Jump to content

Ауди B3 или B4


okops

Recommended Posts

Аз също давам глас за б3 1.8 карбуратор ,вече 10м.го карам не е дал никакви дефекти ,зимата пали без грешка ,изпарителя е наи обикновен ловато.ако се кара кротко около 100 извънградско гори 7л газ(два пъти го засичам до морето). Мотора е на 190000км 1991г NE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен(лично мое мнение) по-добрия вариянт е Б3 след 90г. Задължително карбуратор или моно инжекция до 90к.с-евтина газова. Да не забравяме че все пак има и данък да се плаща(около 20-30лв), гумите са 14 цола-съответно по-евтини. Купето е по-леко от това на Б4-съответно по-нисък разход. Не му трябва шибидах или люк-по одбре клима.

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или пък наи добре да си купи велосипед а????бахти отговора дето даде колега.То бива икономии ама пък чак толкоз?!

Евтина газова-и после да залее форумите що не му работи колата?

Купето било леко-колко по леко е по талон я провери.

Все пак човека ще е студент а не пенсионер.Извиняваи много ама не съм съгласен изобщо с поста ти :lol::hilezh::flehan::lol:

на някоя среща може да се пуснеме да видиш колко е по леко :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен(лично мое мнение) по-добрия вариянт е Б3 след 90г. Задължително карбуратор или моно инжекция до 90к.с-евтина газова. Да не забравяме че все пак има и данък да се плаща(около 20-30лв), гумите са 14 цола-съответно по-евтини. Купето е по-леко от това на Б4-съответно по-нисък разход. Не му трябва шибидах или люк, по- добре клима.

:flipoff::flehan::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите!

Взех си Ауди 80 Б3 1.8 NE - карбуратор.

Искам да питам дали предните мигачи, които са оранжеви, могат да бъдат заменени с такива от Б4?

Също пружините са били разпъвани от миналия собственик и купето стои неестествено високо и грозно. Колко вървят долу - горе пружините на старо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така са били разпънати? Да не са сложени подложки отдолу, ако е така те могат да се махнат. Иначе пружини по 10-15лв/бр мисля, че е разумна цена. Мигачите от Б4 стават на Б3.Вариант, който за мен лично е компромисен, мигачи Депо по 8-10лв/бр. нови.

Редактирано от vilik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите!

Взех си Ауди 80 Б3 1.8 NE - карбуратор.

Искам да питам дали предните мигачи, които са оранжеви, могат да бъдат заменени с такива от Б4?

Също пружините са били разпъвани от миналия собственик и купето стои неестествено високо и грозно. Колко вървят долу - горе пружините на старо?

супер честитo колега сложи снимки да я видим :hilezh:

Редактирано от BenX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито :hilezh:

Тук можеш да намериш безброй съвети за това как да си я поддържаш и експлоатираш безпроблемно ;)

Чакаме снимки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите!

Взех си Ауди 80 Б3 1.8 NE - карбуратор.

Искам да питам дали предните мигачи, които са оранжеви, могат да бъдат заменени с такива от Б4?

Също пружините са били разпъвани от миналия собственик и купето стои неестествено високо и грозно. Колко вървят долу - горе пружините на старо?

мога да ти подаря две пружини-перфектни са.И честито за новата продобивка. :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P8160041.JPG

P8160001.JPG

P8160039.JPG

P8160040.JPG

Не е много за гледане в момента с това вдигнато купе.

Как се демонтират и се монтират пружините - трябва ли ми някаква скоба?

Препоръчайте ми акумулатор, че днес моят умря и ще трябва да се взима нов. :bia:

Ще стане ли много по - тежък воланът, ако сложа гуми 195/60 R 14?

Редактирано от okops
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е много за гледане в момента с това вдигнато купе.

Как се демонтират и се монтират пружините - трябва ли ми някаква скоба?

Препоръчайте ми акумулатор, че днес моят умря и ще трябва да се взима нов. :gut:

Ще стане ли много по - тежък воланът, ако сложа гуми 195/60 R 14?

Абе на тебе кат не ти харесав на мене ми харесва купето ми да е дигнато колкото мои искаш ли да завъртим пружините. Ама искам да ми кажеш само да не са надени щот тогава не ги щЪ :bia:

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти трябваше ли да цитираш всички снимки?

Иначе е доста дигната задницата, верно е!

185/65/14 си е най-добрия размер според мен, достъпен като цена пък и добро поведение на пътя :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите!

Взех си Ауди 80 Б3 1.8 NE - карбуратор.

Искам да питам дали предните мигачи, които са оранжеви, могат да бъдат заменени с такива от Б4?

Също пружините са били разпъвани от миналия собственик и купето стои неестествено високо и грозно. Колко вървят долу - горе пружините на старо?

Честото колега! Айде със здраве и безаварийно! :hilezh:

Относно пружините - едва ли са разпъвани, най-вероятно са сменяни с други. И ако казваш, че колата седи неестествено високо, значи определено са неподходящи.

Питай колегите, които продават 2-ра ръка части за пружинки или в някоя автогробница (more, emsi_audi .....)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честото колега! Айде със здраве и безаварийно! :rotcol:

Относно пружините - едва ли са разпъвани, най-вероятно са сменяни с други. И ако казваш, че колата седи неестествено високо, значи определено са неподходящи.

Питай колегите, които продават 2-ра ръка части за пружинки или в някоя автогробница (more, emsi_audi .....)

Попитах човека, от когото ги купих и той ми каза, че ги е давал за разпъване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитах човека, от когото ги купих и той ми каза, че ги е давал за разпъване.

Егати инженера , да превърнеш ауди в москвич-картофовоз :D

Колега честито и сменяй пружинките ,щото освен че е грозно , почти

е сигурно че на задния мост при тая височина на купето няма да

работи правилно регулатора на задните спирачки (кантара).

Иначе NE-то е мн. корав мАтор ,стига да е обслужван на време . Карба е перфектен

за газ и няма да имаш никви ядове . Гърмежи са изключени .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...