения, но ако става дума за играене на игри Онлине тогава тези който са на БТК са ужас постоянно имат проблеми и ги дропват игрите. WarCraft 3 i Lineage 2 едното го играя с БГ пиеринг, а другото с международен и в двете игри влизат приятели от провинцията които нямат друг итернет в селото в което са освен БТК, просто им се чудя как играят много чести дропове което ти разваля удовослтвието от играта. Лага също е на ниво особено в международния. Ако обаче си само инеренет юзър и от време на време си сетиш да си свалиш някой филм мисля, че ще те устройва.

Аз лично съм на Мегалан от 2 години насам с такса 25лв. Това е най-качественият интернет който някога съм имал. Никога не ме дропва и не лагва. За 2 години сигурно ми е спирал 5 пъти за не повече от по 5мин. Ако има голям проблем до 10 мин е отсранен поддръжката им е денонощна. Дават ти и реално ИП. Имат и една ПЕРФЕКТНА екстра която мен лично много ме кефи. Като ти изтече месеца и ти спре интернета защото си забравил да си го платиш можеш да цъкнеш на тяхния сайт да ти го удължат с 1 ден колкото да имаш веднага нет и утре да си го платя :bia: Нещо като подсещане да си го платиш.

Редактирано от fizo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модератор вече се намеси и помоли да се върнем към темата.

Първо обясняваш как БТК не слагали ограничение по TTL и това е предимство.

Аз обяснявам, че това ограничение всъщност се избягва много лесно.

Ти се ядосваш и постваш горната плява. Обясняваш как едва ли не е много опасно и става "някакси". Освен това "не се брояло" :bia:

Кой спами всъщност?

Хайде стига толкова. Разбраха се предимствата на БТК.

Не се научи да не четеш по диагонал темите. И преди те питах "къде съм казал че ТИ спамиш", как го прие лично та подскочи - не получих отговор за обвинението.

Продължавам да питам:

- къде съм казал че "... БТК не слагали ограничение по TTL и това е предимство.";

- кога съм се ядосал - "Ти се ядосваш";

Сега очаквам да получа упрек че работя в БТК, след като вече стана ясно че съм напуснал Мост и mr. Фори. Я, дали пък не работя за Мегалан? Това го пропуснах ...

И да, модератор ПАК ще се намеси. Повече от ясно е. Просто не е етично да се а*а след току що почистена тема с неверни твърдения. Помисли преди да натискаш "нов отговор" по форумите, какво точно пишеш.

Edit1:

Та? Какво показва този "диагонален" цитат? Осветли ме с тълкуване, понеже се чудя вече дали разбираш нещата, така както ги пиша. Може всичко да е проблем на комуникацията. :D

Edit2: Да, правилно. Едит-вам за да е по-лесно за триене в последствие, а и да не пречи на хората които искат да споделят нещо смислено в темата. Апропо, продължаваш с личните нападки, без дори да си даваш зор да отговориш на конструктивен въпрос.

Едит3:

"Продължавам да питам:

- къде съм казал че "... БТК не слагали ограничение по TTL и това е предимство.";"

"Какво показва този "диагонален" цитат"

Не възрази за личните нападки, явно не съм в грешка :D

Редактирано от fxexpo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагонално:

1. Някои фирми, като визираната Мегалан, не са съгласни да си share-ваш нет-а със сульо/пульо без да плащаш (ако не ти дават тяхно у-во, "нямаш право" да ползваш рутър и си директно свързан

Ще едитваме постовете да не се разтяга темата. Така ли? :bia:

А аз се чудя дали сам разбираш какво пишеш и дали не страдаш от раздвоение на личността :D

Мнооооого е възможно да е проблем с комуникацията.

Абе има някакъв проблем явно:

Фокус на темата, че почваме да спамим ...
И преди те питах "къде съм казал че ТИ спамиш", как го прие лично та подскочи - не получих отговор за обвинението.

А, започвам да стоплям. Пишеш на себе си да спреш със спама.

ЕДИТ 2 и аз:

Апропо, продължаваш с личните нападки, без дори да си даваш зор да отговориш на конструктивен въпрос.

Апропо ли?

На кой точно конструктивен въпрос не си получил удовлетворяващ те отговор?

ЕДИТ 3:

Апропо, мнооооого е възможно да съм сгрешил :D

Не си казал, че БТК не ограничават по ТТЛ и това е предимство.

Казал си, че само ако ползваш БТК може да ползваш рутер и затова няма да те тресне гръмотевица. Ако си на друг доставчик не можеш да ползваш рутер щото ше те резнат я с ТТЛ я с нещо друго:

1. Някои фирми, като визираната Мегалан, не са съгласни да си share-ваш нет-а със сульо/пульо без да плащаш (ако не ти дават тяхно у-во, "нямаш право" да ползваш рутър и си директно свързан и т.н.). Зависи от доставчиците, могат да те лимитират по брой сесии, по TTL или друг начин. Както си решат, ако искаш - ползваш;

Мнооооооооооого е възможно да има проблем с комуникацията.

Ще ме арестуваш ли сега за личните нападки или ще докладваш? :D

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много в час,но на колегата му препоръчвам "Airbites" ако работят в неговия квартал.Аз съм на 35 лв такса,не помня какви скорости са по договор,но досега за близо 2 години,нета е спирал 2 пъти и то за не повече от 30 мин.Подръжката е добра,когато се обадиш те карат да затвориш и те набират.Опитват по телефона да оправят проблема,колкото и време да трябва,ако не стане пращат екип същия ден.

502657520.png

0840d1c447e90725.JPG

Стигал съм и до 12 МБ/с и приблизително с 9 МБ/с качвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

502657520.png

0840d1c447e90725.JPG

Стигал съм и до 12 МБ/с и приблизително с 9 МБ/с качвам.

Прилича ми на torrent-клиент картинката. Ако е така, напълнил си 100-те си Mbit на мрежовата си карта на максимум от някой комшийско РС наблизо. Т.е. брой го като скорост от локална мрежа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...