Jump to content

Система за домашно кино


Recommended Posts

При консумация на ресивъра 400 вата, няма как да изкарат 500, освен ако суба не е активен 200вата.

Харман са по-готини.

точно така, суба е активен 200 вата. Би трябвало точно там да не ме лъжат.

Хармана за звук ми хареса, остава да разбера как е като видео. Лошото е че там нямат добър телевизор.

освен да го пробвам в Технополис- беше до един доста голям телевизор, който би трябвало да е добър.Но пък модела на Хармана не е точно същия.

Как мога да тествам картината. Просто да нося някое DVD ли?

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 114
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ма той не чете блу рей ;)

незнам, но ми се струва, че Хармана е добър в аудиото, а Сони във видеото. Само ми се струва де. Просто Сонито го видях какво може и какви HD кодеци поддържа и ми стана ясно.

Хармана по спецификации е доста оскъден.

Сонито е слабо в аудио кодеците, а Хармана чете всичко що е аудио. Видеото е обратно.

Сега кое е по ценно, незнам. Искат ми се и двете да са на ниво ;)

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве аз не съм харесал до сега нито едни колони на Харман/Кардон... Сори ама нищо не може да се сравни с два 15" баса.. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде едно бързо сравнение дотук. От моя гледна точка и според спецификациите и това , което видях и чух.

Sony BDV-IT 1000 vs. HARMAN-KARDON HS 500BQ

thumb-8062-21.jpgharman-kardon-hs-200.356100.jpg

Модел:

08.2008 / 09.2006

Цена:

3200лв / 2100лв

Гаранция:

2г. / 3г.

Конфигурация:

5.1 /5.1

Обща Мощност:

700W / 525W

говорители:

2-лентовa, 3 говорителя(предна линия) , 2 говор. (задна линия) / 2-лентовa, 3 говр. (пред.л.), 3 говор. (зад.л.)

Субуфер:

два баса 12см. + 15см (100+100W) пасивен/един бас 25см. (200W) активен

Тип:

Blu Ray /DVD

Тегло на системата без колоните:

10 кг. / 3,8 кг.

Тегло на говорителите, 1 бр без стойка:

0,5кг. / 1,5 кг

Тегло субуфер:

10,5кг. /14кг.

HDMI макс. резолюция:

1080p (версия 2.0) /1080i (версия 1.0)

Сони

плюсове:

Blu Ray, супер дизайн; ултра тънки и леки колони; безжични задни колони; пълна свобода при инсталиране и монтиране; страхотна видео картина, поддръжка на най новите HD кодеци ( Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD и DTS-HD Master Audio) ; ъпскелинг на DVD формата до 1080p; Wi Fi и Bluetooth връзка; два HDMI входа; увеличение на честотния обхват на компресирано аудио; две системи за подобряване на цветовете; чисти високи и плътни ниски тонове; страхотен съраунд; вход за допълнителна памет и интернет; възможност за ъпгрейдване на софтуера; лесно и красиво телевизионно меню.

минуси:

леко остър звук в режим аудио, не чете mp3 и DVD audio; няма USB, слаба реална мощност; висока цена.

Харман Кардон

плюсове: страхотен звук в режим стерео, мощен и плътен бас; обемен звук; добър дизайн; компактни колони; поддържа всички звукови файлове; USB порт; дистанциооно с подсветка; изгодна цена

минуси:

не поддържа най-новите кодеци за HD; не чете Blu ray; ограничени възможности за монтаж.

Утре ще ходя пак да ги тествам и сравнявам.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същите колони на Хармън Кардън от снимката по-горе... ползвам ги 2 години и нещо вече и съм много доволен. Усилвателя ми е 7 канален Pioneer. Та в тоя ред на мисли такава комбинация ми се вижда много по-добре отколкото на Сони дрисливите плеъри в комплект с колони. Още повече, че направо не виждъм смисъл от блу-рей плеър.

Взимаш си готини колони, добър ресиивър и един Popcornhour A110. Попкорна си има всичко, поддържа всякакви формати, които се качват по торент сайтовете, 99% от файловете си тръгват без проблем. Няма сми да се набутваш колега с блу-рей плеър, при положение, че доволно HD филми се качват на zamunda например :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.popcornhour-bg.com/?id=10

Не, всичко се плейва от хард диск, като ти си решаваш колко голям да си сложиш. Чете всички аудио и видео формати, има си вградена торент програма и може да ги сваляш директно на неговиа хард диск, само му забождаш интернет кабела. Ако пък ти е умръзнало от кабела може и WIFI адаптер да му сложиш и ако разполагаш с безжичен рутер нещата става съвсем лесни.

Може и от флашка филми да плейва, от кард риидър и е такива се удобни неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, да разбирам че замества един DVD плеър напълно?

т.е, ако си избера голям хард и си кача музика, видео и филми на него, просто си ги плейвам през ресивър и готово? Попкорна просто ги декодира като звук и видео нали?

мога да си записвам филми на флашки и вместо дискове да си ги пускам? Звучи готино, че с тия дискове вече мъка, че станаха цяла китайска армия :)

Блу рей не ми трябва, защото имаш предвид HDTV файловете в торентите, нали така?

някакви недостатъци има ли това чудо, в сравнение с DVD плеър примерно?

Баси как ме кефят тия технологии. Точно си мислех как ще си прехвърля архива от дискове на флашки и външни хардове и карй на мъките по складиране, намиране, опазване от надраскване и т.н. :blink:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно...поне аз всичко което гледам и слушам е свалено от интернет...но дори да призориш да пуснеш някой диск, винаги можеш просто да го качиш на харда или на флашка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Popcorn-a е разработен от ентусиасти за ентусиасти, т.е. недостатъците са сведени до минимум! :hilezh: Играе ролята на универсален медиа-плеър.

Редактирано от Thor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имам предвид.

Обаче какво правим с дизайна :hilezh:

нямам проблем, това влиза в графа невидими и съответно така се монтира.

Кенефа на Булсат-а да не мислиш че се вижда. Лепнал съм го с едни ластици на пода на шкафа и се вижда само ако си легнал на пода

насочваш дистанционното посока под шкафа и хоп сменяш канал :)

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E че никъде не се споменава, че Попкорна ще се вижда...хаква го в някой шкаф и се кефи на дизайна на колоните само :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разговорът ще тръгне с попкорна, после ще премине през БМВ и накрая, гледай колко съм велик......2-3 часа :hilezh:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам знаеш, че "вози се" при новата Х5 е малко условно понятие... Примерно "ще се вози", при положение, че "колата" не е в Камора за профилактика на умната щанга, за сменяне на водата на гупите или за поредната операция по разглабяне/сглабяне на багажника... Или според теб "the ultimate driving experience" включва и опознаване на гамата на концерна чрез возене в колкото се може повече оборотни коли. :hilezh:

Ама айде да не цапаме повече темата на Влади, а? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Видеомакс (Люлин 10) ги продават попкорните.

може да минеш да ги видиш ако ти е близо и да ти обяснят по-подробно за какво иде реч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От година съм с подобно нещо и тогава обстойно гледах пазара и купих най-доброто, което тогава се предлагаше. Имай обаче предвид следното! Попкорна е чудесен, но актуалния модел е слаб и нищо особено. НО! Идва нов модел, който ще утЕпа всичко на пазара. Ще струва 300 долара там, а тук каква цена ще му спретнат нямам представа... Модела се води С-200!

За момента това което предлагат Попкорн е по-слабо дори и от измислената кутийка на Уестърн Диджитал и за мен е... безсмислена най-вече заради високата си цена спрямо WD-то. Моят Dvico Tvix 6500 е с повече памет, по-бърз професор, но като му сваля трейлър от apple.com/trailers и губи някой друг кадър... демек прави си сметка за Попкорна. Сега, 90% от случаите НЕ гледаме HD, та реално работа ще върши, но въпросът е, че идва МНОГО по-добро!

Абе с две думи мен ако питаш - определено си заслужава да изчакаш С-200 и да му се метнеш с 200!! :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.setcom.bg/index.php?topic=37294.0

Ето една хубава тема за А110, където модела е разгледан доста обстойно.

Иначе както каза колегата С-200 е по-добрия модел, но не съм го проучвал обстойно да видя кво е що е. Май си се продава вече офицялно в чужбина

http://www.popcornhour.com/onlinestore/ind...noption=catalog

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно!

Все пак ако взимам компоненти, ще взема един качествен DVD плеър, пък като излезе новата "пуканка" ще я добавя и нея.

Много въпроси зададох и няма да получа толкова отговори.Последен главен въпрос!!!

Кажете с колоните + ресивъра + плеър на Harman-a , ще направя ли добра покупка и ще имам ли всичко необходимо за добро домашно кино (предимно), добра картина и добър звук като аудио система ????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ще останеш доста доволен, поне от към звук.

За картината, гарантирам ти, че веднъш пуснеш ли HD филм на твоя телевизор, после всяко ДВД ще ти се струва бозава работа :)

Edit: Днес или най-късно утре ще се сдобия с Попкорн А110 с 1ТБ хард и евентуално съвсем скоро ще мога да изкажа мнение за него от първа ръка :steinigung:

Редактирано от jimi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...