Jump to content

Питане за Лаптоп??????????


Recommended Posts

Интересуват ме моделите на ейч пи и на Тошиба, попринцип търся такава машина с Интелски процесор, 2Гб рам за до около 1000 лева, попринцип заслужават ли си тези марки тъй като държа на тях но съм лайк, незнам какви отзиви има за Ейсър?И къде в Бг има такива на добри цени гледах в Техномаркет но нещо млако скъпи ми се видяха за параметрите които имат.Вие какво мислите за тези два модела, а най важното има вероятност да с еизползват Кад приложения(Ауто Кад), та и видеокартата би трябвало да е по добра.Ориентировъчно за какви пари може да се намери подобна машина и харда да е 160 не ми пречи е по-добре да е 250 и повече, но...................

Всяко мнение ще е от полза по темата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ползвам хп от 2 години, много съм доволен, въпреки че като купувахме компютрите с брата взехме 3 такива, от които 2 бяха дефектни, на едното му правеше мизерии безжичната мрежова карта, втория с дефект в саунд картата а третия работи безупречно и в момента пиша от него!

става дума за хп павилион дв 6000 серия с 2 ггб памет, 160 ггб хдд, центрино коре 2 дуо на 2 гхз с интелска видео карта.

след това брат ми си продаде хп-то и купи тошиба - е няма такова дърво, пластмасите му започнага да скърцат, едната му колконка се прееба, имаше дистанционно с доместик ИР, което не работеше и прочие.

личен съвет -вземи си хп. даже ако не държиш на нов мисля да продавам моя в скоро бъдеще, така че ако те интересува пиши!

а ако имаш възможност най-добре си купи дел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

личен съвет -вземи си хп.

а ако имаш възможност най-добре си купи дел!

Два дефектни от три купени?

Дел ли препоръчА сега или HP?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два дефектни от три купени?

Дел ли препоръчА сега или HP?

:) В предишната работа повечето ни лаптопи бяха НР и галено си ги наричахме 'сервизните', познайте защо :hilezh:

Сериозния отговор е- защото бяха нисък клас, а в този сегмент НР дават доста ядове.

Дел- овете уж "се държат", у нас имаме Дел (Тани :respekt: ) и Леново и двата са удачен избор в този ценови сегмент (всъщност малко над 1000 де).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два дефектни от три купени?

Дел ли препоръчА сега или HP?

логичен въпрос наистина.......,ама от три два да дефектират...... :respekt:

Между другото от 9000-ната серия на НР в момента в Бг има вкарани от САЩ преди година и нещо осем еднакви като модел бройки(включително моя) и досега нито един не е дал някакъв хардуерен проблем(чувам се периодично с хората по други причини и е ставало дума),не е върха на сладоледа наистина лаптопа,но за парите и класа си е добър избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 години си взех Ейсър Aspire 5600, просто избрах най-доброто цена/качество за момента. Знам, че до 1200 лв тогава всички бяха леш.. Всичките ми познати (5 на брой) си взеха еквивалентни HP-та. Всички изкараха 2г макс, после дефектираха по най-различни причини и не си струваха ремонта... Аз може да съм късметлия, не знам, ама машината бачка като точка и до сега никакви проблеми... Следващият път бих избрал някакъв по-висок клас, от коя да е марка, да ми е мирна главата... или направо Мак....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък съм доволен от Gigabyte ... Понеже можеш да си го поръчаш със всякаква конфигурация , защото ги сглобяват тук с Бг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Acer Travelmate 4402WLMi, купен от САЩ 2005-а,струваше 1100-1200$, досега никакъв проблем,а лаптопа работи почти денонощно.Имам наблюдения върху още един Acer Aspire,купен също от там,по същото време, и той все още си работи безупречно. Много съм доволен,но все си мисля,че качеството за тамошния и нашия пазар е различно,особено в последно време много дефекти дават лаптопите,купени тук, и от всевъзможни марки.Направо е странно и страшно,например, да ти се скапва периодично вентилаторът /+радиатори и топлопроводи,едно цяло са/ на проц-а за няколко месеца и после да чакаш месеци гаранционният сервиз да направи нещо по въпроса /имам предвид Техномаркет/. Май си е на голям късмет покупката на лаптоп в БГ в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година купих на жената един ACER 5620 втора употреба,е няма такава машина!Много добре се държи за параметрите си,и никакви ядове до сега.Аз бях решил да си купя Тошиба Космио и след дълго търсене не успях да намеря в БГ точно това което искам и скочих на един ACER 6935G.По ефтинджос от тошибата,и за съжаление реших да му махна оригиналната виста и да му сложа ХР,е няма такава фирма с толкова умряла поддръжка като ACER.Ако решиш да си купуваш такъв по добре недей,в кашона няма почти нищо,нито един диск,никъкви драйвери или софтуер някъкъв нищо,само някъкви книжки ама той лаптопа книжки не чете.Винаги когато си харесам нещо и го няма и си купя нещо друго винаги много ме е яд,така че Dell това е за мен истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два дефектни от три купени?

Дел ли препоръчА сега или HP?

мда, правилно се ме разбрали, от серията която купих аз, имаше дефекти особено с броудком безжичните адатери. просто си беше късмет тогава с тези 3 машини, но и двете дефектирали ги сменихме веднага още в магазина на следващия ден при откриването на дефектите.

и да - наистина препоръчвам хп, въпреки тези преживявания. а дела е на по високо ценово равнище... така че въпрос и на бюджет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с HP 6730s двуядрен на 3400 2,16ghz

ram-3gb

intelvideo 34000,512 to up hd320gb

има всичко :камера ,микрофон wi-fi,работи перфектно и съм супер доволен от него.

Препоръчвам ти го,пък и не е много скъп.Може да се намери иза под 1000лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, правилно се ме разбрали, от серията която купих аз, имаше дефекти особено с броудком безжичните адатери. просто си беше късмет тогава с тези 3 машини, но и двете дефектирали ги сменихме веднага още в магазина на следващия ден при откриването на дефектите.

и да - наистина препоръчвам хп, въпреки тези преживявания. а дела е на по високо ценово равнище... така че въпрос и на бюджет!

Така е. DELL са съвсем малко по-скъпи от HP за аналогични модели, но с 3 годишна Next Business Day гаранция.

Мисля, че си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HP са болкуци от където и да ги погледнеш. Аз досега бях с Acer Travelmate 8002LCi. Купен 2004 от Англия, до преди 2 месеца работи перфектно и нещо му стана със захранването и изгуби токовете. Незнам дали ще може да се оправи, но следващия ще е Dell Studio/Dell XPS.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От по непопулярните марки "MSI" са много напред в момента. Година и няколко месеца ползвах един такъв от почти възможно най-ниския клас, не е показал какъвто и да е проблем.

Ясно, че това е рекламен клип, но дава някаква представа:

http://www.youtube.com/watch?v=nBs9qvzy8rQ

Ако го няма бизнес фактора, при който да се срещаш с потенциални контрагенти и да трябва като извадиш лаптопа да ги заслепи някое лого от типа на "Sony Vayo" и подобни, може да поогледаш и не толкова големите марки.

Редактирано от Satyr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички дали мнение по темата Лаптоп-а ще се взима от UK но ще е в ниския ценови клас от мненията Ви виждам че HP в ниския ценови клас не са най добрите MSI не ми се иска за да не е некъв Китайски боклук, те не че всичките не се правят там де но все пак за DELL ще трябва доста дълбоко бръкване в джоба, може би взех да се замислям за Ейсър, а ако и процесора е интелски и с добра видео карта какво ме буърка марката каква е важното компонентите вложени в него да са добри тоест на ниво и от добри производители, гледам и КОМПАК за всеки случай,но..........стигнах до извода че за да си взема HP и то добро трябват около 600 паунда а долу горе за 450 паунда мога да взема почти същия с малки компромиси разбира се но Ейсър-сложна ситуация :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич взех си това: Acer Aspire AS4730-4857 на ебати прИмоцията - 585лв. ....

2м. вече никакви ядове, само камера вградена нема, ма големо важно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич взех си това: Acer Aspire AS4730-4857 на ебати прИмоцията - 585лв. ....

2м. вече никакви ядове, само камера вградена нема, ма големо важно...

Ми май май с добри параметри е като го гледам, камерата не е бокла за умиране една камера е 15-20 лева!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Асер Аспире 5610 и вече пощи две години нямам никакви проблеми

с него, а работи нонстоп главно интернет и детски филмчето децата гледат.

А за драиверите слагаш един Еверест на лаптопа и си намираш драиверите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта на Ейсър вкарваш модела и си дърпаш всичко... Както и при повечето останали марки... Кви драйвери няма? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои Асери са без Windows с цел намаляване на парите.

Иначе имах проблем с безжичната карта бяха объркали драиверите с интелски вместо с атерос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда,компак и хп се правят на едно и също място, но компак е ниската и бюджетна серия.

мнения от рода "хп е боклук аз ползвам асер и неам проблем" директно ги игнорирай защото нямат никакво значение в себе си. ползвах и ацер, и мога да кажа че ги правят с най-евтините компоненти възможно на пазара. това говори само за марката. просто са ниско бюджетни и те - влизат в по-сисък клас. после и за сервиз се отнася това. и смея да го твърдя тъй като ползвах ацер 1 година.

и ако някой иска доводи веднага споделям:

слабо аудио-много слабо, в аудитория не можеш да чуеш нищо. слаба аудио карта. повечето са с евтини безжични мрежови карти - броудком или атерос, интелска до сега не съм виждал, може и да има във високите модели, просто не се интересувам вече от ацер щото минах от там и заминах...монитора също беше кофти, поне моя, слаба яркост и контраст. клавиатурата се разхлопа след 10 месеца ползване, а вентилатора на процесора направо ме будеше нощно време. ей това са ми доводите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей да взимаш MSI. Aз имах такъв, познавам още няколко човека с такива /от различни серии и с рзлични характеристики, модели от 2006 до 2009г./. Бях в сервиз, където се правят такива.

Имат един и същ проблем - слаб корпус, нестабилно шаси и в следствие на постоянно физическо огъуване с малак амплитуда /под 1мм./ - хардуерни проблеми от всякакъв тип и естество, но главно разлепяне на различни модули от дъното. Възможна поправка - да се залепи. Изкарва около месец /резултати от 10 поправки - 2 се връщат в сервиза през първите 10 дни, остналите - до месец/. Цената на лепенето е 135 лв. Втори вариянт - ново съдържание в същата кутия - дъното - беше около 300 евро с ДДС от Мост - то е демек всичко без кутията, ЛСД-то, харда и ДВД-то. Което можеш само да се надяваш, че ще изкара колкото 'оригиналното'.

За мен тези факти са неприемливи. Изключитлено неприемливи. Мислиш ли, че 'случайно' след определен брой отваряние и затваряния или включването на различна периферия в многобройнитре портове просто се отлепя нещо по непрекъснато огъващото се дъно? Мислиш ли, че не са предвидили този проблем и не са могли да направят 'независимо окачване'? Помисли пак!

Препоръка не мога да ти дам какво да си вземеш. Аз като обикновен ПРОст юзър бих избрал DELL. Latitude. Но това съм аз. Просто те съветвам да заобиколиш отдалеч MSI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изчетох цялата тема, но ще напиша за моя опит с НР. Ползвам два такива лаптопа, единият е на 2 години и половина, другият е на няколко месеца. Това, което ми прави впечатление, е, че страшно много загрява тази машина. Да не кажа голяма дума, обаче клавишите от едната страна са си топлички. От човек, който разбира от тази материя, съм чувала, че действително имат сериозни проблеми с охлаждането, което влияе зле на "вътрешността" на самата машина. Един вид, с две думи, не се изненадвайте ако ви се запоят разни жички и харддискове и чудеса :bia: Другият лаптоп, който е на около 6 месеца ако не се лъжа, е със сензорни бутони в горната част (става въпрос за копчетата за контрол на звука, блутуута, и още две имаше :hilezh: ) . Та въпросните сензори си работят когато на тях им е удобно :hilezh: Доста кофти положение, но ... А старият лаптоп на приятеля ми също е НР, но вече не може да се затваря B)

Мнението ми се базира на личен контакт и работа с въпросната техника в продължение на 2 години и половина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...