Jump to content

Проблем с наводняване в C5


Stepenwolf

Recommended Posts

Хора, много странен проблем се появи при моя кораб - А6 Ц5 Авант 1999г.

Отзад в дясно стелката ми е мокра все едно съм излял шише с вода. Само на това място е така, никъде другаде няма проблем.

Разглабях седалка, махах мокет. Не се вижда никакъв проблем от никъде. Единственото място според мен от където може да се е появила тази вода е от духалките които се намират под предната седалка. Проблема го установих след един голям дъжд и после като тръгнах, човека отзад след 5мин вика тук стана нещо, започнах да джвакам. Незнам дали последния път като ходих на майстор нещо не са прецакали или да забравят да свържат нещо, защото ми правиха стартера и я разглабяха цялата. Мислите ми се въртят натам, че от някъде влиза тази вода и я изкарва точно през духалките на задното дясно място. Ако имате някакви други идеи ще се радвам да ги споделите. Ако някой има схема откъде минават тези духалки докато стигнат до там също ще ми е от полза, ако успея да ги проследя. Колата е повече от 2 години при мен и досега такъв проблем не е имала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам люк.

Водата влиза някъде отдолу, защото само там е мокро - в най ниската част. Няма никакви нередности по пода, покрай вратата няма мокро. Затова си мисля че единственото място от където може да влезе е през духалките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или през гумените тапи на пода. Дигни колата на подемник и разгледай. На мен едната тапа беше паднала и веднага си взех друга, за да нямам нещо подобно и при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тапите са си там.

Под мокета е дунапренено и си мисля че в дъжда се е наводнил той и после като сме седнали в колата моя приятел като е газил по дунапрена се е наводнило всичко, а не се е появила в движение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тапите няма как да влезне в купето - пир тях вилза в кухината на ламарината и ръждясва което в последствие може да докара вода вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уплътненията са си добре, а и както казах само в най ниската част има вода. Колата и да е имала удар е било преди да я взема, а вече 2 години си я карам и водата се появи сега.

Другия път като мия колата за всеки случай ще мина с водоструйката покрай цялата врата и уплатнения да видя ще пропусне ли от някъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водата най-вероятно идва през духалките, но не е проблемът в самите духалки. Дигни акумулатора и виж дупките за отводняване под него да не са се запушили с шума и други боклуци, което май често се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли възможно да ти е спукан маркуча за измиване на задното стъкло и да вкарва течността в купето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сигурен ли си че отпред също не е мокро? Поне малко мокро. При мен (макар че съм с 100 С4 и може при теб да не е същото) отзад зад шофьорското място ставаше локва. И само там ми се струваше мокро. Оказа се че водата влиза от предното стъкло, през една липсваща тапа под капака, през страничната колонка, долу през едни канали в пода на купето, в които вървят разни кабели и т.н. Мокро беше само отзад, даже ставаше локва. Докато го открия как точно се случва ... Може и при теб наклона да е бил назад и цялата вода да се е стекла там по подобен начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водата най-вероятно идва през духалките, но не е проблемът в самите духалки. Дигни акумулатора и виж дупките за отводняване под него да не са се запушили с шума и други боклуци, което май често се случва.

Върху този отвор нямаше боклуци, но имаше една капачка от декоративния капак на двигатела (над болтовете които държат капака). Не беше набита, просто там стоеше и не покрива целия отвор, но голяма част от него.

Не е ли възможно да ти е спукан маркуча за измиване на задното стъкло и да вкарва течността в купето?

Течност за чистачките не е, защото не съм пръскал по стъклото, а и като се помирише локвичката не мирише на нищо, явно си е вода. На всичкото отгоре няколко дни преди това бях пълнил казанчето, а после като погледнах си беше почти пълно, а водата в купето е доста.

Колега, сигурен ли си че отпред също не е мокро? Поне малко мокро. При мен (макар че съм с 100 С4 и може при теб да не е същото) отзад зад шофьорското място ставаше локва. И само там ми се струваше мокро. Оказа се че водата влиза от предното стъкло, през една липсваща тапа под капака, през страничната колонка, долу през едни канали в пода на купето, в които вървят разни кабели и т.н. Мокро беше само отзад, даже ставаше локва. Докато го открия как точно се случва ... Може и при теб наклона да е бил назад и цялата вода да се е стекла там по подобен начин.

Това за влизането от предната врата ще го погледна, защото като се замисля наклона на колата наистина беше назад когато валя дъжда и ако е било съвсем малко мокро отпред е възможно да не съм го видял при това наличие на вода отзад.

мерси на всички за предложенията, дано да е било от тази капачка и да се решава проблема :steinigung:

засега остава да чакам следващия дъжд и да видим ще се наводни ли пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...