Jump to content

Запечатка за стъкла от колегата passatorra


Recommended Posts

С това дето го е дал bubsan съм се омазал и аз :respekt:

При проливен дъжд и скорост от около 100км, чистачките са излишни, поне според мен (водата с падането на стъклото изчезва нагоре), страничните и задния джам са буквално сухи, но ако ползвате доста чистачките за да си чистите стъклото бързо му виждате сметката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 118
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е как ? Също така от мана, синя пъпка, колорадски бръмбар и всякакви зарази по полските култури.

Колеги, това е препарат като повечето такива в търговската верига. Нищо по-различно.

Има ефект около 1 месец. След което се измива. По-краткотраен ефект има ако се ползва течност за чистачки зимата на спиртна основа !

ефекта на препарата при мен е повече от 2 месеца за момента, намазана ми е цялата кола комби е, с 1 комплект.едно от предимствата на препарата е да се намали употребата на течност за чистачки и използването на самите чистачки-просто като има някакви петна само с един влажен парцал и готово-няма смисъл от чистачки.нека vilik периодично да казва доволен ли е и колко време е ефекта при него.а съвсем нормално е при третиране с препарати като течност за чистачки например ефекта лека полека да отслабва но с времето а не на 1-я месец.устойчив е на паро- и водоструйки

На мен течността ми за чистачки в 90% заминава да мия кални пръски по стъклото, хвърлени от автомобилите пред мен. Миниатюрни точици кал + солидни дози прах ...София... май няма да помогне особено въпросния кит? Иначе бих си го взела...

кал и прах се отстраняват както писах с един сух или леко влажен парцал и стъклото си е ок.моята кола стои под дърво и за една вечер се цапа стабилно , ама сутрин преди да тръгна мина с парцал и готово, няма грижи.а препарата за лакови бои също е с такъв ефект-отстраняват се лесно мръсотиите.поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къв парцал, днеска като полях с шишето и стъклото стана перфектно. Не съм карал колата два дена, имаше един пръст прах по стъклото. Всичко беше долу и даже без петна след като изсъхна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато дръпна лостчето за да си почистя стълото/обикновенно от прах/ чистачките имат един ход който е полусух/мокър и стъклото с течение на времето се надрасква/слабо но се забелязва/

този препарат ще намали ли този ефект?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато дръпна лостчето за да си почистя стълото/обикновенно от прах/ чистачките имат един ход който е полусух/мокър и стъклото с течение на времето се надрасква/слабо но се забелязва/

този препарат ще намали ли този ефект?

[/quote

аз като имам прах по стъклото забърсвам със сух парцал и стъклото става идеално чисто.иначе и на сухо съм пробвал-маха се праха но не на 100% и видимостта после не е като на чисто стъкло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една тема на колега, беше сложил филтър и възвратен клапан на маркучето на стъкломиещото... Ако се намери ще е добре да видим от къде е взел клапанчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е на Lube - той ми купи такова клапанче някога ама още не съм го сложил. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е на Lube - той ми купи такова клапанче някога ама още не съм го сложил. :bia:

Не е негова темата, но той я беше ползвал и доразвил доста добре! Помня я и аз, но не мога да я открия :hilezh: .

Засрами се, че не си монтирал още клапанчето :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lubeеееее, айде давай инфо от къде си купил клапанчето, от какво е и какви са тези белите маркучлета? От система може би?

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=18355&st=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

система, кой какво намери..........

важен е размера да съвпадне, може и бензинови маркучета, там размера май беше 6мм. ...

Клапанчето възвратното трудно се намира, аз поне от както си купих не съм виждал, но даже и мойто го взех с поръчка, без никога да съм виждал такова на живо, просто реших че ще има ефект и не съм се излъгал, а какво му е оригиналното предназначение обаче - идея си нямам :flehan: :flehan: , а филтърчето го има със сигурност в магазина на блок 173 в Св.Тройца за авчсти и конумативи!

Цената на последното мисля че беше 7лв. купувал съм и на други колеги!

Предполагам във всяка верига за авточасти може да си ги поръчате двете, и да ви ги доставят ако ги нямат налични, както направих аз!

Успех, иначе препарат много ме заинтригува, макар че общо взето нямам повечето от описаните проблеми..., а течност за чистачки полвам по едно казанче за 3-4м. лятото зимата за поне 2м. ми стига ... :o

А испанския благоросник беше писал у една тема че за 2 дни я изпива, и не му течало казанчето, ми толко си ползвал :):):hilezh: :hilezh:

ТЕМАТА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AutoPlus, 5лв, аз имам и на двете пръскалки вече, а не само на ляватa

Иво би ли разяснил наименованието, с което си ги поръчал - възвратен, обратен и т.н. клапан или се водят по накакъв друг начин... :hilezh: Ако пък имаш номер ще е още по-хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам това.На ОМВ е 13-14лв.Една тубичка стига за 2пъти на всички стъкла.Много добре се стича водата.Намазах я Май месец и още е добре.Действието на препарата лятото се вижда най вече в автомивките а не е да не я мия често :wall: .Сега преди зимата пак ще я намажа.

Аз също ползвам Рейн-оф, но на тъмно и дъжд е отврат :P

Иначе само в дъжд е доста полезно.

Смятам да почистя с амоняк стъклото и повече да не се занимавам с химии (преди да съм си съсипал 60- левовитечистачки Бош :gmorning: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато дръпна лостчето за да си почистя стълото/обикновенно от прах/ чистачките имат един ход който е полусух/мокър и стъклото с течение на времето се надрасква/слабо но се забелязва/

този препарат ще намали ли този ефект?

При мен го няма. Ефекта от препарата е много добър.

Ето от този линк можете да видите ефекта визуално. Половината стъкло е оставено без да бъде обработено. Докато шофьорската половина е обработена. Капките стават на топчета и се търкалят при скорост над 80 км/ч... така че на магистралата не ви трябват чистачки реално.

Колкото до чистачките вземам от МЕТРО онези безраменните и съм доволен. Ако първия комплект след препарата изкара малко, втория изкарва колкото трябва :gmorning:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми моите са на година вече.. не знам :)

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чакам недъждовен ден за да си обработя и моите стъкла....после ще споделя опита си и ефекта:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е впечатляващо как над 100 км водата се пързаля "кат бЕсна" и се кара без чистчаки. :respekt:

Само че имам подозрение че на по ниска скорост когато се налага да се ползват, нощно време ще е ад - след чиистачките за момент остава един филм който после изчезва... сещате се... като мазно стъкло, но не съм пътувал на тъмно за да потвърдя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен снощи ми се наложи да карам в доста дъжд на тъмно и няма проблеми-стъклото е чисто и при мен поне де няма следи от нищо, а пък чистачките от близо 3 месеца нищо им няма де да знам.нарочно съм си намазал предният капак само и там се вижда ефекта-след валеж като мине 1 час примерно, по цялата кола всичко е засъхнало а на предния капак стои на капки, и као тръгнеш и караш малко по-бързо и гледаш как се търкалят :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...