Jump to content

АУДИ MMI BT проблем с контактите от телефона


Recommended Posts

Изчетох доста неща и все още не мога да си отговоря на въпроса как така като свържа телефона си с BT си имам връзка но не се прехвърля адресната книга.

Да разказажа малко история...

Като преди 2 годинки си купих колата я поръчах с BT HIGH към MMI High системата.

Тогава използвах SE К800i и веднага се закачи и винаги си синхронизираше контактите и пропуснати и набрани разговори. Поддържам си и директория в колата за да е удобно. След време минах на К850. С първия ром не прехвърляше контакти (тези в директорията си стояха) но след ъпдейта на РОМ-а на телефона всичко заработи надеждно по старому.

Преди година си взех HTC DIAMOND и проблемите започнаха. Имам хендсфрии но не прехвърля контактите.

Може да се набира и да се приемат разговори но не се прехвърлят данните от телефона в колата.

След ъпдейт на РОМ-а на телефона, внезапно проблема се оправи всичко заработи перфектно и си казах ЕВАЛА....сега имам всичко което ми липсваше (без хубавите снимки с телефона). Да, ама не. Радостта ми траеше 2 дни когато мистериозно пак спря да работи преноса на данни.

След няколко месеца и нов РОМ излазъл от производителя всичко пак се оправи, отново за 2 дни.

Оттогава няма повече такива проблясъци. Преди седмица изпълнен с надежда сложих най-новия софт за MMI комплект с нова версия на BT модула. Никаква промяна.

Други има ли с такива грижи??? А с оправен проблем?

Знам, че пловдивската група е силна с HTC. Момчета, дайте рамо!

Редактирано от kokonai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е същата работа... с НТС Diamond, посмъртно не можах да го накарам да се разбере с ММi на RNS-E,

то не бяха ъпдейти и чудеса, инсталирах даже допълнителни програми за SIM-access for WM, със СЕ съм пробвал

-никакви проблеми, с Е51 след update стана, но от време на време го изхвърля и трябва да го рестартирам, с Е71

е същата работа ...

Общо взето решение не знам да има ... все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако нямаш против да ползвам темата да напиша за още един проблем с MMI и ВТ. Писах и в темата за Q7, но не е там мястото на проблема.

Ето и поста от другата тема:

"...Имам bluetooth връзка със системата, а телефонът ми е К800i. От време на време, като ми звънне телефонът, през говорителите се чува не нормалното звънене, а един ужасяващ и стряскащ звук. В началото го правеше сравнително рядко, но напоследък започна почти всеки път така да звъни. Някой друг имал ли е подобен проблем. Ще пробвам и с друг телефон, защото четох някъде, че това е проблем със съвместимостта на MMI и SE.

Апропо, някой знае ли има ли ъпдейт на MMI за коли с предната версия и има ли смисъл от това?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против. При мен с К800 никакви грижи. Вярно, че бе отдавна но не помня да е звъняло странно. Ъпдейт за MMI има в една тема наоколо и работи.

Относно съвместимостта на MMI с SE, бих я нарекъл с една дума - чудесна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След опити грешки и още четене направих следното на DIAMOND-a:

Смених регионалните настройки на English US. Изтрих лога с повикванията. Извадих батерията за 20 сек. Сложиях я пак и стартирах.

Комуникацията с Ауди-то потече като Искъра след дъжд.

Не ми се търси за сега логика в това но предполагам региона играе нещо.

Важното е, че работи. Надявам се съм бил полезен.

Редактирано от kokonai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След опити грешки и още четене направих следното на DIAMOND-a:

Смених регионалните настройки на English US. Изтрих лога с повикванията. Извадих батерията за 20 сек. Сложиях я пак и стартирах.

Комуникацията с Ауди-то потече като Искъра след дъжд.

Не ми се търси за сега логика в това но предполагам региона играе нещо.

Важното е, че работи. Надявам се съм бил полезен.

Аз имах подобен проблем между HTC Diamond и Garmin NUVI 265WT свързваше се телефона с навигацията, но не прехвърляше фонбука.

След като сложих регионалните настройки на English US - и рестартирах - фонбука си се сваля на навигацията - не съм тествал допълнително, но мога да потвърдя, че явно регионалните настройки за от значение за BT на Даймънда в което няма никаква логика, но е факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Да използвам темата и аз,Ауди А4 B6,2005 г. с MMI,Bluetooth-а на телефона ми нокиа N95 8gb ми намира този на колата,който е с име AUDI и някакви цифри,които не ги запомних,но като опитам да се свържа ми иска код,пробвах с произволен,но нестава,някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата и аз,Ауди А4 B6,2005 г. с MMI,Bluetooth-а на телефона ми нокиа N95 8gb ми намира този на колата,който е с име AUDI и някакви цифри,които не ги запомних,но като опитам да се свържа ми иска код,пробвах с произволен,но нестава,някакви идеи?

1234 или 1111, това са стандартните, ако е друг, значи е променян чрез ВАГ-КОМ,

от там нататък нямам идея какво се прави... пробвай с restore default settings.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е 1234, поне при мен е такъв, аз също немога да си синхронизирам контактите от телефона с навигацията а съм пробвал с всякакви модели телефони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1234 е кода,връзва се и се говори перфектно,сега ще мъча контактите,тук има много полезно инфо http://audiforum.us/,тук намерих и двуслойния диск за RNS-E

1234 е кода,връзва се и се говори перфектно,сега ще мъча контактите,тук има много полезно инфо http://audiforum.us/ ,тук намерих и двуслойния диск за RNS-E

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандарто кода е 1234, един път видях 12345. Може да се пробва в такива случаи и с рестарт на ММИ системата - CAR + големия кръгъл бутон + до него малкия горен десен едновременно за 1 сек. По рано Ауди имаха бюлетини на кои телефони какво може да се прехвърли, сега не мога да ги намеря. Бяха в Audi.de/telephone

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзва се телефона към bluetooth-та на RNS-E,може само да се говори,но немога и незнам как да изкарам контактите,помагайте,телефона е нокиа N95 8gb!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзва се телефона към bluetooth-та на RNS-E,може само да се говори,но немога и незнам как да изкарам контактите,помагайте,телефона е нокиа N95 8gb!

Същия случай и при мен със същата Nokiа, а съм пробвал и с други телефони пак не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддържа го, но нищо не става когато го включа, може би трябва нещо да се наглася с VAG по навигацията или да се синхронизира по някакъв начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...