Jump to content

Запечатка за стъкла от колегата passatorra


Recommended Posts

колеги, вече съм в София така че за столицата отпадат куриерските услуги, за Пловдив ще го мислим пак без доставка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 118
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...
  • 4 weeks later...

Близо месец карам с третирани стъкла, покритието не е мръднало, поне при мен много помага. Наистина при над 70км/ч всичко отива нагоре, пръскалките не съм ги ползвал изобщо. Чакам снега :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при мен стана на лайно.Отиват капките ама много трудно (чак при 90-100 някъде) и като пусна чистачките става на гъз.Мазалоооо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около две седмици третирах с препарата всички стъкла на колата с идеята за по-добра видимост при дъжд и снеговалеж.На следващия ден след обработката полях стъклата с вода,от шише,стича се на вадички,но и останаха капчици по стъклото и така си стоят,като залепени.Днес,при слабия дъждец(преди около седмица пак валя,но по-обилно,но положението не беше по различно от сега) цялото стъкло стана на капки,по-едри,по-дребни и там си стоят,а при пускане на чистачките всичко се омазва.

Не знам защо се получи така,при мен ли е грешката или другаде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омазването ще намалее значително след месец. Целта на препара е да отблъсква водата. Разбира се, че при спряна кола ще има капчици. В движение обаче вятъра "избърсва" водата и не се налага да ползваш чистачки.

Гледа ли клипчетата в началото на темата, при теб така ли се получава?

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм видеото,от миналата есен се замислям за този продукт и при всичките положителни отзиви,обаче при мен нещо не се получава и не ми е ясно защо.При дъжд целите стъкла се покриват с капчици,по-едри,по-дребни и си стоят там като залепени.След дъжд гледам стъклата на другите коли,изсъхнали вече и помен няма от вода,а моите целите в капки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вътре най силно ти препоръчвам препарата на СОНАКС против изпотяване

аз съм с него вече от 2 3 години и съм предоволен едно измиване на стъклото с

него и подсушаване и караш без запотяване на стъклата до следващо измиване !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм видеото,от миналата есен се замислям за този продукт и при всичките положителни отзиви,обаче при мен нещо не се получава и не ми е ясно защо.При дъжд целите стъкла се покриват с капчици,по-едри,по-дребни и си стоят там като залепени.След дъжд гледам стъклата на другите коли,изсъхнали вече и помен няма от вода,а моите целите в капки.

При мен е същата работа.Карам със 100-120 и капките се виждат,че вървят нагоре,но остават и такива по стъклото които не искат да се махат и става мазало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз не съм доволен от препарата.

Намазах всички стъкла на колата и сега се виждам в чудо.Водата остава на капки,по-едри,по-дредни и не мърдат на никъде.Направих и снимки.Едва при скорост над 100км започват да се движат,иначе са като залепени.Малко след като е валяло,по другите коли няма и следа от вода,стъклата им са вече сухи,а по моята стъклата са на едри капки доста дълго време след това.Следя темата от самото и начало,всичките положителни отзиви и оценки,есента си го купих с идеята един проблем по-малко.И дръвце.

Ето и снимките:

post-42718-0-42596100-1295176022_thumb.j

post-42718-0-70061500-1295176040_thumb.j

post-42718-0-76780200-1295176057_thumb.j

post-42718-0-30732500-1295176079_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм доволен от препарата.

Намазах всички стъкла на колата и сега се виждам в чудо.Водата остава на капки,по-едри,по-дредни и не мърдат на никъде.Направих и снимки.Едва при скорост над 100км започват да се движат,иначе са като залепени.Малко след като е валяло,по другите коли няма и следа от вода,стъклата им са вече сухи,а по моята стъклата са на едри капки доста дълго време след това.Следя темата от самото и начало,всичките положителни отзиви и оценки,есента си го купих с идеята един проблем по-малко.И дръвце.

Ето и снимките:

Не би трябвало да остават толкова много капки. Добре ли намаза стъклата,на мен ми се откачиха ръцете от търкане, не е достатъчно само да го минеш с натискане. А за махането на водата от скоростта, според мен зависи и от това под какъв наклон ти е стъклото, и формата му, ако е по-полегато и извито ще бягат повече и при по-ниска скорост.

PS:На 3 коли съм сложил, и при трите ефектът е много добър.

Редактирано от gothic_fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да остават толкова много капки.

И при мен беше така. И след дъжд остават по-дълго време, и това е нормално. Не знам колегата защо се ядосва на тези неща, при положение че са когато колата е в покой. Хубавото на тази "запечатка" е извънградското с над 90км/час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да остават толкова много капки. Добре ли намаза стъклата,на мен ми се откачиха ръцете от търкане, не е достатъчно само да го минеш с натискане. А за махането на водата от скоростта, според мен зависи и от това под какъв наклон ти е стъклото, и формата му, ако е по-полегато и извито ще бягат повече и при по-ниска скорост.

Остават и е факт.Преди време писах за това,а сега го показвам.Лошото е,че и при висока скорост над 100-120км остават капчици по стъклото и пак от време на време пускам чистачките.Като се удари в стъклото дъждовната капка се пръска на много малки капчици,които залепват и в един момент покриват цялото стъкло.При движение се уедряват и се плъзгат без да оставят диря,сякаш се търкалят по стъклото,това при над 100км и повече,и бягат нагоре и на страни,но под тази скорост само наедряват на стъклото,и са като залепени за него.Само,когато станат много големи се плъзват на някъде,заради тежестта си,или вятъра лека полека ги избутва,това при по-ниска скорост.

Стъклата ги минах два пъти с препарат.Първия път през ноември,а втория малко преди Коледа.И двата дена на нанасяне на препарата температурите бяха около 10-15 градуса на въздуха.Второто третиране го направих,защото предположих,че при първия път не съм го нанесъл добре,но и след първото и след второто нанасяне резултата е един и същ.А колкото до полирането доста потърках.

И при мен беше така. И след дъжд остават по-дълго време, и това е нормално. Не знам колегата защо се ядосва на тези неща, при положение че са когато колата е в покой. Хубавото на тази "запечатка" е извънградското с над 90км/час.

Не ми е ясно защо да е нормално да остават водни капки по стъклото,като търсим точно обратния ефект.Сега,сутрин,колата сякаш е покрита цялата с перли и така остава почти до обяд,при хубаво време.А за извънградското,не винаги мога да карам със 120км/ч при дъждовно време.

Едиственото хубаво нещо,което мога да кажа за сега е,че заледеното и заскрежено стъкло се чисти по-лесно от преди.Но впредвид другото неудобство,този негов плюс въобще не ме успокоява.А намазах всички стъкла,за да имам по добра видимост при лошо време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен този препарат не е предназначен за тотално заместване на чистачките,а за по-рядкото им ползване. Лятото дори ще сложа само вода вместо течност за чистачки. И моето стъкло в покой стои на капки, но само с бутане на лостчето веднъж и всичко пада. Поне за мен това е голямо удобство, но може би и от стъклото си зависи (да не замазва, и т.н.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво са писали на сайта на фирмата,която предлага продукта:http://bg.percenta.com/nanotechnologija-zape4atka-awtomobilno-staklo.php

При мен нещата не стават така и незнам къде точно е причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...