Jump to content

Затъмняване на прозорци


Ganev87

Recommended Posts

И аз се бях навил да си затъмнявам стъклата, но след като съседът ми изгоря с акт за 80 Евро (става дума за Гърция) нещо ми мина мерака...

За кои прозорци изгоря там за предни ли или за задни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старата ми кола(фиат уно) джамовете бяха тонирани с някъв огледален син слой ,който бе близък до цвета на купето(св.син металик).Колата изглеждаже като космически кораб ,но имаше няква гадна капания по едно време и се наложи да ги чистя с няква гадна киселина :ertrink: Наистина ми харесваше тоя начин за затъмняване ,по-яко от фолиото,но........но мъни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задни странични и задно - 100-тачка.

който е по-сръчен да си купува фолиото и да лепи самичък

Това сега..пускаш оферта ли ? или какво? :ertrink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A колата с която са го спрели с гръцка или бг регистрация е била

Голф III с бургаска регистрация. Ако те интересува нещо конкретно питай директно. :ertrink:

Писаха му акт за 80 евро и му взеха книжката, имаше срок на 'примоция' - ако плати до 10 дена акта дава 40 евро, от там нататък 80.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голф III с бургаска регистрация. Ако те интересува нещо конкретно питай директно. :bia:

Писаха му акт за 80 евро и му взеха книжката, имаше срок на 'примоция' - ако плати до 10 дена акта дава 40 евро, от там нататък 80.

Грешката на съседа ти е , че кара голфче с българска регистрация . Отнася си глоба за каквото и да било , няма просто начин с гръцките катаджии . Не е имал късмет , спрът ли го "нарушение" за глоба все ще се намери . Все едно бургаски катаджия да спре кола с гръцки номер ... :rolleyes:

Иначе по действащия закон в момента , нещата стоят така :

"Чл.105. (изм.,ДВ,бр.43 от 2002 г.)

(1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.

(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила."

Накратко затъмняването си е законно на задни джамове и незаконно за предни , които подлежат на затъмняване само до 10% :bia:

... и това разбира се само за България , че спрът ли те навънка , все ще изгориш за нещо :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката на съседа ти е , че кара голфче с българска регистрация . Отнася си глоба за каквото и да било , няма просто начин с гръцките катаджии . Не е имал късмет , спрът ли го "нарушение" за глоба все ще се намери . Все едно бургаски катаджия да спре кола с гръцки номер ... ;)

Иначе по действащия закон в момента , нещата стоят така :

"Чл.105. (изм.,ДВ,бр.43 от 2002 г.)

(1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.

(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила."

Накратко затъмняването си е законно на задни джамове и незаконно за предни , които подлежат на затъмняване само до 10% ;)

... и това разбира се само за България , че спрът ли те навънка , все ще изгориш за нещо :rolleyes:

Напълно съм съгласен с теб ;) , в случая фактора не беше единственото колата и номера, а и голфаджийските изпълнения, на които всички са били свидетели не един път, но това е тема за друг разговор. :bia:

Ако не бяха стъклата глобата щеше да е за прекалено силната музика, ако не беше музиката щеше да е нещо друго, така че да го имат в предвид колегите, че ако решат да се заяждат тукашните органи на реда, затъмнените стъкла са едно от първите неща, с които започват. :bia:

Редактирано от STRSHR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И к'во стана никой не каза къде ще ми вземат прилична цена за 2 джама със свестно сложено фолио :steinigung: .Май ще трябва сам да се оправям. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммммда колега никой нищо не казва...на края ще се хвана и ще си ги направя сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Здравейте драги колеги!

Въпросчето ми е евентуално къде мога да си затъмним задните прозорци на прилична цена и с добро качество,за да придадем на нашите куклички по приятна визия. :hilezh:

Човек, аз съм в София и с това се занимавам.

Звънни ми - 088 99 38 697 - ще се разберем, ако не си си решил вече проблема... :D

или на скайпа: gunchev74

Редактирано от GOGO22
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойте ги затъмних за 280 всичките (без челното). Цената за задните странични + задното мисля че е 190! Зависи от спецификата на самото стъкло. За нашите автомобили (А4 B5) цената е такава! Потъмняването е с американско фолио което се нанася с пистолет с топъл въздух. След края на процедурата не можеш да познаеш че това е фолио!!! Предлагат се различни по прозрачност фолиа и различни по гама (човека ти предлага според цвета на колата какво фолио ще ти ходи..) Фолиото има гаранция, не се драска и не избелява.

Актове пишат! Знам че има много умници които във всевъзможни форуми твърдят как щели да осъдят държавата, как закона го позволявал... ала бала.. 1. Проблеми могат да ти направят и за задното затъмнено стъкло! 2. Да затъмниш предните - абсурд (гонят те, спират те постоянно, даваш... докато не дойде момента да ти лепнат стикера "Спрян от движение" или лично да ти надерат фолиото). Говорим за истинско каране из цяла България и в чужбина. Ако си караш из махалата и познаваш полицаите може и да нямаш проблеми..

Ако някой все пак се интересува от самата UV защита на фолиото, а не само от тва да се прави на бандит, човекът предлага и прозрачно фолио с което няма да имате проблеми (лепи го дори върху челното стъкло!)

Фолиото което слагат има еднаква защита, без значение от тонацията (и прозрачното те пази толкова колкото и най-тъмното). Разликата се усеща!!! Там откъдето съм има наистина топли лета :magic:

Дано да съм бил полезен :magic: Ако някой се интересува - на лично! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен че е точно така, защото когато карах без фолио ръцете ми изгаряха (т.нар."шофьорски тен") и просто се усеща как пече. Когато съм се возил в др. коли със стъкла облепени с обикн.китайско фолио - също се чувства как слънцето те гори. При това фолио този ефект го няма - все едно караш с завеса, да речем, или щора. Чувал съм че това е UV защита, но е възможно и да греша :flehan: А и видимостта е съвсем различна в сравнение с обикновеното фолио - при US фолиото отвътре-навън виждам съвсем ясно, докато обратното е почти невъзможно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото стъкло е материал, представляващ преграда за УВ лъчите и не ти трябва фолио да те пази от тях. Предполагам говориш за поляризационно фолио, което спира отблясъците.

UV защитата ни предпазва от рак, преждевременно стареене на кожата, на очите/ пердето се дължи на тях до голяма степен/ но носят и термично натоварване.

Целия спектър "носи" термично натоварване, най - вече инфрачервените лъчи - те също са невидими за човешкото око.

Това което искам да отбележа е че по-тъмно фолио не води задължително до по-хладно купе.Обикновено по-светло, но качествено фолио дава по-добра защита от топлина...

Качествените фолиа спират 99.9% от UV лъчите...

Знаете как е и при очилата - има стъкла с UV защита и без....

Редактирано от GOGO22
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,прочетох за тониране на прозорци и реших да ви драсна малко инфо.Имах едно А4 комби а сега карам А6 седанова.Преди 2 месеца на А4-та реших да слагам фолио и питах един френд.Той беше си слагал и му седеше уникално.Прати ме при едно момче в Перник.Казва се Ники и работи уникално.Слага евтино тайванско и хубаво американско фолио.Взе ми за 4-те странични стъкла и задния 180лв със фолио на Llumar и ми даде 10 г.гаранция.Няма ваздух ,няма боклуци.Задният ми го направи от едно парче без да ми реже по реотаните,както повечето правят.Сега и на А6-та слага стана перфектно само дето куките ме резнаха за предните стъкла.Телефона му е 0899928474

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имах впредвид колега :lol: В купето наистина е по-хладно - слънцето не те пържи като медуза на пясъка :lol:

<_< Това имах впредвид! Задния прозорец се прави на едно парче, въпреки че е един от най-облите и трудни... но нищо неможе да се опре на баш-майсторите :hilezh: А реотаните си бачкат без проблем и си вършат същата работа както и без фолиото.. Самото фолио се нагрява на няколко пъти с помощта на пистолет с топъл въздух (към 400 градуса) и се огъва според самото стъкло. Не ме питайте как не пука стъклото и как точно го изглаждат - хората си разбират от работата. На пръв поглед не е кой-знае каква манипулация :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравеите,от 10год.поставям фолио на авто стакла.Грешите 4е на А6 е труден задният прозорец,пробваите на Ц6 ситроен и на ауди тт,това са трудни прозорци.Неможе да ти направят целият автомобил с истинско амер.фолио и да струва 180лв.Аз имам 4вида амер.фолио,2вида таиванско и 1вид китаиско.Цените варират от 5-50лв за стр.прозорец и от30-100лв.Това е истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Погледнете тук: http://www.suntekbg.com/avtomobilni.php

В галерията си, имат снимки на автомобили с затъмнени предни стъкла.

И аз се замислям скоро време нещо такова, но не се знае колко скоро ще е.

Надявам се да съм помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнете тук: http://www.suntekbg.com/avtomobilni.php

В галерията си, имат снимки на автомобили с затъмнени предни стъкла.

И аз се замислям скоро време нещо такова, но не се знае колко скоро ще е.

Надявам се да съм помогнал.

При тях си затъмнях моята кола (daks ме прати при тях), много добре работят. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тях си затъмнях моята кола (daks ме прати при тях), много добре работят. :hilezh:

И аз съм се възползвал от услугите им пак по вина на Тонката :lol: Работят ЗЛОВЕЩО ДОБРЕ! Правят чудеса. Задното стъкло на А4 авант го правят от едно парче.

Аз се възползвах от светлия ми салон и си затъмних всички стъкла без предното на 30%.

За 3 години нито едно ченге не е забелязало.

Само едно забеляза веднъж "Добър ден? Защо са ви затъмнени стъклата? Колега ли сте?", а аз така искрено се учудих "Какво? Затъмнени ли? Не знам такова нещо! Аз така си я регистрирах в КАТ!", а той каза " Хм.. явно са фабрични тогава" и ме пусна :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото стъкло е материал, представляващ преграда за УВ лъчите и не ти трябва фолио да те пази от тях. Предполагам говориш за поляризационно фолио, което спира отблясъците.

Абсолютно ! Номера с УВ защитат е за хора, които не са слушали в час по физика. А при очилата има допълнителна УВ защита, защото "стъклата" всъщност са пластмаса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се възползвал от услугите им пак по вина на Тонката :flehan: Работят ЗЛОВЕЩО ДОБРЕ! Правят чудеса. Задното стъкло на А4 авант го правят от едно парче.

Аз се възползвах от светлия ми салон и си затъмних всички стъкла без предното на 30%.

За 3 години нито едно ченге не е забелязало.

Само едно забеляза веднъж "Добър ден? Защо са ви затъмнени стъклата? Колега ли сте?", а аз така искрено се учудих "Какво? Затъмнени ли? Не знам такова нещо! Аз така си я регистрирах в КАТ!", а той каза " Хм.. явно са фабрични тогава" и ме пусна :flehan:

Колко пари ти струва всичкото това удоволствие ...

И ако не те затруднявам ще ми пyснеш ли едни снимки на ЛС може да вида как е станало.

Мерси предварително ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...